Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek bejött a drasztikus étkezés?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ha nem eszed meg most, akkor következő étkezésnél megkapod.

Vagy, a csak ez van, nincs más és nem is lesz.


A lányom 2,5 éves. Tipikus fényevő gyerek. Bölcsődébe jár szeptember óta. Mindenki azt mondta, hogy mekkora változás lesz majd, enni fog, stb.. hát persze. Az étkezési díjat tök felesleges fizetnem, csak az ablakon dobom ki minden hónapban. De, kötelező, tehát így jártam.


Itthon is alig eszik. Reggeli - vacsora számára a kakaó és semmi más.

Ebédre alig eszik, nem válogat. Odáig el se jutunk. Szimplán nem és kész.


Épp hogy 13 kiló, ami szerintem igen kevés az életkorához képest. A gy.orvos és a védőnő sosem szól, nekik nincs negatív észrevételük. A védőnő mindig azt mondja, hogy lehetne ennél rosszabb is. Mégis mi?! Fényből se táplálkozna?!..


Szóval, már kicsit unom és most már kezdek besokallni tőle.


Kíváncsi lennék, hogy kinek milyen megoldása van ezekre a problémákra és kinek mi jött be?


Ja, multivitamintól kezdve a vason át mindennel próbálkoztunk már.


2014. jan. 30. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanez volt a gondunk, régimódi gyerekorvosom van, ő azt mondta, hogy próbáljak egy kis paradicsomot beleerőltetni, hadd rágcsálja, és az majd segít...nem hiszed el, amióta reggelihez megeszik 2 szelet paradicsomot, alig bírja ki tízóraiig, annyira meghozza az étvágyát. Nekünk ez jött be, most lesz 3 éves.
2014. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lányom csoportjában van egy kisfiú, aki semit nem eszik az oviban, üres kenyeret se. Érdekes módon kifejezetten magas kisfiú, és nem is zörögnek a csontjai, ellentétben egy kislánykával, akik hihetetlenül pici és a bőre sznte átlátszik, annyira vékony. Úgyhogy nem minden esetben igaz, hogy az oviban / bölcsiben majd eszik. Szerintem ne csinálj ebből túl nagy ügyet, majd eszik, ha éhes lesz.
2014. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, nem kéne nagy gondot csinálnom ebből, csak már meguntam. Tudom, megunni sem kéne, mert a gyerekem, stb.. de belefáradtam már ebbe a harcba.


Zöldség - gyümölcs is "tabu" nála. Egyedül a banán az, amit megeszik. A levesben persze lemegy a zöldség (s.répa, f.répa, krumpli), de ha eszik is levest, az is csoda.


Decemberben 8 napig csak milánóit volt hajlandó enni.

Két hete 3 napig (itthon volt betegen) csak rizst volt hajlandó enni.


Olyan, hogy hús, nem létezik. Akkora hisztit vág le, ha azt hiszi, hogy húst rá. Köpi ki az ételt és közben üvölt - sír.


Fogalmam sincs, hogy ez miért és hogyan alakult ki nála, mert sosem erőltettük, hogy egye pl. a húst.


Nem tudom, hogy van-e esetleg valami olyan készítmény, ami tényleg hatékony az étkezésre?

Igaz, sok mindent próbáltunk már, de lehet, hogy van, ami még nem jött szóba.

2014. jan. 30. 12:32
 4/13 anonim ***** válasza:
az én 2,5 évesemnél nagyjából bejött, hogy csak akkor kapsz kakaót, ha megeszed legalább a kenyér felét, különben tejet, de azért nem ennyire rossz evő. Egyébként ismerettségi körömben többen a Flavon Kids lekvárra esküsznek, állítólag látványosan megnő tőle a gyerek étvágya.
2014. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy betegen mit eszik, nem mérvadó, mert begeten mindenkinek rossz az étvágya. Zöldséget le lehet aprítani pépesre robotgéppel, így már nem lehet észrevenni pl milánói szószban vagy tócsniban. Én sok mindenbe csempészek így zöldséget, pl muffinba répát :)
2014. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éves "fényevő" ikrek anyukája vagyok.:)) Na,jó azért a fénytől kicsit többet esznek,kb.mint a tiéd.

A megoldást nem tudom, viszont én MÁR nem harcolok velük. Régen én is állandóan aggódtam, méricskéltem őket,stb. Mára én is belefáradtam és rájöttem, hogy ők még úgyis ösztönemberkék. Ha éhesek esznek,szándélosan nem fognak éhen halni. Az, hogy sokminden nem ízlik...hát Istenem,ez van. Lényeg, hogy egézséges, boldog gyerekek.

Próbáld lazábban venni. :)

2014. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az én fiamnak a foreveres Kids multivitamin tablettától van olyan étvágya hogy csak lesek!
2014. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kapja a a F.Kids vitamint, a védőnő javaslatára. Nekünk az étvágyra semmit nem hatott.

Igaz, mi a betegségek megelőzése miatt adjuk neki, de nem mondanám, hogy arra (is) hatna..

2014. jan. 30. 13:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 13 kiló nem kevés egy ekkora gyereknek.

Egyébként meg persze hogy nem eszik, ha ekkora mizériát csapsz körülötte emiatt. Hagyd békén és meg fog változni. Nem a szemed előtt fog éhen halni.

Látszik rajtad, hogy síkideg vagy, ha csak a kajálására gondolsz és ezt ő tudja. Ha lazulnál, hidd el jobb lenne. Ne legyen kötelező az evés, így meg fogja utálni az egészet, vagyis már utálja. Épp itt az ideje, hogy megszeresse.

2,5 évesen az enyém is fényevő volt, most 5 éves, kb 3,5 éves kora óta eszik normálisan. Egy darabig én is szenvedtem ezen, de mikor lepattantam a témáról, érdekes, hogy ő is ellazult és elkezdett enni, onnan nem fényevő.

Leülök enni, élvezem, aztán vagy jön vagy nem - nálunk ez bevált. Sosem kérdeztem, hogy jön-e, végül mindig jött magától, mert látta, hogy én hogy élvezem az evést.

2014. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6 gyerekes anyukaként csak azt szoktam tanácsolni ilyen jellegű etetési problémáknál, hogy mi SOHA nem engedtük meg, hogy válogaassanak, eltusítsanak valamit,így gyökerestül fojtottuk el ezt a problémát. Egy kisbaba még szívesen fogad mindent, ha ízletesen készíted el neki, olyan pedig nincs, hogy másfél évesen valaki hirtelen nem szeret ezt vagy azt. Leülünk együtt enni, és mindenki tudja, hogy ez az evés ideje, és nem a szórakozásé, valamint azt is nagyon jól tudják, hogy ha eztlnem eszik meg, a köv. evésig nem kesz más (kivéve betegsgesk). Következetesség kell ehhez is, mint annyi minden máshoz.

Ha ez drasztikus, akkor igen, nálunk bejött a drasztikusság az etetéssel kapcsolatban. Én inkébb arról írhatnék ki egy kérdést, hogy mitcsináljak, mit főzzek, hogy elég legyen, mert azonnal felfalnak mindent

2014. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!