Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Harmadik hete kohog a 6eves...

Harmadik hete kohog a 6eves lanyom! Mit adjak neki ami segitene vegre?

Figyelt kérdés

Semmi mas tunet nincs, se piros torok, se laz, se fajdalom, semmi. Mar kapott mindent, most mar 1hete antibiotikumot is, de semmi valtozas Barmit kap ugyanugy kohog. Alvaskor nem, de nappal barhol vagyunk nincs olyan perc h ne kohogne Nem hosszan, csak mindig egyet, ilyen melyrol jovoen. Es mar teljesen ketsegbe vagyok esve h mi a baja, miert nem mulik? Az antibiotikumtol sincs valtozas, semmi! Mit csinaljak???Es ha most megint visszaviszem a dokihoz mar harmadjara mit fog neki felirni meg?? Az antibiotikum utan mi johet meg??? Soha nem volt meg ilyen h semmitol ne mult volna el.kapott koptetot amit az orvos irt fel,kapott acc-t

Kap landzsasutifu szirupot,most spiropentet kap,es augmentin duot 1hetig,ami szerdan telik le,de semmi valtozas mar 3hete!


2014. szept. 28. 23:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem kruppos véletlenül? Illetve a reflux enyhébb változata is lehet, amikor a sav marja a torkot, de a hányásig még nem jut el.

Szerintem mutasd meg egy másik orvosnak is, én magam is azt szoktam csinálni, hogy ha nagyon nem tud mit kezdeni velem a háziorvosom, akkor megnézetem magam mással is, hátha...

Kitartás és jobbulást a lányodnak! :)

2014. szept. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen a krupp,nem hiszem h az.ejszaka nem kohog egyaltalan,levegot jol veszi,tisztan.semmi baja,eszik,jatszik,alszik,de kohog,de nem tudom jol jellemezni se,nem folyamatosan h nem.birja abbahagyni meg vorosodik a feje stb hanem mindig csak egy kohintes van amin hallod h ilyen melyrol jon,nem tudom.jobban leirni sajnos.nem tudom mit fog mondani a doki megint. Az antibitikum semmit nem.csinalt tehat nem.bakterium.virus meg nem tart hetekig....ha meg allergia akkor mire? Ejszaka egyaltalan nem kohog nappal meg egyfolytaban kohint mar neha raszolok olyan idegesito,pedig nem direkt csinalja ez nem olyan. :( es ha fut,vagy kimelegszik akkor megjobban de akkor se ugy h egyfolytaban egyhuzamban hanem sokszor egyet. Tudeje tiszta,torka nem piros,minden rendben.az elejen 3hete folyt egy kicsit az orra,elmult,ma taknyosodott be megint,de ez normalis meg azt hiszem.Meg csak nem is horkol,semmi.meg az orvos is ertetlenkedett h nincs mas tunet...jo akkor felirta az antibiotikumot....de semmit nem valtoztatott

A fluimucilra irtak h jo,az olyan mint az acc? Mert az se hasznalt!erdemes a masikat kiprobalni? Vagy h kenjem be zsirral estere a mellkast meg hatat es tekerjem be folpaccal.mit probaljak?

2014. szept. 29. 00:36
 3/16 anonim ***** válasza:
Másik orvoshoz vidd el másodvéleményért, ne mindig ugyanahhoz.
2014. szept. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum teljesen fölösleges volt ebben az esetben - mint utóbb ki is derült. A bakteriális fertőzés majdnem minden esetben lázzal jár. A vírusos megbetegedés pedig simán eltart hetekig, az enyémeknek is mindig több hétig tart a nátha, egyszer több hónap alatt jöttek ki belőle, igaz hárman összefertőzték egymást.

A refluxosok főleg akkor köhögnek, ha fekszenek - de nálatok ez nincs. A kruppról nincs információm. Szerintem a legvalószínűbb az, hogy még nem teljesen gyógyult ki a náthából. Adj neki ACC-t, vagy lándzsás útifűt, vagy Stodalt (az ilyen még egy-egy köhögésre nekem az vált be legjobban), vagy Flumucilt, az egyiket válaszd ki, és azt próbáld legalább 4-5 napig. Aztán ha nem jön be, nincs javulás, lehet váltani. Három gyerekemnek van hogy három különbözőféle köptetőt adok, mert mindegyiknek más jön be.

Sinupret cseppet is adhatsz bármelyik mellé, ez egy gyógynövényes gyulladáscsökkentő és köptető.

2014. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 edit1979 ***** válasza:

Szia!


Én hagymaszirupot (felkockázol egy vöröshagymát, megszóród két evőkanál cukorral, befőttes üvegben pár órán belül levet ereszt - ez a szirup) szoktam adni, az egész jól bevált. Illetve sószoba/sóhomokozó. Jobbulást!

2014. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Krupp, reflux, allergia.. ezek mind lehetnek. Tuti másik orvoshoz vinném vagy külön szakrendelésre.
2014. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeimnél a salvus vizes inhalálás szokott beválni.
2014. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Asztma vizsgálatot kérj. A kisfiamnak is ilyen köhécselgetése volt, főleg ha futkározott. És kiderült egy év!! ilyen kezelgetés,antibiotikum és köptetők hada után,hogy asztmás. Nézesd meg, veszíteni nem fogsz vele!!
2014. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett
2014. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Visszamentunk ma a haziorvishoz es elkuldott rontgenre,meg ful orr gegere! Csutortokon megyunk ujra hozza a leletekkel! O is tanacstalan,azt mondta mindene rendben van,ha ezek is negativak lesznek akkor pulmonologia. Meg annyit hagy kerdezzek mar hogy asztma vizsgalatot hol kell kerni vagy beutalos? Vagy.ez h mukodik?? Koszi
2014. szept. 30. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!