Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tudtok ajánlani jó TSMT-s...

Tudtok ajánlani jó TSMT-s fejlesztőt, aki kisbabákkal is foglalkozik? (6 hónapos) Hova jártok és mennyi időközönként?

Figyelt kérdés
Kisfiam Dévényes gyógytornásza ajánlotta, hogy kiegészítésként járjunk TSMT-re. Feszes volt a háta és a fejét inkább jobbra forgatta. Most négy hónapos, már átfordult hátról hasra és szeret az oldalán feküdni. A mozgással egyelőre úgy haladunk, ahogy kell, de hat hónapos kortól szeretnénk a TSMT-t is.

2015. jan. 21. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi Székesfehérvárra járunk, heti kétszer, de a fiam már 5 éves lesz. Nem írtad, merre laksz.
2015. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
BHRG Alapítványnál vannak jó szakemberek! Mi is oda járunk mindkét gyerekkel oda járunk. A kisebbel 9 hónaposan kezdtük a TSMT-t.
2015. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, Budapest belváros környékén keresek. A Mackórendelőt néztem, elég jónak tűnnek. Ti, a kilenc hónapossal milyen feladatokat csináltok? Szereti? Ti miért TSMT-ztek? :)
2015. jan. 22. 00:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten laktok, akkor én is a BHRG Alapítványt ajánlom. Rendkívül jól képzettek a terapeuták, az első alkalommal alapos felmérést végeznek a gyerekkel (bár 4 hónapos babánál nem tudom, hogyan történik, mi 3,5 évesen mentünk hozzájuk). A torna feladatsora 2 hónapra szól, amit egyénre szabottan készít el a terapeuta. 2 havonta adják az új feladatsort, de minden hónapban kell egyszer menni, mert a köztes hónapban (amikor nincs új feladatsor), akkor ellenőrzik, hogy az egy hónapja adott feladatsor mennyire megy jól, kijavítják az esetleges pontatlanságokat, hibákat. A következő alkalommal (miután megvan a 2 hónap), akkor először meg kell csinálni a régi feladatsort, és annak függvényében látja a terapeuta, hogy mi megy jól, illetve kevésbé jól, ez alapján állítja össze az új feladatsort szintén 2 hónapra. Tehát azzal kell számolni, hogy havonta egyszer kell menni. Azt nem tudom, hogy babákkal mennyi idős kortól foglalkoznak. Mi vidékről járunk, nekünk egy napunk elmegy az utazással, de meg vagyok velük elégedve. Ha bármi kérdésed van, priviben is írhatsz, szívesen válaszolok.
2015. jan. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

6 hónapos kortól lehet menni a BHRG-hez.

A kislányom már azóta két és fél éves, mi is itthoni feladatsort csinálunk és a 4 éves fiammal is. A fiam autista, a lányomnál is voltak gyanújelek, de azóta elmúltak a hisztit kivéve. Mi az iszonyatos hisztissége miatt járunk még, enyhült azért. 9 hónaposan nem tartott szemkontaktust és megnyugtathatatlanul üvöltött szinte egész álló nap (megszületése óta).

Akkor még kevés kellék kellett a tornához, csak pléd és nagy labda, mert inkább hintáztatós feladatok voltak. Most már bejött a gördeszka, bot, billenőlap, henger, kuglik.

Mi is nagyon meg vagyunk az alapítvánnyal elégedve. Annyira személyre szabott egyébként a torna, hogy sosem ír két egyformát a gyerekeimnek sem a terapeuta.

2015. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az mit jelent, hogy megnyugtathatatlanul sír? Akkor sem nyugodott meg, ha felvetted vagy megetetted?

Nekünk a gyógytornász azt mondta, hogy szerinte kb. fél évig kell csinálnunk a TSMT-t és utána majd ellenőrzik az állapotát fél évente, évente.

Úgy vagyok vele, hogy inkább most járjunk, amikor még ennyire befogadó a kis agya, mint később, az óvodában derüljön ki, hogy valamiben lemaradt. :)

Most négy és fél hónapos a kisbabám, de még tőle is csomó mindent elvárnak (emelje a fejét ülésbe húzáskor, arcra fixáljon stb). Gondolom hat hónaposan már több mindent néznek. Amúgy nálatok a gagyogás, beszédfejlődés késett?

2015. jan. 23. 00:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha felvettem még jobban üvöltött, egész nap cicizett volna. Nem késett egyiknél sem a beszéd, mindkettő már egy évesen 8 szót mondott, az egyik 14, a másik 18 hónaposan kétszavas mondatokat mondott. A mozgása volt elmaradott kicsit a fiamnak, mostanra hozta be az elmaradást. Szerintem 1 évig mindenképp csinálni kell a tornát, de sokaknak jóval tovább.
2015. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem gondolom,hogy olyan nagy a gond nálunk. Egyelőre jól halad,de majd úgyis megmondják. A fiad autista? Honnan tudják ilyen kicsin,hogy az? Nem is járhat "rendes" oviba? Azt hallottam,hogy az autistáknál késik a beszéd,csak azért kérdeztem. A Mackórendelőről nem hallott senki??
2015. jan. 23. 18:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Aspergeres autista. Még nem ìrták le a konkrét diagnózist. Amúgy mi is Dévényeztünk előtte mindkét gyerekkel

Teljesen normál református oviba jár, a rengeteg fejlesztésnek köszönhetően(zeneterápia, egyéni és csoportos gyp-szociális-kommunikáció fejlesztés és persze a Tsmt, régebben lovasterápiátra és hrg-re is hordtuk a fiamat.)

Megérte.

Remélem nálatok kicsi gond van, ami nem lesz kihatással a későbbi mozgásfejlődésre.

A lányom pl.mindent harabb csinált, neki elég volt 10 dévényes kezelés. A fiamnak 25 kellett.

2015. jan. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Olyan TSMT tornát keress, ahol szakember tornáztatja a gyereket, nem pedig kiadják, hogyy otthon mit csinálj te a gyerekkel. Gondolom ilyen piciket is tornáztatnak szakemberek.
2015. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!