Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1985-ben születtem, a következ...

1985-ben születtem, a következő oltások közül melyik volt az akkori kötelező oltási rend része?

Figyelt kérdés

Nem találom a kiskori oltási könyvem, pedig szükségem lenne az adatokra.

-tetanus

-polio

-hepatitis A és B

-influenza

Csak tippelni tudok, hogy poliot kaptam, hepa a,b-t nem, influenzát nem, tetanuszról fogalmam sincs.

Soron kívüli oltást nem kaptam, tizenévesen nem oltottak hogy emlékeznék, az utolsó amit kaptam kb 2-os koromban volt.


2014. szept. 10. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Tetanusz miért kaptál volna? Azt csak akkor adnak ha kutya megharap, vagy rozsdás szögbe ültél.
2014. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Polio hepa és influenza elvileg nem volt. Tetanust biztos hogy kaptál, azt már régebben is adták, a di-per-te oltás része (Difftéria, szamárköhögés , tetanusz)

A tetanusz kb 1 évig véd, ha sérülés volt 1 éven túl akkor ismételni kell

2014. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tetanuszt biztos kaptál (Di-Per-Te), bár az már régen nem véd. Polioról fogalmam sincs, hogy mi, a többit biztosan nem.
2014. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem a poliot, gyerekbénulás ellen akkoriban tán a Sabin-cseppek volt.
2014. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1986 végén születtem, ezek vannak az oltási könyvemben:

BCG, Di-Per-Te, rubeola, mumpsz, polio (az nem gyermekbénulás?), morbilli (kanyaró). Későbbi, gondolom, iskolai kötelezők: Rimevax, Engerix B.

Az itt nem derül ki, hogy ebből mi volt kötelező.

2014. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2014. szept. 12. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Tetanust, poliot biztosan kaptál.

Hepatitis A-t és influenzát nem (ezek nem voltak kötelezőek legalábbis).

A hepatitis B nehezebb kérdés, mert azt 1999-ben vezették be a kb. 13 éveseknek, necces, hogy kaptál-e vagy sem, de ezt általános iskola 7. osztálya körül adják, tehát ha 2.-os korod óta nem kaptál oltást, akkor hepatitis B-t biztosan nem kaptál.

2014. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!