Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy adjam be beteg, minden...

Hogy adjam be beteg, minden ételt és nagyon kevés folyadékot ivó ANYATEJES kisgyermekemnek a keserű antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Zinnatot kellene szednie, 5ml-t napi kétszer.

ez a mennyiség borzasztó keserű, a kubut issza csak meg, de max. 1-1 decit... ételt eltolja.

csak szopizni hajlandó, de így kevesebbet, hogy beteg.

a tájékoztatóra rá van írva, hogy szinte bármibe bele lehet keverni a gyógyszert (tejbe is) csak el kell rögtön fogyasztani. hát nálunk semmi nem fogy.


hogy adjam be?

védőnő javaslat: fogjam le, és nyomjam a szájába. de ez öt milliliter... ennyit nem tudok beleerőszakolni.

van olyan, hogy injekció esetleg?


ma megyünk ismét vissza dokihoz, de már tegnap óta próbálom beadni neki a szert, sikertelenül.

tök el vagyok keseredve.


van tippetek? köszi szépen


2014. szept. 1. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van injekció, persze, lehet adni iv. ezeket, csak az kórházzal jár együtt. Nurofenes fecskendőbe nem tudod felszívni? Nálunk az jött be mindig, ő "adja be" magának 13 hónapos kora óta.
2014. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

keress egy muanyag fecskendot, es spricceld a szajaba. remelhetoleg lenyeli...


nem fog neki tetszeni, de ez van.

2014. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ahogy a védőnő javasolta, mint ahogy a kutyáknak szokás. Lehet, hogy drasztikusnak és "embertelennek" tűnik, de úgy kell. Félre kell tenni az anyai érzelmeket, keményen megnyomod egyik kézzel a kétoldali állkapocs izületnél a száját, erre kinyitja, te meg másik kezeddel beleöntöd a szájába a kiskanálban levő gyógyszert. Utána elengeded az állkapocs szorítását, de nem engeded, hogy kinyissa a száját, majd csak lenyeli. Közbe üvölt, meg potyognak a könnyei, de erősítsd meg magad, hiszen ezzel segítesz leküzdeni a betegséget. Utána meg puszild meg, babusgasd nyugodt hangon, dicsérd meg, töröld le a könnyeidet s folytatódjon az élet.
2014. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Én is fecskendővel adom a kicsimnek, amit nem akar magától bevenni! :)
2014. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
mondjuk az erdekes kerdes lenne hogy mire irtak fel egy ilyen kisgyereknek az antibiotikumot. Igazoltak a bakterialis fertozest?
2014. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is műanyag fecskendőt javasolnék azzal könnyebb belenyomni a szájába és sajnos igen ha erőszakkal is de ki kell nyitni a száját. Tudom, hogy milyen rossz ahogy sír és néz rád közben de ezzel segítesz neki. Az orrszívás is így megy és a fájdalomcsillapító beadása is keserves a kisfiamnál amikor nagyon szenved a foga miatt. De tudom, hogy ezzel jót teszek neki és akkor is beadom. Utána nagyon nagyon megölelgetem, megpuszilgatom és letörölgetem a könnyeit. Első egy-két alkalommal én is vele sírtam de hát ez van. Sajnos ők nem tudják, hogy jót akarsz csak azt tapasztalják, hogy olyat csinálunk ami nagyon nem tetszik. A gyerek érdekében erőt kell venni ilyenkor magunkon. Menni fog. :-)
2014. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

hát bőrfertőzésre, valahogy otvaros lett :(

azt mondta az orvos, egy csípéstől is lehet akár, mert mi nagyon tiszták vagyunk, és se kutya se macska.


15 hónapos amúgy és most (megint) kizárólag anyatejes. (nem eszik meg semmit, kilöki a kezünkből az ételt, kanalat, kiköpi a falatot, balhézik, ha erőszakolom rá az ételt, italt)


sajnos pont egy időben van a hasmenéses (kiütéses) vírusfertőzés is, ez a vírus NÉHA HŐEMELKEDÉST is okoz, már pár napja tart. és emellé jött ez a fertőzés, erre kell krém is (szintén antibiotikumos) és ez a zinnat...

remélem nem fog össze-vissza hányni szegény :(


köszi szépen mindenkinek!

2014. szept. 1. 13:01
 8/16 anonim ***** válasza:

Dehogy kell kórház az injekció hoz. Ekkora baromságot honnan szedtel? Meg mi a pcsaért kellene intravénás adni??.

Kerdezo! Visszaviszed a gyereket az orvoshoz es megmondod, hogy nem tudod beadni, injekciot kersz neki. Naponta egyszer kell majd vinni szúrás ra amig a kúra tart. Ennyi.

Amúgy meg a védőnőnek van igaza, le kell fogni, beleonteni vagy dfecskendovel belenyomni a szájába, száját befogni es akkor lenyeli. Az antibiotikum nem jatek, inkabb legyen kellemetlen élménye a gyereknek, mint súlyosabb betegsége.

2014. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert a férjem orvos, és náluk be kell feküdni az injekció kúrához 6 éves kor alatt. Nem adják be ambulanter.
2014. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Baromsag. A gyerekem többször kapott kicsiként, sose kellett befekudnie.
2014. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!