Van-e itt olyan anyuka, akinek a gyermeke 2014. június 30. előtt született és előzetes, írásos beleegyezése nélkül beadták neki a pneumococcus elleni oltást, azt állítván, hogy ez kötelező oltás a korábban született babáknak is?

Figyelt kérdés
Amúgy is beoltottátok volna-e a gyermeket? Ha meg nem, mit tettetek azután, hogy megtudtátok, hogy nem is volt kötelező?

2014. okt. 2. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a Prevenarra gondolsz?

Igen, beadattam, nekem mondta az orvos, hogy nem kötelező, de az lesz. A fiam idén februárban született. Ő a 3. gyerekem, az első kettő is megkapta természetesen. Nem is gondolkodtam rajta, hogy beadassam. Védőnő íratja mindig alá a papírt az oltásokról, arról is, ami kötelező.

Fiam most lesz 8 hónapos és kapott már 2 oltást Meningococcus C ellen is, ami valóban nem kötelező.

2014. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

2014. februárjában született a lányom, de ugyan úgy megkapta ő is, mint a nagyobbik, akik 2011. júliusában.


Egyiknél sem kellett semmit aláírnom. Elmondták, hogy ez az oltás ugyan nem kötelező csak ajánlott oltás, viszont ez teljesen ingyenes.

Nem láttam okot rá, hogy miért kellett volna megtagadnom tőle?!

Mind a két lányom megkapta ugyan úgy a Rotát és az agyhártyagyulladás ellenit is, amikor a kora szerint megkaphatták volna. Természetesen ezekért mi fizettünk (csak az oltóanyagokért, oltásért nem).


Miért probléma az, hogy beadták neki?

2014. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyszerűen szerettem volna tudni, mégis, mi ez az oltás, tájékoztatást szerettem volna kapni róla és élni azzal a jogommal, hogy be akarom-e adatni vagy sem.

2014. okt. 2. 13:32
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

A BCG-t ugye a kórházban megkapta. Amikor hazahoztuk, a gyerekorvos megkérdezte, hogy oltás ügyben mi a véleményünk.

Mondtam, hogy az összes létező oltást szeretnénk beadatni neki, hacsak nem lesz orvosi kontraindikáció (azt meg úgyis ő tudja).

Úgyhogy mindig szól, hogy mikor aktuális oltás, időpontot egyeztetünk és visszük. Ami olyan, ahhoz receptet ad, ami nem, azt helyben beadja.


Ebben nem akarok kekeckedni, meg hűdejogtudatos lenni. Ugyanis láttam már 17 évest, akit kanyaró ellen anno nem oltottak be és elég csúnya lefolyása volt... Ezt nem szeretném a lányomnál kipróbálni.

2014. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én értem a problémád, a mi doktornőnk megkérdezte, hogy kérjük-e, elmondta az előnyeit, mellékhatásokat stb. Sajnálom, hogy érdemben nem tudok válaszolni.

Különben a mi védőnőnk is teljes bizonyossággal állította, hogy kötelező, amikor nem volt az :S

2014. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2012-ben született a fiam és beadattam neki. Nem volt kötelező és nem kellett alá írni semmit!
2014. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Koraszülött lett a fiam így pont kicsúsztunk abból hogy kötelezõ legyen, de szerencsère a doktornõnk eszèbe sem jutott nem beadni....

Igazàból màr beszúrta neki mikor közölte mièrt kap mindkèt combjàba szurit, de èn nagyon örültem.

Amerikàban dolgoztam màsfèl èvet biológia szakirànyon, ott làttam mekkorra problèmàt okoz hogy nem oltjàk a gyerekekt....

2014. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló, igen, ezt vártam volna én is, hogy mondja el, mik az előnyök, mennyi az előfordulása országos szinten annak, hogy igazán komoly lefolyása legyen ennek a betegségnek, mik a mellékhatások. Pl. számomra az a hosszabb távú mellékhatás nagyot dob a latba, hogy számos más Streptococcus baktériumok, amik a pneumococcus "rokonai", lépnek fel a színen a kiütött 13 variáns helyébe és okoznak olyan betegséget, ami rezisztens lehet az ismert és használt antibiotikumokra. Azóta elég sokfelé utánajártam már a dolognak, pro és kontra, már tudom, mit fogok dönteni.

