Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 7 hós baba visszatérő húgyúti...

Minni9 kérdése:

7 hós baba visszatérő húgyúti fertőzéssel tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kislányom most lesz 7 hónapos. Gyakorlatilag születésétől visszatérő húgyúti fertőzése előjön. 6 hetesen az E.-coli, arra D-mannóz port adok mai napig. Ugynéz ki sikeresen. De a gondunk az, hogy most kétszer is genyes volt a vizete és a tenyésztés 2 bacit mutatott ki az Enterococcust és a Klebsiella ssp.-t. Amire a Mannóz nem használ. Nem szeretnék folyton antibiotikumot adatni neki, így valami gyógyhatású készítményt keresek, amit ilyen pici korban is lehet nekik adni, és mellékhatása nincs. Sajnos én ilyet sehol nem találtam eddig. Valaki volt már ilyen pici babával hasonló helyzetben?Milyen tapasztalataitok volt?Mi használt nem E.-colis fertőzésre?

2014. ápr. 28. 09:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, Antibiotikumot egy bizonyos csíraszám után adnak csak. Mire a Nefrológiára jutunk, addig túl vagyunk egy antibiotikumos kezelésen a legrosszabb esetben. És azt mondja az orvos rá, hogy valószínű volt egy húgyuti hurutja, amit az antibiotikum helyre hozott, a kis csíraszámú tenyészetre pedig, hogy az lehet szennyeződés is.Tehát a lehet hogy volt neki, és lehet hogy nem volt neki dolgok nekem kicsit kevesek. Ennyit én is tudok.Találgatni. És még egy ultrahangra sem küldik el.
2014. ápr. 28. 12:28
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen ez a tenyésztgetés valóban elég esetleges eredményeket ad. Lázas volt a fertőzések során? Ha az orvos azt mondja, nem kell gyógyszer, akkor ne adj neki semmit, csak probiotikumot, én amondó vagyok. Azért az elég érdekes, hogy meg se ultrahangozzák, hiszen a szervi kiáltó okokat csak ki kéne zárni (pl vesetágulat), nem? Nem kérdeztél erre rá?
2014. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Sosem volt még hőemelkedése sem. Ez is nehéz igy mert nehezen veszem észre. Kevesebbet eszik olyankor. Viszont ennyi idősen még egy csomó dolog miatt ehet kevesebbet.Van neki 5 mm-es vese tágulata jobb oldalt, amit még 6 hetesen állapítottak meg, azóta egyszer volt nézve, akkor sem ez miatt küldték. Azt mondják rá: óóó az semmi. Mivel a tágulatot is csak 12 mm-töl kezelik.Most magán uton akarom megnézetni ultrahangon. Mivel nem küldenek, így muszáj vagyok én ha akarom tudni nött-e vagy sem.
2014. ápr. 28. 12:38
 14/20 anonim ***** válasza:
Az UH jó ötlet, a lányomnak vizeletvisszafolyása volt (az 1-ik UH-on látták, a másikon nem) az okozta a gondot, műtét után már nem jött vissza, ha nálatok nincs ilyen gond, akkor a szobatisztaság sokat fog segíteni. Mi tőzegáfonya készítményeket és gyógyteát adtunk, de a vesetisztító gyógyfüvek közül a vizelethajtókat kerülni kell. Ezt az antibiotikum mellett használtuk, a sikeres műtétig folyamatosan szedte az ab-t, mellette adtuk a probiotikumot.
2014. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ezeket a készítményeket mennyi idős kortól adtátok neki? Ha lesz időm utánuk olvasok majd.
2014. ápr. 28. 12:52
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha nem volt láza, akkor feltehetőleg nem volt éritett a veséje. Ez mindenesetre jó jel. Ha 10-es csiraszámra nem kap kezelést és mégsem súlyosbodik az állapota, ez két dolgot jelenthet szerintem: vagy tényleg szennyeződés volt, ahogy az orvos mondta, vagy az immunrendszere megbirkózott a bacikkal. Továbbra is irtózom a hókuszpókusz-anyagoktól és varázsszerektől, főleg kisbabánál, de még gyereknél vagy felnőttnél is. Lehet, hogy a neten utána olvasol, de azért lássuk be, az nem feltélenül mérvadó, amit ott összeirkálnak-összeirkálunk. Én az orvosra szavazok. A szervezetünk érzékeny műszer, ne kontárkodjon bele olyan "szerelő", aki nem ért hozzá. Az orvos sem tévedhetetlen, de a rendelkezésre álló opciók közül még mindig a legjobb. Mindenesetre nem az anyagi hasznonszerzés motiválja a kezelés megállapításában, ellentétben a sárkányfűárusokkal :)
2014. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
És szerinted az orvos tudja, hogy pontosan a gyógyszerben az van-e ami rá van írva? Vagy ható anyagban annyi van-e? Mert azt már több gyógyszerész elismeri, hogy nincs annyi ható anyag sok gyógyszerben mint ami rá van tüntetve. Szerintem semmivel nem károsabb egy természetes gyógytea, vagy olyan tészítmény aminek nincs mellékhatása, mint az antibiotikum csak.
2014. ápr. 28. 13:15
 18/20 anonim ***** válasza:
Van vegyész-gyógyszerész a családban. Igen, pont az van benne, ami rá van írva. Az orvosnak nem azt kell tudnia, miből mennyi van a gyógyszerben, hanem hogy mire való és hogyan hat. Ja és mindennek van mellékhatása.
2014. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Akkor arra kérdezz rá, miért van az, hogy két külön gyógyszergyár terméke, ugyanazzal a hatóanyaggal és mennyiséggel, az egyik gyógyszer használ, a másik pedig nem.

Sajnálom hogy itt feltettem ezt a kérdést már. Nem arra voltam kiváncsi, hogy kinek mi a véleménye a gyógyhatású termékekről, és meggyőzzenek, hogy adjam a gyerekemnek az antibiotikumot, mikor az orvos nem ajánlja.

2014. ápr. 28. 13:34
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezt használtuk, de nem túl édes, ezért almalébe kevertem, ha már hozzátáplálsz akkor használhatod (a hippes áfonyás alma 4 hónapos kortól adható) [link]

A teákat egy olyan orvos írta fel, aki homeopata es általános orvos is, a párom járt hozzá (urologus szakorvos kuldte tovább!!! amikor a konzervativ orvoslás nem tudott végleges megoldást és ezek a gyógyteák segítettek), de ezeket nem írom le, mert a kórházban is rákérdeztem, és párat nem javasoltak a vizelethajtás miatt, a tőzegáfonyát nem tiltották. Általában a tényeken alapuló orvoslást gyakorlók sem zárják ki a gyógynövények használatát kiegészítésként.

2014. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!