Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtátok, hogy a szintetikus...

Tudtátok, hogy a szintetikus C vitamintól betegségeket lehet kapni, ráadásúl alig 19%-ban szívódik fel és csak az új méregdrága liposzomális C vitamin már 93%-ban hasznosúl? Mit szólsz?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy "A természetes és a mesterséges úton előállított aszkorbinsav kémiailag teljesen azonos egymással. Több kutatás is igazolja, hogy nincs közöttük klinikailag jelentős különbség biológiai hasznosulás és aktivitás terén. "


Forrás egy noném bádibulderes oldal [link] de kb így gondoltuk.


De orvosok szerint ez nem így van : Sokkoló igazság a szintetikus vitaminokról :


A szintetikus vitaminok, amiket ma majdnem minden egyes gyógyszermárkában forgalmaznak, veszélyesek lehetnek az egészségünkre. Például a C vitamin (ascorbic acid) szintetikus formája megvastagithatja az sziv artéria falait 2.5-szörösen, ami szivbetegséghez vezethet. Az A, E, B, stb. vitaminok szintetikus formája is legalább ennyire veszélyes lehet.


A legtöbb piacon levő vitamin, amit most gyártanak, inkább szintetikus vitamint tartalmaz, mint teljes vitaminokat, amit zöldségből vagy gyümölcsből nyernek, mivel a szintetikus vitaminokat olcsóbb előállitani.


[link]


[link]


Nems zeretném hogy a sima C vitamin megvastagitsa a szívérfalamat és más bajt okozzon, ezért kidobtam


Tehát pl lehet az, hogy mert én szintetikus C vitamint veszek be pl 1000 mg-ot naponta, hogy egészséges legyek, erre pont ettől lesz szívmegvastagodásom, rákom stb, mert elvonja a szervezetből a koenzimstb a másik enzimtől az anyagot miatta, a barátom aki meg sosem szedett vitamint csak pizzát, kólát meg chipset egészségesen él ?Eszerint igen.


Legújabb felfedezés : Felnőtteken végzett vizsgálatok azt mutatták, hogy a liposzómális C-vitamin több mint 93%-ban szívódott fel a szervezetben, szemben a hagyományos C-vitaminnal, amelynek a felszívódása csupán


[link]


A tudomány nagyon jó dolog ! Eddig nem volt baj a hagyományos C vitaminnal. Szentgyörgyi gramm számra ette naponta és most kiderült, hogy alig 19%-ban szívódott csak fel :/


Sőt szívnagyobbodást és más nyavaját okoz, de most jött az új liposzomális C vitamin, mely már 96%-ban felszívódik !!!!!


Az eddig olcsón beszerzett megadózisú C vitaminjaimat kidobtam a kukába, nekem ne okozzon szívnagyobbodást meg más betegséget és holnap már rohanok a patikába liposzomális C vitaminér. Sietek nehogy rájöjjenek később, hogy ez is csak 10%-al szívódott fel és helyette a legújabb tetraszomális C vitamint kell szedni, ami már 250%-al hasznosúl, sőt ha most két dobozzal veszel 15ezerért annyi mennyiséget kap a szervezet,hogy ezek után egy hónapig maga szintetizálja azt



Hogyan állsz ezek után a szenzációs új kutatási eredmények láttán a C vitaminhoz ?


2014. aug. 8. 23:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ne már, pedig kíváncsi lettem az ámokfutására... khm..... akarom mondani, eszmefuttatására
2014. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az égvilágon semmi moderálnivaló sincs a kérdésben !


Vázoltam, mit tudtunk eddig, hogy felszívódott a sima vitamin is, de az orvosok arra intettek, hogy káros a szintetikus verziót szedni, de azt nem tudtuk melyik természetes a jó.


Most elvben a liposzomális a 100%-os vitamin, de mivel nem tudhatjuk mit hoznak a jövő kutatásai és azt tapasztaltuk, hogy teljesen elévülnek, megdőlnek az eddig biztosnak hitt tapasztalatok, lehetséges, hogy a jövő máshogy alakul.


Ti hogy álltok ehhez?

