Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Drága gyerekem falhoz vágta a...

Drága gyerekem falhoz vágta a higanyos lázérőt, nem lesz baj, ugye?

Figyelt kérdés
A higany többsége az ágyába borult, amit tudtam, kiporszívóztam, de nem hiszem, hogy mindet megtaláltam volna.

2014. máj. 19. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Attól a mennyiségtől már nagy baj nem lehet, de azért jobb ha az ágy körül is alaposan felporszívózól meg az ágy alatt is körbenézel.
2014. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Mi a teendő, ha összetörik a lázmérőnk?

 

 Először is:  TILOS FELPORSZÍVÓZNI, MÉG ÚN. HEPA SZŰRŐS PORSZÍVÓVAL SEM!

Ez az első szabály, hiszen a felszívott mennyiség a porszívón keresztül porlasztva azonnal a levegőbe jut.

 

A higanynak nincs toxikológiai határértéke, ezért a szervezetbe jutva a legcsekélyebb mennyiségben is rendkívül káros

2014. máj. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

dobd ki AZONNAL a porszívót, te jó ég! újat KELL vennetek, mert folyamatosan árasztja magából ezentúl a higanyt, egész életedben.


Nézz körül még 100-szor az ágyában, nehogy benyelje őket. De nem lesz baj, csak tényleg új porszívó kell.

2014. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A porszvót ha nem is kell kidobni, de egy alapos fertőtlenítés nagyon ajánlott.. A higanygőz és a higany megkötésére legjobb szer a kén.
2014. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A porszívót át fogom fertőtleníteni, és a hepa szűrőt is kicserélem. De eszem ágában nincs kidobni. Körülnéztem, azóta az ágy környékén sem találtam már higanyt.
2014. máj. 20. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!