Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek is nagy üzlet áll...

Szerintetek is nagy üzlet áll az oltásokat ellenzők mögött?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömmel beszélgettem és megdöbbentett amikor megtudtam, hogy mennyibe kerül az oltáskivezetes és a homeopátiás bogyók. Gyakorlatilag turkálóbol kénytelen öltöztetni a gyerekét, és még sok más dologról is kénytelen lemondani. Szerintem döbbentes, hogy valakinek az a foglalkozása, hogy kisgyerekes anyukákat szédít meg, és rajtuk igyekszik meggazdagodni. A rémhírterjesztésrol nem is beszélve. Ti mit gondoltok erről?

2014. okt. 19. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy egy normális anyukát nem lehet "megszédíteni". Aki ezt csinálja az megérdemli mert eléggé kretén!
2014. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább anyukán döbbenek meg, járjon utána a dolgoknak több helyről inkább, de az tuti, hogy nem keresett fel 10 orvost mielőtt ebbe belement.
2014. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy poszt, ahol ezt az oltás-ellenes összeesküvési elméletet trollkodják vissza.


Nekem pont ezért nem tetszenek ezek az elvakult méregtelenítők, meg természetesség mániásokból azok, akik mindig azzal támasztják alá az elméleteiket, hogy mert a kozmetikum gyártók, meg a gyógyszergyártók akarnak rajtad nyerészkedni és ezért lemérgeznek. Holott milliárdos az üzlet, amiben benne vannak, iszonyatos összegeket gombolnak le az emberekről, miközben azt hirdetik, hogy a gyógyszergyárak húznak le. Helyette havi 10 ezerért szedjék mindenféle készítményeket, ha valami bajod van, akkor 20 ezer per dobozért van rá megoldás, teljes "méregtelenítés" 90 ezerért, komoly baj esetén konzultál veled egy kuruzsló 150 ezerért stb.

Nem is értem, hogy nem veszik észre az emberek összefüggést.


Erről az oltásos dolgoról meg született is egy jó (troll)poszt, zseniális, érdemes elolvasni, az oltás-ellenesség mögött álló összeesküvés elmélet elleni összeesküvés elméletről szól. :D


[link]

2014. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még az az érdekes, hogy irtóznak a gyógyszerektől meg ilyenektől, de a gyógynövények meg egyebek azok jók. Holott a gyógyszer tisztán tartalmazza a szükséges hatóanyagot felesleges egyebek nélkül, pontos mennyiségben, pontos adagolással. A gyógynövényekben meg van minden más is, a hatóanyag (ha van benne) ki tudja melyik sziromban, szárban anyám kínjában mennyi is egyáltalán stb.
2014. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi esze van, meg is érdemli
2014. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
A babás-mamás-terhességgel foglalkozó dolgok és a babaüzletek 99%-a pénzre megy, én ezen nem lepődöm meg. Én úgy gondolom, hogy amíg vannak emberek akik piacot jelentenek az ilyen üzleteknek, addig lesznek is. Az pedig, hogy az ember lelkére akarnak hatni, gusztustalan, de nagyon jövedelmező üzletág (hogy csak a köldökzsinórvér példát hozzam, baromira megéri nekik). Azt gondolom, hogy az embereknek saját magukat kell nagyító alá venni, tanulni, fejlődni és tények alapján dönteni. A felelősség a miénk. A nőé is, aki turiból öltözik, (ami egyébként tök mindegy, mert a márkás ruha sem ér semmivel sem többet), azért, hogy ezeket megadja a gyerekeinek. Az ő döntése és az ő felelőssége.
2014. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Miért baj az, hogy turkálóból öltözik? Nálam az egész család onnan öltözik igaz nem csak anyagi okai vannak. Érzékeny bőrűek vagyunk és mivel ezek a cuccok már többször voltak mosva sokkal kevesebb festék anyagot stb. tartalmaznak.

Oltáskivezetéshez nem tudok szólni de egyéb homeopátiás bogyókat használunk. Semmivel sem drágábbak, mint a hagyományos gyógyszerek sőt! Ráadásul nem eszünk vitamin készítményeket , divatos étrend kiegészítőket.Nincs rá szükségünk. Ellenben nem csak kisgyermekes anyukákat látok a környezetemben pánikolni a betegségektől és minden tv-ben reklámozott vackot megvenni.

Amúgy meg kisgyermekes anyukákra egy egész ipar épül . A felesleges játékoktól kezdve ......

2014. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es nem baj, ha azért öltözöl a turkálóból, mert onnan akarod. De ha ő úgy érzi, hogy kénytelen, mert a bogyók és tapaszok (meg még ki tudja mivel tisztítja az életüket) nem marad pénz semmire, akkor baj.
2014. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na a nagyfiam pont tegnap kapta meg a 12 éves kampány iskolai védőoltást, gondolkodás nélkül írtam alá a papírját.

Én gyerekkoromban voltam azért mumszos is, jó hogy ezen nekik már nem kell túlesni. Egy tőlem idősebb ismerősöm gyerekkorában a járványos gyermekbénulás áldozata lett, akkor még ez ellen nem volt semmi, egész életét tolószékben tölti...

Nem kérdőjelezem meg a kötelező védőoltások hasznosságát, a nem kötelezőket meg mérlegelem, szükség van-e rá vagy nincs.

Ez a sok összeesküvés-elmélet utópia, bár az biztos, hogy sokminden mozgatórugója a gyógyszergyárak minél több haszna, itt inkább a tüneti kezelésekről van szó, fáj valamid, kapj be egy szem ilyen-olyan gyógyszert, orvoshoz sem kell menni, az okát se akard tudni, miért fáj, csak vedd be a gyógyszert, ezt sugallják a reklámok, én inkább erre haragszom!

2014. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen az oltásoknál mérlegelni kellene több szempontot is. pl:, hogy hány évig ad védelmet, mert a mumpsz a pubertáskoron túl a férfiak megbetegedéséhez gyakran társul egy- vagy kétoldali heregyulladás (orchitis), mely nemzőképtelenséget okozhat.

A betegség kiállása életreszóló védelmet ad. Oltott Öcsém 19 évesen kapta el a mumpszot szerencsére nem lett mellékhatás de jobban szenvedett, mint én kiskoromban amikor mumpszos voltam.

De ez csak elméleti kérdés , mert az MMR kötelező oltás!

2014. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!