Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő viszketés enyhítés...

Bárányhimlő viszketés enyhítésére mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Hiába hintőporozom viszket neki. 5 éves.
2014. jún. 2. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Poxclin hab. Drága, de a lehető legjobb. Vény nélküli. Emellett cetirizin vagy fenistil csepp.
2014. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
nekem régen valami fehér ecsetelőt irtak fel, ami hűtötte
2014. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mentolos a hintőpor? A kisfiamnál azt használtuk, nagyon minimális volt a viszketés. Én néha segítettem rajta, a pólóján át, tenyérrel finoman átdörzsöltem a hátát. Olyankor mindig megkönnyebbült.

A másik, ami jó a Fenistil csepp.

Az ecsetelőről azt mondják, hogy hegesedést okozhat, a benne lévő cink, így azt nem szabad használni.

2014. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fenistil cseppet szájon át használtuk eddig. Most is úgy adom. Gondolom nem a pöttyöket kenegessem vele úgye? Vagy igen?
2014. jún. 2. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy zokniba kell tenni zabpelyhet. Meleg csapvíz alá tenni és ahogy nedves lesz, ha megnyomod a zoknit, fehér tejszerű folyadék jön át rajta. Ezzel ha bekened, elmulasztja a viszketést.

Én fürdésnél a fürdővízbe is nyomkodtam.

Semmilyen hab vagy krém nem segített ezen kívül.

2014. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen szájon át kell adni. :)
2014. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk a László Kórházban bárányhimlő miatt. Ott azt mondták, hogy kizárólag Betadinos fürdetést szabad alkalmazni, és a csúnyább pöttyöket Betadinnal ecsetelni. Szájon át kaphat Fenistil cseppet, és kalciumot a viszketés enyhítésére. Sem a hintőpor, sem a cink-oxidos rázókeverék nem ajánlott. A PoxClin habra, és a ViraSoothe gélre csak legyintettek.
2014. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!