Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit használtok száraz börre?

Mit használtok száraz börre?

Figyelt kérdés
Mióta beindult a fütési szezon, párásítás ellenére is nagyon száraz a levegö. Másfél éves fiam írtó sokat iszik, mindig testápolózom. De ez mind hiába, a piros száraz foltok egyre jönnek elö. Nem viszket neki és nem is fáj, de így sem maradhat. Mit tudtok ajánlani?

#bőr #testápolás #baba böre #téli börápolás
2014. nov. 24. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
cremor aquosos-t. Nagyon szeretem. Filléres csoda szerintem. A kislányomnak csúnya száraz volt a bőre. Doktornéni ezt írta fel és gyönyörű lett a bőre.
2014. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Babaolaj.
2014. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sima tejkrém gyógyszertárban keverik ki, reggel ezzel. Este sheavaj, de az a sima.
2014. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cremor aquosus. Már a végén magamnak is azt használtam.
2014. nov. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekünk 3 hónapig tartó változatos börbetegségek (vírusos pötyi, kanyarópötyi, otvar, kéz-láb-száj betegség, csípések, ekcéma, felülfertőzések hegye, és végül rózsahámlás) kikészítették a gyerek bőrét, meg az a sok ecetszagú/ekcémás krém is (bázis-c, locoid-h, cinkes krém, szteroid...) mi hiába kenjük cremor aqua-val...


viszont a shea vaj eltűnteti a korpás, hámlós, száraz börét... azért ezt a gyógyszertári vizes testápolót és a larossposey-es lipikart is kenem egyszer-egyszer, de a sheavaj tűnik a leghatásosabbnak.


piros száraz foltok voltak nálunk is, mindenhol... nem biztos, hogy ekcéma, ha a heim pál bőrgyógyik' mondják, akkor sem az, minket is ezzel hesegettek el folyton...

a bőrklinikán - MÁRIA utca, SOTE - ott megnézték lencsével is a bőrét, és felülírták az eddigi hat orvos diagnózisát.


a rózsahámlás magától is elmúlik, nagyon gyors fürdés, szobapárásítás, gyakori szellőztetés, radiátorok/fűtés letekerése, pamutos öltözködés segít a javulásban. és még egy tipp: tilos kimelegednie a gyereknek. inkább fázzon, nem lesz beteg. és sok-sok-sok folyadék!

2014. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit az első írt meg még valaki azóta.

Úgy kérd a gyógyszertárban, ha a nevét nem tudod megjegyezni :) hogy gyerekeknek való gyógyszertári testápoló. Kb 3-400 ft. Nagyon jó!!!!! Én nem is veszek más mindenféle agyonreklámozott drága cuccot.

2014. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!