Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ferde nyak miatti oldalra...

Ferde nyak miatti oldalra bicentett fejtartás miatt hova vigyem agyerekt? háidoki, neurológus nem foglalkoznak vele, de kérem, beutalnak. De hova kérjem?

Figyelt kérdés
2014. dec. 20. 09:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
7 hónapos
2014. dec. 20. 09:39
 2/12 anonim ***** válasza:
Dévény torna segíteni fog. [link]
2014. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de sztk-s alapon gondolnám..
2014. dec. 20. 10:04
 4/12 anonim ***** válasza:
sztk alapon is van ahol van Dévény torna, pl. Egerben is. ha a Dévény honlapján található központi számot felhívod, biztosan tudnak segíteni hogy a lakóhelyedhez közel hol van sztk-s alapon. Több helyen is van.
2014. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Konduktor vagy Dévény torna. Mindkettő sztks is lehet.
2014. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem az a furcsa,hogy eddig nem vették észre?

Mi az,hogy nem foglalkoznak vele?

Van Dévény sztk-s alapon is, bár úgy lehet kicsit körülményesebb, mert egyenlőre sajnos kevés helyen van. Itt, ahol mi lakunk csak fizetős van (én is hordtam), a legközelebbi sztk-s 50 km-re van.

2014. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nálunk nincs Dévényes sztk-s alapon


különben is azt olvastam a neten erről, hogy valszeg KISS szindrómás, mert C alakban tartja magát

kisebb korában nem látszódott, kb 5 hónaposan utaltak be neurológiára, amire kb 6,5 hónaposan lett is időpontunk, ahol azt mondták nem tartják szükségesnek bárhova tovább irányítani, mert nincs baja, max letapadásai lehetnek, az meg masszírozást igényel.

szóval a neten meg az van erről, hogy csakis addig és úgy szabad csinálni, míg nem fáj!

a Dévényesnél meg voltunk első vizsgálaton és agyonkínozta a nyakát és fájt neki, mit várhatok ezek után kezeléstől...? valamint neki állt ültetni a babát, stb, amit meg ellenzek, mert ráér még erre, kúszni, mászni asszem 9 hónapos kor után baj csak ha nem tenné, de ebben a babám viszont jól fejlődik.

pedig a neten is igen, tanácsolják a Dévényest, de nem szabad fájdalmat okozni, a Dévényes viszont okoz...

a masszírozás is javasolt, azt meg nem értem, mert egésztest-re kiterjedő masszázsokról ír, amiket videon is nézek a babamasszázs nyakra nem terjed ki....

meg minden fürdés után csinálom, de mintha már még rosszabb lenne, eddig enyhén látszódott, de most már nem.

szóval kb semmit nem ér, ha masszírozom :(

2014. dec. 21. 09:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Dévény nem fáj. Nem azért sírnak,mert fáj neki, kellemetlen nekik, meg hát nem azt csinálják 50 percen keresztül,amit szeretnének. Nagyon hasznos egyébként, én még mindig csak ajánlani tudom.
2014. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

viszont amikor megnézte egy doki(más miatt ugyan)de amikor ő meg csak alányúlt a nyakának(a baba háton volt)már akkor is fájdalmasan felordított és nem arról volt ott sem szó, hogy csak nem tetszik neki, hogy le van fogva, kellemesen nézelődött addig a pillanatig.


a Dévényes ugyanezt csinálta neki majdhogynem, csak hosszú mérhetetlenül hosszú ideig, ami már szerintem kínzás számba megy.

2014. dec. 21. 22:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Dévény alapvetően nem kellene,hogy fájjon, viszont Dévényes mondta,hogy izomfeszességnél néha sajnos igen.

Ettől függetlenül az én fiam laza volt, de ő is végigordította a kezeléseket. Pont azért mert egy idő után megunta,hogy nem azt csinálja, amit akar!

De én úgy voltam vele,hogy inkább most sírjon, mint bármi maradandó "károsodása" legyen.

2014. dec. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!