Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak az ősztől...

Mit csináljak az ősztől tavaszig szinte folyamatosan beteg 3 évesemmel? Már teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Éjszakánként nem tud aludni a sok száraz köhögéstől, amit az iszonyat taknyosság okoz (hátracsorog a garatra az orrváladék). Nappalra köptetőt kap (szerintetek az orvos által javasolt Sinupret elég?), éjszakára száraz köhögésre való izlandi zuzmót adok neki. Azzal tud aludni kb. éjjel 1-ig, akkor orrszívás után lándzsás utifű jó éjszakátot adok neki. Ezután még kb. 1 óra hosszáig köhög, mire újból el tud aludni. Reggel és egész nap persze nyűgös, mert nem tudja kialudni magát. A fejét már megemeltem, párásítunk is nála. De az igazi baj az, hogy extrém módon beteges. 2 éves kora óta a nyári hónapok kivételével FOLYAMATOSAN náthás és állandóan felső légúti bajai vannak. Az orrmanduláját már kivették, de csak annyit nyertünk vele, hogy nem kap állandóan középfülgyulladást és újra jól hall. De az állandó nátha, a köhögés és az egyéb felső légúti betegségek ugyanúgy megvannak. Havi szinten eszi az anibiotikumot, a bölcsibe csak 1-2 nap erejéig tud menni 2-3 hetes szünetekkel. Az antibiotikumok miatt étvágya nulla, iszonyat vékony és ebben a hidegebb időben ha kiviszem a levegőre sétálni 1/2 órára, már meg is fázik a beszívott hideg levegőtől és még extrábban dől belőle a takony. Ősz elejétől tavasz végéig folyamatosan beteg már 1 éve, én meg kivagyok az állandó éjszakázástól, az állandó orvoshoz és gyógyszertárba szaladgálástól, a napi 20 orrszívástól és attól, hogy a folyamatos betegség miatt nem tudok visszamenni dolgozni. Immunotrofinát, D-vitamint és probiotikumot adok neki rendszeresen. A gyerekorvos vényköteles immunerősítőt nem ír neki, hiába könyörgök. Rettentően sajnálom a kisfiamat, de a pénzünk is egyre fogy, mert van tesója is és 1 keresetből egyre nehezebben élünk. Mostanra már bármit megtennék, csak ne legyen állandóan beteg és elmehessek végre dolgozni. A nagyszülők segítenek, de nyilván nem várhatom el, hogy ők gondozzák havi min. 3 hétig a gyerekemet csak azért, hogy én elmehessek dolgozni. Kétségbe vagyok esve!!! Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mit hogyan csináljak, hogy jobb legyen ez a tarthatatlan helyzet?
2015. febr. 2. 04:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Meg kell előzni! Nekem 4 gyerekem szedi az echinácia cseppet, és nem betegek. Tavaly ősz óta csak most taknyosak, benyalták az influenzát, de 2 nap alatt átment rajtuk. Én nem szedem, 1 hete szenvedek.
2015. febr. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sandrachnologic ***** válasza:
Vidd el pulmonologushoz vagy allergologushoz (az a legjobb ha a 2 egy személyben van). Allergia is állhat a háttérben. Nekunk ugyan volt egyeb mas tünet is, de 3 honap betegeskedés utan kiderult, hogy etelallergiaja van (tej, tojás, szoja stb), ami asztmat okozott. Az immunrendszere emiatt nagyon gyenge, 3,5 eves de most konkretan az utobbi 2 honapbol 2 hetet volt kb egészséges, pedig oviba se jar.
2015. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is ezen az úton járunk, de az enyém csak 1 éves, kicsi életében, a nyarat leszámítva folyamatosan beteg. De minket elküldtek pulmonológushoz, csináltattak vérképet, nézték milyen erős az immunrendszere...ezt nálatok miért nem csinálják meg?:( Ha nagyon köhög, Ventolint adok neki, az segít! Nálunk a nátha a fő probléma, én antibiotikumos orrcseppet használok neki, de az is csak 1 hét tünetmentességet okoz:( Viszont a tengeri sós vizes spray hosszú távon segít. Ahogy a gyógyszer porlasztó is. Nektek ezeket nem ajánlották?

2015. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hany fok van a lakasban nappal/ejjel?
2015. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem akarom osztani az eszet, de azon kellene elgondolkozni, hogy hogyan tudnátok, és mit gyökeresen változtatni. Lehet ezügyben jó lenne beszélni dokival, kikérni a véleményét. Valamiféle jó vitamint kellene szedni, vagy lecserélni a régit. Én úgy tudom, a köptetőt nem lehet egyszerre alkalmazni köhögéscsillapítóval. Nálunk a sinupretnek semmi hatása nem volt, de a kakukkfűszirup hatott. Használjatok hársfateát, és mindent, amit eddig szedtetek, cseréljétek le. Mellesleg náthára és hörghurutra miért adnak antibiotikumot?

nem lehet valamiféle allergia? Pl. penészre (olyan helyen, ahol nem látjátok, vagy porra?).

Igazából csak tapogatózok, mi lehetne a megoldás....

2015. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat. Mivel a gyerekorvos nem küld el sehova és immunerősítőt sem ír, magánban fogom elvinni allergiavizsgálatra és vérvételre (esetleges immungyengeség). Az antibiotikumokat a keményebb betegségekre kapjuk pl: tüszös mandulagyulladás, de ezekből is van havi szinten 1. A szobájában nappal 22, éjjel 21 fok van. Penész nincsen a lakásban. Ha esetleg van még ötletetek, azt örömmel veszem és nagyon köszönöm!!!
2015. febr. 2. 10:44
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez volt... 1 évig, elkezdte szedni a cetirizint, azzal helyrejött.

Immunotrofinátot ne add ha beteg, nagyon fontos, hogy beteg gyereknek nem szabad multivitamint adni, mert az felerősíti a betegséget! ha egészséges akkor lehet csak :)

és a legfontosabbat nem írtad, a c-vitamint! pont attól gyógyulna meg, erősödne meg és kerülné el a betegségeket! én már nagyobb dózisban adom a gyerekemnek, de én magam is napi többszáz mg-ot szedek


fül-orr-gégészetre vidd el és pulmonológiára

2015. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!