Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrszívó-porszívó: nem jön...

Hubilla kérdése:

Orrszívó-porszívó: nem jön semmi! Miért? (lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kisfiam náthás, köhög, szörcsög (vélhetően lenne mit kiszippantani) a nózija; bespray-zek tengeri sós oldattal, utána orsszívózom, de semmi (!) nem jön. Miért?

- én úgy érzem, túl gyengén szív - ahogy látom, a porszívót le is tiltja, így gyengébb az erőssége. Vagy:

- ez a "gyenge" szippantás elég ahhoz, hogyha valóban van mit kiszívnia, akkor azt megtenné?

- lehet, hogy nincs is annyi váladék, hogy látható legyen?

- nem jó orrszívót használunk? (orrszi-porszi, műanyag)

- nem jó a porszívó? (porszívózni kiváló, nagy teljesítményű)

- mennyire kell szívnia egy ilyen szerkezetnek?

Köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 16. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg be van dagadva az orrmandulája kicsit és emiatt hallatszik úgy, hogy szörcsög, de nem jön semmi. Ilyen az én fiamnál is van. Szerintem a porszívódnak és az orrszívónak semmi baja, bár én csapra szerelhetőt használok, de gondolom hasonló elven működik. Adhatsz neki Calcimuscot, az is csökkenti a nyálkahártya duzzanatot, az orrába pedig Nasivin orrsprayt vagy orrcseppet használj (max. 5 napig), abban is van duzzanatcsökkentő.
2014. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a Nasivin-t ajánlom, van 1 év alattiaknak is, csökkenti a nyálkahártya duzzanatot. Ha cseppentés után pár perccel még szörcsög, akkor próbáld meg kiszívni, lehet hogy a duzzanat miatt nem tudott kijönni a cucc. És valahol olvastam régen hogy ha oldalt az orrnyereg mellett húzod az arcát kifelé (óvatosan) akkor kinyílik az arcüreg és az oda lerakódott cuccot is ki tudod szívni. Nekem bevált, rengeteg váladék kijön így. Az orrszívótok pedig biztos jó, ezek a porszívóra szerelhetőek nagyon hatékonyak. Egyébként az orrszívót ki tudod magadon próbálni hogy jól szív-e. Én legalábbis kipróbáltam :)
2014. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia nekem is ez volt kb. 10 cm műanyagot orrszívót vettünk az nem szívót semmit pedig szörcsögöt, utána vettünk Arianna az pillanatok alatt kiszívja az orrjárat elejébe illeszthető hosszú cső tartozik hozzá. A másik a orrjárathoz nehéz volt pont a kis orrához illeszteni. Neten olvasgattam és így jöttem rá én is :D
2014. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, kapott Nasivint és az orvos féle gyógyszeres orrcseppet is. Hallom, hogy jócskán van váladék az orrában, lefolyik a torkán és öklendezésig köhög. DE az orrszívóban nincs semmi. :-( A porszívómon van egy kis ablakocska, ha beszippant vmit és eldugul, abban felmegy egy piros kis valami és a dugulásig véig piros marad. Ez történik az orrszívó csatlakoztatásával is. Nem lehet, hogy emiatt nem szív olyan erősen? (kipróbáltam: hát, nem tudom, lehet, hogy egy felnőttnél más, de nekem sem szippantott ki semmit) Itt sokan írjátok, hogy fúú, mennyi jött , és hogy jó dolog ez...Tisztára úgy jön le, hogy Nálatok erősebben szippanthat és itt van vmi bibi?
2014. jún. 17. 07:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is orrszi-porszi van és tökéletesen működik, igaz másmilyet nem ismerek, de ha náthás, akkor mindent kihoz és 3-4 nap alatt ki is ürül az orra. Pedig néha annyi van bennem, hogy az orrsziporszi teljesen tele lesz a váladékkal. Én biztos vagyok benne, hogy nem a készüléked a hibás.
2014. jún. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazatok volt, mert jó az orrszi-porszi! A helyzet az, hogy tegnap végre megindult a váladék és nem a torkába csorog le, hanem előre is jön, így ki tudom szippantani! :)


Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 20. 08:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak ilyen gondok, amíg megvolt az orrmandulája. De nekünk a gyerekorvos egy Sinupret nevű gyógyhatású készítményt is javasolt, ami nyálkaoldó stb, és viszonylag hamar elindul tőle az orrváladék, nem kell több éjszakát végigszenvedni a fuldokló gyerekkel, és pelussal a kézben lesben állni, hogy ne az ágyat és a pizsamáját hányja össze a sok köhögéstől szegényke, hanem a pelust...
2014. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!