Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Választható oltások- ti...

Választható oltások- ti melyik oltásokat adattátok be a gyereketeknek és miért? Amit nem adattatok be, azt miért nem?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindent beadattam, kivéve a bárányhimlő ellenit. Igazából az valahogy kimaradt. 2,5 éves a fiam, gond nélkül letudtuk már a bárányhimlőt, úgyhogy ezt nem bánom, hogy nem adattam be.
2015. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Meg leszek kövezve, de nekem az a véleményem, hogy inkább oltatok, mintsem beteg legyen gyerekem.


1 gyerek (most 6,5 éves) ezeket kapta:

Prevenár

Meningitec

Encepur

bárányhimlő elleni oltás

influenza ellenni oltás 3 éves kora óta


2. gyerek (most 4 éves):

rota oltás

prevenár

meningitec

encepur

bárányhimlő ellenni oltás

influenza elleni oltás 2 éves kora óta


3. gyerek (1,5 éves)

rota ellen

Meningitec



A rotát a nagynál nem tartottam fontosnak, nem jártunk gyerekközösségbe, a piciknek viszont már beadattam, nehogy a nagy hazahozza.

Meningitecet is fontosnak tartom, alattomos, nagyon veszélyes betegség ellen véd.

Zalában, falun lakunk, rengeteg a kullancs, ezért ha az agyvelőgyulladás ellen megvédhetem Őket, meg is teszem.

Bárányhimlő ellen azért oltattam, mert ismerek olyan családot, ahol a gyerkőcnél szövődmény lépett fel a betegség következtében.

A két kicsi krónikus beteg, ezért oltatunk influenza ellen is. A picinek nem ajánlotta még a pulmonológusunk, a nagyok oltottsága megvédi Őt is.


Alapból is sok problémánk van (asztma, főhörgőszűkület, már kinőtt krupp, állandóan visszatérő e-coli fertőzés, ...), én soha nem bocsátanám meg magamnak, ha valami olyan betegségtől lenne még valami komoly baja, amit megelőzhettünk volna.

2015. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Rota és kullancs elleni oltást nem adattam be a lányomnak.

Rota nem érdekelt, mert túl nagy reklámot kapott, amiben én mindig azt látom, hogy csak el akarják adni, de a döntő az volt, hogy unokahúgom megkapta, aztán mégis Rota vírussal feküdt a kórházban több napot később.

2015. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Rotát és bárányhimlőt kihagytuk.
2015. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Rota és bárányhimlő kimaradt, nem igazán hiszek bennük.
2015. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Az én gyerekem csak a kötelezőket kapta. Azok is eléggé megviselték. napokig tartó nem csillapítható magas láza volt(40-41), hasmenés. volt amelyiknél kiütések, hányás, fejhangú sírás. nagyon elesett volt.Oltások után álladóan mindenféle hurutos betegséget összeszedett.Viszont bárányhimlőn amikor átesett még hőemelkedése se volt.A viszketés volt a legnagyobb problémánk és bár elvakart párat nem lett semmi gond. A száj-kéz-láb betegségnél se volt hőemelkedése se csak pár afta a szájában a tenyerén, talpán a piros kiütések fel sem hólyagzottak. Illetve az egyik oltás után hányás, hasmenéssel kórházba kerültünk és két rotás között feküdt a gyerek 1 hétig, mert azt hitték ő is az de nem találtak semmit ellenben nem kapta el !!!

Az egyik szobatársa oltott volt rota ellen mégis bekerült kórházba.Ha erős az immunrendszere az oltások csak ronthatnak rajta.

2015. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Bexseron kívül mindent megkap majd, amikor életkor szerint kaphatja.

Az orvos most épp azon vakarja a fejét, hogy 2 éves kor előtt nem szívesen adja be a kullancs elleni oltást, viszont a nagyszülők Zalában élnek. Ahogy felettem már írták, ott rengeteg a kullancs és nyáron elég sok időt fog ott eltölteni, viszont késő tavasszal tölti az egy éves kort.


A Bexserot azért nem kapta meg, mert nem igazán kipróbált szérum még, az orvos sem mert kockáztatni.

2015. febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rotát, bárányhimlőt, meg a Hepatitis B-t kihagytuk (erre nincs 2 x 28.000 Ft-unk)


Most 21 hónapos a fiunk.

2015. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Prevenar,Neisvac-C, bárányhimlő ellenit sajnos csak később kapott.
2015. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ez az első hozzászólás, ahol anyuka leírja, hogy minden ellen oltatta a gyerekét, mert krónikus betegek és legtöbbször lehü...lyézi az oltáskritikus szülőket, és közben eszébe nem jut, hogy a krónikus beteg gyerekeinek azért van mindenféle autoimmun nyavalyája, mert már olyan szinten belepiszkáltak oltásokkal az immunrendszerükbe.
2015. nov. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!