Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hónaposan szopós baba...

3 hónaposan szopós baba kórházba kerülésekor az anyukával mi lesz?

Figyelt kérdés
Gyulára kell menni és a baba szopik az anyuka ilyenkor milyen ellátást kap? (ágy étkezés mosakodási lehetőség ) mi jár az anyukának?
2014. dec. 2. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Attól tartok, semmi ilyesmi. Egy szék vagy jobb esetben egy matrac a pici ágya mellett.
2014. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Kaphattok baba-mama szobát, de fizetni kell. Egyébként semmi nem jár az anyukának, max tényleg egy szék.
2014. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem fizet az ember akkor egy szék.Ha jön egy másik családtag az anyuka hazamegy fürödni,étkezést magának kell megoldania.
2014. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Magyarorszagon alanyi joga a gyereknek, hogy az anyja mellette legyen, plane ha szoptatott baba. Attol fuggoen, hogy mi a baba problemaja fogjak az anyukat elhelyezni. Ha fertozo beteg, akkor elkulonitett korteremben egyutt -eselyes, hogy anyuka egy szeket kap, mast nem- ha pl intenziv apolast igenyel, akkor naponta par percre engedik a babahoz. Adott korhazban erdemes elore erdeklodni
2014. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyebirant 8 eve agyat kaptam es teljes etkezest, ingyenesen - Kecskemet, Izsaki uti korhaz gyerekosztaly
2014. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hivatalosan szoptatós anyukanak kellene adni.ágyat a gyerek mellett. Ezt a védőnő mondta, hozzateve, hogy ezt nem tudja a kórház nyújtani. A valóságban nálunk (Zalaegerszegen) egy széken ülhet az anyuka ingyen és a folyosón van egy WC. De 2-3 ezer Ft/éjszaka lehet kérni szobát, ahol vagy kettesben van a babával az anyuka vagy egy másik gyerekkel és az ő szulojevel. Ott van külön fürdő is a szülőnek és kap reggelit, ebédet, vacsorát. Kérdezz rá a kórházban, hogy nálatok hogyan van, mert ahány hely, annyi szokás.
2014. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja. Van, ahol a szoptatós anyukák kapnak ágyat a gyerekük mellett ingyen, máshol erre nincs lehetőség. De nyilván függ attól is, hogy hány gyerek van felvéve az osztályra, egy ponton túl nem marad szabad ágy a szülőknek. Szerintem zuhanyozni már mindenhol lehet. Étkezést akkor tudnak biztosítani, ha felvesznek az osztályra téged is, ez viszont azt jelenti, hogy erre az időre nem mehetsz ki a kórházból.
2014. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miskolcon a megyeiben anyaszálló van.
2014. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én keszthelyi vagyok. Itt külön szobában voltam ingyenesen külön fürdővel 3 évvel ezelőtt a 7 hetes fiammal. Ellátást is kaptam, mármint reggeli, ebéd, vacsora.

Debrecenben a kisebbik fiammal vip szobában voltunk külön, az 5000 ft/éj volt, de aki többágyasban volt, az kaphatott hivatalosan plusz matracot ingyen, a valóságban ez egy kozmetikai ágy volt, amin ilyen félig ülő helyzetben lehetett aludni. Fürdő volt a kórteremben, az étkezésért ha jól rémlik fizetni kellett.


Egyébként minden kórház más. Ott helyileg kellene megkérdezni. De az alapvető jogaidat sose felejtsd el. Akármit is próbál beadni neked az egészségügyi személyzet. Neked jogod van a gyermeked mellett lenni, vizsgálatok alkalmával is, és szoptatni igény szerint.

2014. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Azt kifelejtettem hogy az intenzív osztályon is bent lehettem vele reggel 9-től este 9-ig.
2014. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!