Engem akkor is zavar, hogy automatikusan akarnak mások dönteni helyettem, hogy oltassak-e ez a baktérium ellen vagy nem. A védőoltások nagyon hasznosak tudnak lenni, ebben semmi vita nem lehet, de nagyon hiányolom, hogy semmilyen színen nem lehet egymás mellé állítani a pozitív oldalt (amit kizárólagosan engednek megjelenni a médiában, csak erről beszél az orvos általában) és az akár hosszabb távú mellékhatásokat. Akkor valóban tudna a szülő jól dönteni (amit ennél az oltásnál már nem lehet, ha a baba június 30. után született). Amit nagyon etikátlannak tartok a vérmes oltáspártiak és az oltásellenesek között, hogy mindkét fél félelemkeltéssel manipulál. Mindig van arany középút, ahol az igazság leledzik. Én ennek az arany középútnak vagyok a híve. Ezért zavar annyira, hogy tulajdonképpen átvert az orvos és a védőnő. Ők maximális kizárólagossággal a csak oltáspárti oldalt képviselik, feltételezni sem hagyják, hogy valaki esetleg mérlegelne. Nem csakazértis ellenkezne, hanem mérlegelne. Nem ugyanaz.

2014. okt. 2. 15:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Megértelek, Kérdező! Ugyanazt képviselem, mint Te. Néha hajlok az oltásellenesség felé, de én is hiszek a józanságban, arany középútban. Mi 10 napja voltunk MMR oltáson, ahol az orvos mondta, most már kötelező a Prevenar is, mire a védőnő igazította ki, hogy ránk még épp nem vonatkozik, nem kötelező. Őszintén szólva, örültem neki, hogy nem KELL beadatnom ezt is az amúgy is megterhelő oltás mellé. Mi kizárólag a kötelező oltásokat adattuk be eddig mindkét gyerekünknek, egészségtudatosan étkezünk, nem szintetikus vitaminokat kapnak stb, s bízunk az immunrendszerükben is.:)

Az orvosok zöme abszolút oltáspárti, így jó oltás előtt tudatosítani, hogy mit kérünk, s mit nem. Ez eddig nekünk bevált, hisz többször kapott volna a gyerekünk "véletlen" beadott nem kötelező cuccot is. Ez nekem sem tetszik. De ha már így alakult nálatok, ne aggódj rajta, tudod, léteznek ún. oltáskivezető szerek is. Jó egészséget!:)

2014. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! Örülök, hogy vannak, akik rajtam kívül is így gondolkodnak! :-) Mi is egészségesen étkezünk, meg amit lehet, megteszünk az egészségünk érdekében. Az én immunrendszerem is elég erős ezáltal, remélem, hogy a babám is örökli tőlem ezt. Pl. egy bárányhimlő normál esetben oltás nélkül is rendben lemegy, nekem sem lett belőle semmi. Kellemetlen, az igaz, de viszont valóban hosszútávú védelmet biztosít utána a szervezetnek. Az oltással kiütöttről olvastam, hogy az nem, az rövidebb ideig véd. Mindig a természetesen megszerzett immunitás az erősebb. Most pl. nem akut Hepatitis A járványról beszélek, mert ott van létjogosultsága az akár kötelezővé is tett védőoltásnak azok körében, akik veszélynek vannak kitéve. De a Pneumococcus sosem okozott még járványt, akinek eleve kissé gyengébb az immunrendszere, bizonyára hamarabb megbetegszik ebben is, de a mi gyerekkorunkban nem volt még ellene oltás, mégsem volt olyan nagyon gyakori az agyhártyagyulladás, a tüdőgyulladás. Volt, de a túlnyomó többség felgyógyult belőle. Ráadásul semmilyen védőoltás nem véd meg 100%-ban az adott betegségtől, ez le is van írva a betegtájékoztatójukban. Viszont mindenki szabadon döntse el, hogy oltat-e, ha nem kötelező, de ne kényszerítsenek és ne vezessenek félre az orvosok és a védőnők.
2014. okt. 3. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!