2014. aug. 9. 00:09
 3/20 anonim ***** válasza:
Egy normális egészséges ember akkor szed c-vitamint, amikor beteg, és így próbálja felturbózni a szervezetét. Normális hétköznapi esetben elégséges vitamint lehet kinyerni az ételekből, italokból. A szervezetünk csak annyi c-vitamint tud feldolgozni, amennyire szüksége van. Mivel vízben oldódik, ezért a felesleget kipisiljük. Ha ezt vesszük alapnak, ceteris paribus, akkor egy évben 2-3 alkalommal szedjük. Ezen idő alatt kutya bajunk nem lesz tőle. Továbbá azt is hozzá kell tenni, hogy nem ezeken a tablettákon kéne élni, hanem normálisan táplálkozni.
2014. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Elvben azért ürül ki a szervezettel, mert a szervezetben nem szívódik fel, csak 19%-ban. Honnan tudja a szervezet mennyi kell neki ? A rákos emberekben 93%-a felszívódik. A lip C 93%-ban szívódik fel ugyanazon embernél, akiben a sima C vitamin csak 19%-ban


Elvben a sima C vitamin nem képes a rákos sejteket ölni szájon át alkalmazva, csak ez. Hiába eszel normálisan a gyomorban elegyedik minden étellel és már nem szívódik fel, elvben ez igen, ha igaz


[link]


elvben csak ez a C vitamin öli a rákot, ha igaz :/


magyarországon csak egyetlen termék van amely liposzomális C vitamint tartalmaz, így nem lehetne mást linkelni

2014. aug. 9. 00:25
 5/20 anonim ***** válasza:

Jajj de utálom, amikor rákos betegekre rá akarják sózni a c-vitamint, mint valami isteni csodaszert. NEM, TOVÁBBRA SEM GYÓGYÍTJA A RÁKOT!!!!!!!!

Általános iskolában hova figyeltél?????? Bármit eszel, ismétlem bármit, abból a szervezeted kiválasztja, miből mennyire van szüksége, a felesleg távozik. Ugyan ez a helyzet a c-vitaminnál is. Hiába veszel be mondjuk 1000 mg-sat, ha csak 100-ra van szükséged, akkor a többi 900 távozik a vizeletben. Ezt nem kell túlbonyolítani.

2014. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én is így tanultam és így is gondolkodtam, de orvosi lapokon mást írnak, legújabb tudományos kutatások mást írnak.


Kinek van igaza ? Az általános iskolai anyagot is tudósok írták, ők szolgáltatták az információt, csak az már régi kutatás, ez meg mai. Most hogyan döntsek ? :/

2014. aug. 9. 00:37
 7/20 anonim ***** válasza:
Ez itt nem a teleshop.
2014. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A cikk azt írja, hogy nem tudja kiválasztani ami kell neki, mert nem szívódik fel csak 19%-ba. Azonkívűl a C vitamin már megerősített tudományos információk szerint megöli a rákot. ez igaz?


"Korábban a kutatók azt állították, hogy amennyiben szájon át visszük be a C-vitamint, akkor maximális koncentrációban sem képes a rákos sejtek szaporodását megakadályozni."


Lehet erre gondoltál, hogy ha szájon át adják, az nem hat a rákra, de ha injekcióban akkor megöli a rákot


"A kutatások során kimutatták, hogy a C-vitamin igenis képes 30, vagy akár 50 százalékban is kiölni a rákos sejteket, az 50 százalékos arány pedig azt jelenti, hogy a kezelés, a rákellenes gyógyszerekhez hasonlóan sikeresnek nevezhető, mivel a különböző készítmények is csak ekkora arányban képesek felvenni a kesztyűt a rettegett kórral."


Ha igaz?

2014. aug. 9. 00:41
 9/20 A kérdező kommentje:

Azt írja egy cikk, amit linkelni sem merek, mert reklám :D hogy a sima C vitamin akármennyit veszel be szájon, akármennyi szívódik fel, az nem öli meg a rákos sejtet, csak a liposzomális C vitamin :/


Ezt el sem hiszem !

2014. aug. 9. 01:00
 10/20 anonim ***** válasza:
Ezek nem orvosi lapok. :) Bárki írhat ide bármit és bárki kiadhatja magát valakinek. Inkább hiszek a rendes orvosi könyveknek, amikből az egyetemen tanítanak. ;)
2014. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!