Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Első gyerek, úgyhogy ha hülyeséget kérdezek, ezért lesz :)


Férjem tegnap fáradtabbnak érezte magát, de nem foglalkoztunk vele különösebben. Ma hazajött, végigpuszilgatta a babát (lassan 6 hónapos), majd egy órával később mondta, hogy nagyon fázik. Lázmérés, lázas.

Közben a babát letettük aludni, azóta még nem ébredt fel (általában 10-11 körül szokott elaludni).


Ilyenkor ébresszem fel,nézzem meg, hogy nem lázas-e? Vagy mi a teendő? Esélye volt bőven benyalni abból, ami a férjemet elkapta.


2014. okt. 29. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem ha alszik akkor ne keltsd fel, ha lázas azt kézzel is érzed.

Ha felkel enni és úgy érzed lázas akkor mérd meg.

Amúgy érdemes venni lázmérő matricát. Nem 100% pontos, de nyújt egy kis támaszt és nem kell aggódni vagy ok nélkül felkelteni a picit :-)

2014. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a láztól nem lesz baja a gyereknek soha. a láz gyógyít, segít a "betolakodókat" legyőzni. (van olyan, hogy lázgörcs, de elég ritka, tán 6 hósan még elő se fordulhat, meg azért az genetikai... ha a szülőknél volt, akkor kell max. esetleg számítani rá, de nálatok tuti nem)


ha nincs jól a gyerek, azt az alvásán úgyis észleled. ha belázasodik, esetleg felébredhet, mert szomjazik. de általában ha betegek a babcik, többet alszanak.


6 hósan még van azért a veleszületett immunitása, nem hinném, hogy bármi baja lenne.


azért finoman hozzáérhetsz, ha meg akarod nézni, hogy meleg-e, de én szerintem hagyd, had aludjon, semmi baja tuti :)


ui: én ilyen éjszakai lázmérés esetére szereztem be egy infrás hőmérőt. úgy használom, hogy megnézem a saját hőmet, és a gyerekét homolokon, ebből következtetek, mert hát ez a bőr hömérsékletét nézi. persze kell az is, hogy egy légtérben legyetek. szóval ha te vagy ezzel a méréssel 36,7 és a gyerek 36,8 akkor ugye semmi, de ha 1,5 foknál nagyobb a különbség, akkor lehet hőemi már... hőmérőt a conrad.hu oldalon találtam, és a VI.ker-i boltban vettem meg. ilyen esetre praktikus, amúgy nem 100%-osan megbízható, csak a popsis mérés 100%-os, de éjszaka én sose kínoznám ilyennel a gyereket, az tuti :)


szóval hagyd aludni, ha baj van, a gyerek úgyis felébred, sír, jelzi neked, a lázas gyerek igencsak meleg tapintásra... de én biztos vagyok benne, hogy nem kapta el.

2014. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jól alszik, de éberen. Ha nyúlkálok, akkor fel fog ébredni. Ráadásul hason alszik, úgyhogy villanykapcsolás, homloktapogatás - és tuti ébren van :/


Többféle lázmérőnk is van, matricás, infrás (pisztolyszerű, csak fejre kell illeszteni és egyet kattan, azonnal mér), meg digitális. De kézzel is érezném, csak akkor fel is ébred, ha taperolom a fejét.

2014. okt. 29. 21:06
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyszer volt eddig lázas, a két hónapos oltás mellékhatása volt. Szó szerint fél perc alatt ugrott fel 39,7-re, akkor nagyon megijedtem.

Elég masszívan kellett lázcsillapítózni, mire sikerült leszorítani a lázat. Talán emiatt is vagyok kicsit érzékenyebb arra, hogy belázasodik-e.

2014. okt. 29. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!