Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki szokta be adatni a gyerekén...

Ki szokta be adatni a gyerekének az infulenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves múlt,szeptembertől ovis.Kruppos,vagyis ha elkap egy vírust,beödémásodik a gégéje,és ugatva köhög,húz a légzése,fulladhat.Kinövi,de addig is még 2-3 évig gyakori vendég lesz ez nálunk.Most gondolkodom az infulenza elleni oltáson,én soha nem voltam ennek híve,de mivel minden egyes vírus fertőzésből ez lesz,ezért most agyalok ezen.Félek az esetleges mellékhatásoktól.Mit gondoltok?
2014. júl. 29. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Az influenza elleni védőoltás csak az A es a B tipusú influenza ellen véd. Semmi értelme, hiszen ezen kívül meg millió olyan virus van, amit elkaphat.
2014. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én nagy fiam asthmás,már lassan kinövi, a másik két gyerek ,,csak,, kruppos. Egyiknek sem adattam be, pedig húzták a fejem az asztalhoz,de az én gyerekemet ne mérgezzék! Rengeteg c vitamin bevitellel minden évet átvészeltünk eddig. Amúgy meg a tüdőgyógyász orvosunk SEM AJÁNLOTTA ,csak a házi dokink. Én nem adatnám be a helyedbe! Más alternatívák is léteznek,hogy erősítsd a gyerek immunrendszerét.
2014. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves második,milyen alternatívák?? Napi 500 mg c-vitamintől kezdve immuno-glukan,brocho vaxom,minden gyógyszertári és homeopátiás cuccot kipróbáltunk amit kicsit is ajánlottak,és az őszi-téli-tavaszi hónapokban mégis havonta be kruppolt.De bármilyen javaslatot vagy készítményt szívesen fogadok,ha tudsz ajánlani.
2014. júl. 29. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg lányom 3-4 éves volt, minden hétvégére jött a köhögés, éjszakai befulladás. Kaptunk rá Auriust egyik évben, másik évben meg valamilyen orrcseppet, így nem fulladt. Felébredtünk a köhögésre, de ennyi. Azóta csak c vitamint kap, és úgy tűnik elmúlt minden
2014. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó vagyok, kérdésre a válasz nekünk sem ajánlották az oltást. Mi jártunk folyamatosan orr-fül-gégészetre is, meg a tüdőgyógyászatra is, de egyik orvos sem ajánlotta. A sok c vitamin és rengeteg folyadék amivel tudsz segíteni. Lányom már ha a levegő 15 fok alá esik, nem tud levegőt venni az orrán, csak szájon át, de az elmúlt télen már egyszer sem fulladt be, és náthás is csak 1x volt,Influenza szerencsére még minden évben elkerülte
2014. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A C vitamin mellett még a D vitamin jó immunerősítésre. Szerintem se jó ötlet az oltás. Évente újra kell oltani. Ha egy ember egész életében védeni akarja magát akkor 80 oltást kap. Ez tuti nem egészséges.
2014. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

hivatalos tájékoztató:


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így az Influvac szuszpenziós injekció is okozhat mellékhatásokat,

amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Klinikai vizsgálatok során az alábbi mellékhatásokat figyelték meg, amelyek előfordulását

"gyakori"-nak minősítették: 100 beoltott közül 1-10 személy tapasztalta:

- fejfájás,

- izzadás,

- izomfájdalom (mialgia), ízületi fájdalom (artralgia),

- láz, általános rossz közérzet, hidegrázás, fáradtság,

- helyi reakciók: bőrpír, duzzanat, fájdalom, bevérzés (ecchymosis), keményedés a védőoltás

beadási helye körül.

Ezek a reakciók általában 1-2 napon belül kezelés nélkül is elmúlnak.

A fent felsorolt gyakori mellékhatásokon kívül a készítmény forgalomba hozatalát követően

az alábbi mellékhatások előfordulását is jelentették:

- allergiás reakciók:

ritkán fordultak elő olyan reakciók, amelyek a keringési rendszer összeomlásához, az egyes

szervek megfelelő vérellátásának hiányához (sokkhoz) vezettek, s amelyek sürgősségi ellátást

tettek szükségessé,

nagyon ritkán tapasztaltak leginkább a fejen és a nyakon megjelenő allergiás duzzanatot: az

arc, az ajak, a nyelv, a torok vagy bármely más testrész duzzanatát (angioödémát),

- bőrreakciók, melyek az egész testre kiterjedhetnek: bőrviszketés (pruritusz, csalánkiütés),

kiütések,

- érgyulladás (vaszkulitisz), amely bőrkiütést okozhat vagy nagyon ritkán átmeneti

veseproblémát is előidézhet,

- fájdalom az idegpályák mentén (neuralgia), érintés-, fájdalom-, meleg- és hidegérzékelési

zavarok (paresztézia), lázgörcsök (konvulziók), neurológiai zavarok, melyek okozhatnak

nyakmerevedést, zavartságot, zsibbadást, végtagfájdalmat és -gyengeséget, egyensúlyvesztést,

reflexek elvesztését, a test egy részének vagy egészének bénulását (enkefalomielitisz,

ideggyulladás, Guillain-Barré-szindróma),

- a vérben jelen lévő bizonyos részecskék, a vérlemezkék számának átmeneti csökkenése; ha

csökken ezeknek a száma, az kiterjedt véraláfutásokat vagy vérzéseket okozhat (átmeneti

trombocitopénia); a nyaki, hónalji vagy ágyéki nyirokcsomók átmeneti duzzanata (átmeneti

limfadenopátia)



a Guillain-Barré-szindróma bénulás,ami ha eléri a légzőszerveket halált okoz.

2014. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket.Én sem vagyok oltás párti,lányom is csak a kötelezőket kapta meg,magunknak sem adatunk be soha semmit,csak megfordult a fejemben,hogy esetleg hátha az oltás...de elvetettem a gondolatot,meggyőztetek.A pulmonológus doktornőnk is azt mondta,hogy sajnos így jártunk,2-3 év múlva kinövi,addig rá kell tudni,hogy ez lesz.De idővel egyre ritkább és könnyebb lesz.Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 29. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!