Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy adjam be beteg, minden...

Hogy adjam be beteg, minden ételt és nagyon kevés folyadékot ivó ANYATEJES kisgyermekemnek a keserű antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Zinnatot kellene szednie, 5ml-t napi kétszer.

ez a mennyiség borzasztó keserű, a kubut issza csak meg, de max. 1-1 decit... ételt eltolja.

csak szopizni hajlandó, de így kevesebbet, hogy beteg.

a tájékoztatóra rá van írva, hogy szinte bármibe bele lehet keverni a gyógyszert (tejbe is) csak el kell rögtön fogyasztani. hát nálunk semmi nem fogy.


hogy adjam be?

védőnő javaslat: fogjam le, és nyomjam a szájába. de ez öt milliliter... ennyit nem tudok beleerőszakolni.

van olyan, hogy injekció esetleg?


ma megyünk ismét vissza dokihoz, de már tegnap óta próbálom beadni neki a szert, sikertelenül.

tök el vagyok keseredve.


van tippetek? köszi szépen


2014. szept. 1. 11:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

nah, a házi gyerekorvos azt mondta, erre nem kell antibiotikum, főleg ne erőszakoljam a gyerekbe, nem kell, hogy hányjon, így is hasmenéses.

a krém amit az ótvarra kell kenni (de durván hangzik, hogy ótvar, mintha koszos család lennénk) az is tartalmaz antibiotikumot.

amúgy máris múlik, másfél nap kezelés után a pörkös folt a karján meg a fején.


megúsztuk a kínzást. azért köszi mindenkinek :)

2014. szept. 1. 22:25
 12/16 anonim ***** válasza:
Mennyire finom ember lehetsz te, kedves 10. válaszoló. :)))) Nyilván protokoll válogatja, nálunk ez van, nem a világ vége, hanem egy nagy Klinika, de káromkodj tovább bátran. :))))))) Az én gyerekem meg nem kapta meg ambulanter, ill. nem kapta volna meg, ha apuja nem orvos, és nem adja be itthon. Szóval ez 1-1.
2014. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, azert a "baromsag" igen messze van a káromkodástol. Örülök, hogy a csodálatos ferjed orvos es ennek köszönhetően a gyereked különleges ellátást kap - szerinted. De ma Magyarorszagon antibiotikum kezeléshez nem kell kórházi kezelés egy gyereknel, max ujszulottnel tudom elképzelni. Mellesleg nem intarvenasan adjak az antibiotikumot, de az se zavarjon.
2014. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mármint hogy ez ismét úgy hangzik, hogy nem mindet, mert van, amelyiket igen.
2014. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hat ha valaki intravénás antibiotikum kezelést igényel, az mar régen rossz, kedves orvos feleség. Egy atlag gyerek atlag betegsége nem igényel ilyet. Ha igényelne, eleve megkapta volna mar akkor a kórházi beutalót, amikor az orvos diagnosztizálta. Legyszives ne vezesd félre a kérdezőt.
2014. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben én visszamentem az orvoshoz és kértem másik antibiotikumot. A Zinnat tényleg rettenetes, nem nagyon hallottam még gyereket aki hajlandó lett volna bevenni, nem tudom miért erőltetik.

Tudom, hogy már megoldódott, csak azért mondtam, hogy nem kell rögtön injekció. (Mellesleg nálunk is beadják az antibiotikum injekciót ambulánsan, és nem vénába.)

2014. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!