Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért "zavarom" én az orvost...

Miért "zavarom" én az orvost ha bemegyek a gyerekkel? Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

orvost váltottunk, és ez is kezdi a szájhúzást, ha megjelenünk..

sztori:

kórházban voltam betegen amikor kiderül a babának valami "nyavajája"felhívtam, hogy nem tudok bemenni, nem e kijönne, vagy hogy működik ez. mondta ír beutalót kórházba agyereknek, valakit küldjek el érte. ez megvolt.

ezután felépültem, kórházban még nem voltunk mert távoli az időpontunk, de közben lesz majd a 6.hónapos kontrollja, de még ezelőtt elvittem, mert kb 5 új bajunk volt(orrvérzés, hasmenés, gyakori fejvakarás, stb stb)szóval bementem személyesen

ahogy meglátott meglepődött, hogy látja rendben vagyok már, hamar kihevertem a kórházat és ahogy magyarázkodok, hogy tudom nemsokára lesz a 6 hós kontroll, és nemsokára megyünk a beutalóval is, de nem bírtam ki addig, hogy ne hozzam el, mert több bajunk is van.

gyors adott tanácsokat, de egyik bajnál vetkőztetni is kellett, de a végén még pelenka nélkül kitessékelt, hogy jöttek a 9 órásiak..


kérdem én, időpontot kell kérni ha beteg a gyerek...?

vagy hogy működik ez?

az előző dokinál akkor kaptam szájhúzást, amikor "kemény" 1 nappal hamarabb vittem szurira..és 10 szer kötötték lelkemre a köv. szuri időpontját.

nem értem én ezt a rendszert..


időpontra kell betegnek lenni? fel kell hívni előtte hogy szabad e mennünk..?


2014. okt. 29. 17:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:

Ez mindenhol máshogy van, erről neked kell tájékozódnod. Van, ahol csak időpontra lehet menni és van, ahol nem adnak időpontot. Nálunk pl kiülöd a sort és kész. Barátnőméknek telefonálni kell és időpontot kell kérni. Természetesen ha lázas, komoly beteg a gyerkóc, akkor még aznap viheti.

Valószínűleg Te nem tájékozódtál megfelelően, hogyan is műkődnek nálatok a dolgok.

2014. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Az oltást nem kaphatja meg előbb a baba, mint a kötelezően előírt kor, még egy nappal korábban sem, ilyenért az orvost meg is büntethetik, azért kötötték a lelkedre. Az új helyen meg lehet, hogy csak időponttal lehet menni, vagy oda kell telefonálni, mielőtt viszed a gyereket, hogy hány órára vidd. Barátnőm gyerekorvosánál volt ilyen a rendszer, hogy ne fertőzzék össze egymást a gyerekek a váróban.
2014. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

gondoltam ahogy a mi háziorvosunknál

beteg vagyok, megyek, kivárom a sorom

ki szoktak jönni kérdezősködni, mert akinek csak a szokásosat kel felírni, azok nem mennek be, be nyomtatnak, kihozzák


nekem olyan kellemetlen, hogy ha beteg a gyerek előtte telefonon "nyálaskodni", hogy szeretnénk menni..mintha valami "pasimat"hívogatnám, ill olyan személyesnek tartom, nekem nem tetszik..a másik, hogy ha nincs egységem, meg ne menjek?(ami gyakran megesik, létminimum alatt élünk)

2014. okt. 29. 17:41
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad, főleg a szuris esetnél. Te vagy az az anyuka, aki azt hiszi, rá nem vonatkoznak a szabályok.

Nem tájékozódsz, de meg vagy sértve, ha rádszólnak.

Ha beteg a gyerek, felhívod a dokit, időpontot kérsz. Ha az orvos szerint sürgős, biztos még aznap ránéz. Megmondja mikor menjetek, és kész. Mi ebben az érthetetlen??

Eszedbe jutott az oltásnál, hogy miattad 20-30 perces csúszásba kerül az orvos, és az összes anyuka és gyerek, akik időben mentek, de te bepofátlankodtál eléjük? Ez gondolom nem izgat, csak te csinálhasd ami jól esik.

2014. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy megy már évek óta, hogy rendelés elején felhívom a rendelőt, ha beteg a gyerek (vagy annak néz ki). Ha kétséges a dolog, megbeszélem a gyerekorvossal a tüneteket, én mit tapasztaltam, ő meg elmondja a véleményét: vigyem még ma, figyeljem és vigyem holnap. Rendelési idő elején simán lehet még aznapra is időpontot kapni, másnapra/kontrollra meg főleg. Beutalót, receptet telefonon kérek, kirakják egy egyezményes helyre, ahonnan elvisszük. Szerintem az időpont kérés jól tud működni. A felnőtt háziorvosnál is így van.

Oltás nálunk egészséges rendelésen van, előre megkapom a következő dátumot és óra-percet amikorra menni kell. Nem egy nappal előbb, akkor.

2014. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nyálaskodni, csak annyit kell mondani, hogy Pistike lázas szeretnék egy időpontot kérni mára. Vagy te a pasidhoz is időpontot kérsz? Elég hülye a hasonlatod...

Az, meg hofy nincs pénza telefonon, most erre mit mondjunk? Sajnáljuk. DE akkor ne telefonálj, csak ha vészhelyzet van és akkor talán jut az orvosra is.

1.voltam

2014. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

csak érdekes, hogy legutóbb is beszéltük, hogy ok, akkor a 6 hós ontrollon folyt köv.

akkor miért nem ad előre eleve időpontot?

el se viszem.úgy se csinálnak semmit súly- és hosszmérésen kívül.

2014. okt. 29. 18:06
 8/44 A kérdező kommentje:

a hasonlatom ott a helytálló, hogy az id.pont kérés nem ennyiből áll.

hanem még el kell mondani a panaszt, hozzá a gaykoriságot, mikor vettem észre, stb stb ő meg kérdez, mint egy nagyanyó, lassan beszélve, széptagoltan ippelget mi lehet, utána találta ki a beutalót kórházba.

ez kb 1000 Ft-ba került és 1500-al töltök mobilt...

2014. okt. 29. 18:08
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem EZ hanem ő, ha már az orvosotok tanulj meg illedelmesen beszélni róla, nem azért tanult egy évtizeden át hogy így beszéljenek róla. Másrészről teljesen igazuk van.
2014. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Az, hogy te mennyiért töltesz mobilt, egy dolog. Nekem megéri, hogy felhívom telefonon, beszélgetünk, tippelgetünk, megoldást keresek, mint hogy egy - lehet hogy nem is beteg - gyerekkel (vagyis kettővel) odamegyek a rendelésre és jól összeszednek valamit. Egyszerűbb és gyorsabb is. Nekem. (5. vagyok)
2014. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!