Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kötelező védőoltásokon...

Piroska és a farkas kérdése:

A kötelező védőoltásokon kívül még melyiket adattátok ill. nem adattátok be babátoknak?

Figyelt kérdés
Légyszi tiszteljétek egymàs véleményét, nem vitàt szeretnék generàlni.
2014. jún. 19. 19:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Meningococcus, prevenar, és tegnap kapta meg a második adag rotát :-)
2014. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi vàlaszokat mindenkinek! Akik nemcsak a kötelezőt adattàtok be, Tőletek kérfdezném, h szerintetek nem túl megterhelő egy kisbaba szervezetének,ha egy nap 2 védőoltàst is kap? ill nem tudom, h ez mindenhol így van-e, de kislânyom most kapta a 2hónapos kötelezőt és a prevenart,nem lenne jobb 1-2 hét különbsèggel?
2014. jún. 19. 21:41
 13/20 anonim ***** válasza:
Az oltásoknál szigorúan meg van szabva, hogy milyet lehet együtt adni, ill. milyen időközönként lehet együtt adni az oltásokat. Hidd el, oka van annak, hogy úgy adják be, ahogy.
2014. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nem, én nem féltem ettől. minél hamarabb kapja meg, annál jobb.
2014. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ameddig a módszertani levélben leírt szabályokat betartják ( [link] ), addig egyáltalán nem megterhelő a babának 3 oltás sem. Eleve például az MMR oltás három komponensű. Naponta kismillió bacival vírussal találkozik a szervezet, és bár ezeknek 99%-a ártalmatlan az emberre, a szervezet ugyanúgy reagál immunválasszal, az a plusz egy-két-három, oltásból bekerült gyengített vagy elölt baci/vírus nem oszt nem szoroz ebből a szempontból, nem megterhelő ilyen szempontból a babának.
2014. jún. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

Engem miért kellett lepontozni? Akárcsak a többiek, én is leírtam, hogy melyik ajánlott oltást adattuk be a gyermekünknek. Mi volt ezzel a probléma?

2014. jún. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

re10. Akárhogy nézzük, a bárányhimlő nem játék. A mi orvosunk praxisában is volt olyan gyerek, aki 30+ napot töltött kórházban. Ő megmondta, h ha lett volna ilyen oltás, amikor a gyereke kicsi volt, azonnal beadta volna neki. Én hiszek egy 25+ éves gyakorlattal bíró orvosnak.

Az én gyerekeim is megkapták az oltást, pont most ment le egy járvány az oviban (5 hete kezdődött), úgy néz ki, hogy megúsztuk. Szerintem jól döntöttél, hogy beadatod.

2014. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
én majdnem mindent beadatam a gyerekeimnek ,kullancs,bárányhimlő,prevenárt,és nem volt soha megterhelő egyik gyerekemnek sem bárányhimlőt pont azért javasolta dokinénink mert fehérbörü,és valoszinű elvakarták volna .
2014. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es

Örülök, hogy így döntöttem, szeptemberben legalább nyugodt szívvel engedem oviba. :)

2014. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Èn senkit sem pontoztam le! Kérlek Ti se tegyétek.
2014. jún. 20. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!