Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beteg babát ugye nem illik...

Beteg babát ugye nem illik máshoz vinni anélkül, hogy előre szólnánk?

Figyelt kérdés

Sógórnőmék jöttek a babánk 1 éves szülinapjára. Amikor megjöttek, látom, hogy a kisebbik babája tiszta takony. Mondta is, hogy eléggé beteg. A párommal összenéztünk de hát nem volt mit tenni, el mégsem küldhettük.

A babánk másnapra betaknyosodott és két hétig szenvedtem vele az orrdugulás, taknyosság, nyűgösség, láz, rossz alvás stb miatt, minden ami ilyenkor ezzel ját.

Mikor anyósnak megemlítettük (a párom 100%-ig mellettem volt), még ő volt kiakadva, hogy bárkitől elkaphatta a betegséget és amúgy is nem lehet burokban nevelni a gyereket. Én finoman közöltem vele, hogy csak annyi a bajunk, hogy legalább szólt volna, csak így beállítani egy beteg gyerekkel nagyon nem illik.

A sógórnőmnek a párom szólt, ott isegyből azt kapta, hogy mástól is elkaphatta.


Most tényleg én vagyok a szemét, hogy kiakadok azon, hogy NEM SZÓLT ELŐRE? Ha szólt volna és mi elfogadjuk, akkor nincs semmi bajom, kockáztattam, elkaptuk a betegséget, ez van. Na de így...hogy csak beállít egy láthatóan beteg gyerekkel...



2014. máj. 23. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem illik.
2014. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy bejelentés nélkül nem "illik" vinni a beteg gyereket, de beteg gyereket egyáltalán látogatóba se kellene vinni.
2014. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked van igazad.
2014. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, mennyi programból, nyaralásból maradtunk már ki, mert beteg lett a gyerek...

El se kellett volna menniük, de hát kinek mennyi esze van...

2014. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
neked van igazad.
2014. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam.


Azt még hozzáteszem, hogy a párom is megbetegedett, nekem pedig pár napig fájt a torkom, tehát mi is kaptunk belőle egy kicsit.


Egyébként már a hócipőm tele van a sógornőmmel, állandóan valahogy mi jövünk ki hülyén mellette. Én tisztelteben tartom a nevelési elveit és egy szót nem szólok, hogy az egy éves gyerekének csokitojást adott húsvétra. De részéről folyamatosan kapjuk a beszólásokat, miért féltjük ennyire, miért nem hagyjuk sírni, miért nem csináljuk már ezt vagy azt.... ááá már találkozni is utálok vele.

2014. máj. 23. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy szólás nélkül nem illett volna elmenniük hozzátok, hanem eleve nem illett volna elmenniük így.

Bárhová mentünk (család, barátok), ahol gyerek volt és a mi gyerekünk beteg volt, oda betegen nem jártunk. Megvártuk míg a gyerek rendbe jön és utána mentünk a gyerekkel.

Nem kell burokba nevelni, de azért baromira nem mindegy, hogy egy 1 éves gyerekről van szó, akinek még nincs olyan immunrendszere, vagy éppen egy 10 évesről. Bár ha a fiam beteg, még a nővérem 11 és 13 éves gyerekihez sem megyünk, mert iskolásak, nyilván nekik sem hiányzik az iskolában, hogy betegség miatt hiányozzanak. És én mindig azt mondom, hogy egy betegséget könnyebb megelőzni, mint utána kezelni. A sok kellemetlenségtől, amin ilyenkor a gyerek átesik, arról nem is beszélve.

Lehet még éppen eleget beteg az a gyerek, ha egyszer közösségbe kerül...:(

2014. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek kérdezővel, mi karácsonyra mentünk rokonlátogatóba, tudtuk hogy lesz ott jó pár gyerek, de hogy a fele beteg, azt nem gondoltam volna. Hála az égnek nem kaptunk el semmit, egészséges távoltartásban volt a babánk:)
2014. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, de ilyen kis ügyből nehogy már harag legyen.
2014. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!