Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Non-stop betegek vagyunk, de...

Non-stop betegek vagyunk, de szo szerint, idegileg ki vagyok, szerintetek az alabbi drasztikus modszer jo?

Figyelt kérdés
Van egy harom eves es egy 5 honapos gyerekem. A nagy masfel evig nem volt beteg, onnantol kb havonta egyszer beteg volt. Terhessegem alatt a kicsivel egybol horghuruttal, antibiotikummal indultam, meg legalabb 5- szor voltam beteg alatta sulyosabban, azza nem csak kis takonykorral. A terhesseg utolso honapjaban a nagy mar szunni nem akaroan hurutos volt, kotohartyas, a fiamat lazas betegen szultem, egybol antibiotikumoztak, ket nap mulva lett kotohartyas, azota ugy hurutos, mintha ki se jott volna belole soha, kb 5-szor langolt fel erosebben magas lazzal, es egyeb laz is volt, pl oltas vagy meghules, a nagy is folyamatosan havonta ketszer lazas, egyszer korhaz is volt, ferjemmel 3 szor lettunk hurutosak januar ota de a durvabb fajtabol, mar a, en meg mellette vagy 4 szer lazas meghules vagy nem tudom. Lenyeg a lenyeg, egy osszefuggo hetunk nem volt, hogy ne lettunk volna betegek. A gyerekek nem kaptak antibiotikumot a hurutra, a korhazban hugyutival kezeltek a nagyot, akkor kapott antibiot, de gyerekorvos szerint nem is hugyuti volt, hanem leguti. Egy honapja irattam fel imunerositot magamnak, hogy legalabb apolni tudjak, meg bevenni se volt idom, maris beteg voltam es most mar egy hete, de elkezdtem, betegen. Gyerekeknek meg most kezdtem el immunotrofinat. Ferjem is szedni fog immunerositot, meg bronco vaxont, meg influ elleni oltast es mindent szart, az egesz csalad, gyerekekkkel egyutt es ha nem valtozik semmi, akkor kimegyek veluk a matraba az erdo kozepibe egy fahazba, antibiotikummal es immunerositokkel es amig meg nem gyogyulunk teljesen, haza se jovunk. Elegem van.
2014. jún. 15. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Oh,jaj,hát megértelek,én azt mondtam,hogy Ausztráliába megyek a 40 fokba mert az enyém meg kruppos és állandóan befulladt,mi meg azért dekkoltunk állandóan kórházban,már minden orvos meg nővér ismerősként üdvözölt :S

Én kivettem a bölcsiből,érdekes mert azóta (több mint 2 hónapja) semmi baja,azelőtt meg egyikből a másikba.


Majd írd már meg az immunotrofina bevált e ,azt még nem próbáltuk.A broncho vaxomtól 1,5 hónapig nem volt beteg (hatalmas dolog volt számunkra) de valszeg addig tartott a hatása mert utána megint kezdtük előről.Azért szeptemberben ovikezdésnél megpróbáljuk megint.

2014. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te jó ég.... :( Ne haragudj, érdemben nem tudok hozzászólni a helyzethez, de iszonyatos lehet.... Ha van faházatok a Mátrában, menjetek ki.. rosszabb biztosan nem lesz..

Lehet hogy hülyeség, de pl. szedtetek vmi probiotikumot? Az én babámnál Normaflore meg vmi másik népszerű nem vált be, de a Pro+Kid tök jó. Meg amit még hallottam: ha vki beteg, csak C vitamint érdemes bevennie, mert a többi vitaminnal a bacikat is táplálja (nem tudom igaz e..). Gyógyuljatok meg mindannyian!!!!

2014. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok,nekem s 2 éves gyereknek volt hogy 500 mg c-vitamint adtam,mégsem javított rajta.

A 3 éves jár oviba? Ha igen akkor gondolom most edződik az immunrendszere,és mindenki elkapja tőle.Mi rengeteg vizsgálaton átesünk,de semmit nem találtak,majd kinövi,addig is kitartás - ennyit mondtak.

2014. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Uhh, azt hittem nalunk rosszabb helyzetben nincs mas, de ti igen :(

Nalunk 2,5 eves lesz a nagy, 5 hos lesz a kicsi. A nagy tavaly december ota beteg, egyhuzamban 1 hetet sem bir ki, hogy ne lazasodjon/kohogjon/taknyosodjon barmi... Volt, hogy egy hetig 40 fok koruli laza volt es semmi nem vitte le, duplan kellett adni minden lazcsillapitot, az antibiotikum is iszonyu lassan hatott. Nalunk is volt kotohartyagyulladas, 2-szer ment at a nagyon, 2szer rajtam es 2szet aferjemen is (erdekes modon a kicsi meguszta). A ferjemmel mi is tobbszor voltunk lazas betegek iden, volt hanyasos/hasmeneses virusunknis, a kicsi 2,5 honapos koraig birta, aztan 2 honapig szivtuk az orrat, neki is bronchitise lett 10 nap antibiotikum. Extrakent o is belazasodott az oltasoktol is. A 4 tagu csaladunkbol altalaban 3 beteg egyszerre, ugy vartuk a jo idot, mint a Messiast, de egyenlore semmi haszna...

Jelenleg: a nagy tegnap belazasodott, kohog, a kicsi taknyos es megint horog, en 3 honapja fujom az orrom amugy.

Ird meg, ha nektek hat valami! Ja, a nagy ket kura bronchi vaxonon van tul, a fentiekben reszletezett eredmennyel...

2014. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. A nagy regebben jart kozossegbe, de a terhessegem utolso heteben kivettuk, azota ugyanugy vagy meg jobban beteg, most kezdtuk ujra a kozossegezest, 3 napot elt meg a dolog, a laz es a hurut vetett neki veget. Az a gyanum, hogy egymast kozt keringetjuk a dolgot a csaladban es jo lenne mar egy tenyesztes hogy egyaltalan virus vagy baci vagy mi. Nekunk a kicsi meg csak a szuletese napjan kapott a korhazban antibiot, utana nem egyik hurutjara sem, pedig nekunk felnotteknek felirt a haziorvosink.
2014. jún. 16. 00:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Az immunotrofina jó ötlet, vagy az immunoglukán. Ez utóbbi van gyerekeknek szirupban, és felnőtteknek tablettában is.

Én a felnőtteknek indulásképpen adnék még 2000 NE D vitamint és 2x500 mg C vitamint is, és a gyerekeknek is 1000 NE D vitamint és 2X100 mg C vitamint. És Csipkebogyó "teát" itatnék az egész családdal.

Nincs valami házi kedvenc, kutya, macska, papagáj akivel együtt laktok? Esetleg egy állat a köztes gazda, az kapja el tőletek a betegséget, benne módosul egy kicsit és visszafertőződtök tőle...

2014. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!