Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy évesnél egy négy napja...

Egy évesnél egy négy napja tartó láz és hőemelkedés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Eddig négy orvos látta, vizsgálatok negatívak, most kibújt egy fog, de maradt a nyavalya, rosszkedv, bágyadtság. Mi lehet ez?


Kedden kezdődött, voltunk Heim Pál sürgősségin, vér, vizelet, fül-orr-gége vizsgálat negatív, semmit nem találtak, de azóta is éjjelre belázasodik (kúp nem viszi le) napközben pedig hőemelkedése van.


tünet nincs a testhőemelkedésen és szerintem az ebből következő rossz kedélyállapoton kívül.


folyton anyatejezik, nem is nagyon akar most mást enni, inni, sok a pisi, kaki (ezért). éjjel rosszul alszik.

nem jött ki semmilyen pötty, kiütés se.


lehet ilyen hosszú ideig tartó lázzal járó fogzás?

volt olyan, akinek több napig tartó lázzal járt a fog kibújása?


amúgy fogzási egyéb tünetek nincsenek, nincs erős nyáladzás, rágcsálás, de láttam, hogy kibújt egy új fogacska.


köszönöm a segítséget előre is


2014. máj. 16. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ha a kórházban nem láttak semmit akkor ezt így elég nehéz megmondani...

nem tudom/nem hinném,hogy fogzás járhat ennyire tartós lázzal..

esetleg valami vírus?fiam sokszor volt "csak úgy" lázas pár napig,semmi tünet aztán elmúlt.

vagy nincs gyulladás?ez okozhat még lázat...

2014. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

most megint voltunk gyerekorvosnál, ez nem a mi dokink (mert beteg) és immáron az ötödik orvos is megvizsgálta, de ő se látott semmit :)


remélem nem komoly, akármi is ez...

2014. máj. 16. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy a vírusos megbetegedések nem járnak 3 napnál tovább tartó, azaz tartós lázzal.

Illetve azt nem írtad, hogy pontosan mennyi is az a láz. Mert ha max. 38,1-2 tized fok, akkor az még belefér simán a fogzásba is. Ha nagyon nehezen jön ki a fog, akkor az okozhat enyhébb lázat. Bár írod, hogy tünete ennek nem nagyon van. Amennyiben magasabb a láz, akkor ilyen tartós lázat baktérium szokott okozni.

És mi egy esetben jártunk így, hogy a fiam belázasodott és több, mint 3 napja már az volt, többször vizsgálták ez idő alatt, de senki semmit nem látott (nem volt náthás, nem köhögött, szóval tényleg a lázon kívül más tünet nem volt), mire az 5. nap megjelent, hogy mi is okozta a problémát. Az pedig a tüszős mandulagyulladás volt. Az 5. napot jöttek ki a tüszők a manduláján. Az első 4 nap senki semmit nem látott. Úgyhogy én 1-2 nap múlva újra megmutatnám a helyedben az orvosnak, amennyiben a láz nem múlik.

Nálunk ahogy megkapta a fiam az 5. nap az antibiotikumot, onnantól fogva a láz is lement.

2014. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok,tarthat 3-nál több napig láz vírus miatt,nálunk tavaly nyáron volt 5 napig tartó láz vírus miatt,kórházban is voltunk!
2014. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

péntek délutánra még a hőemelkedés is elmúlt, de azóta is nagyon nyűgös, sikítozós, sírós, folyton cicirekívánkozósak és alvásközben hánykolódósak a napok.

amúgy 37, 37,5, 38,5 hőmérsékletek váltakoztak, napszaktól és alvástól függően.

jön egy fog az igaz, de amikor 8 hónapos korában egyszerre hat foga bukkant elő, az nem okozott ennyire rossz dolgokat.


azért az érdekességek, játékok, gyerekek, játszótér, anyához bújás enyhítik a bánatot... remélem hamar túlleszünk ezen is

2014. máj. 18. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!