Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baby inhallert használ valaki?...

Baby inhallert használ valaki? Érdemes megvenni, jó?

Figyelt kérdés
7 hós kisfiamnak folyamatos hörgőgyulladása van, kb. havonta visszajön ha épp elmúlik. Most a nagyobbtól megint elkapott valamit, ami miatt kialakult. A doki ventolint írt fel és ezt az inhallert javasolta. Nem kötelező használnunk, írt ki helyette hörgőtágítót és antibiotikumot is. Beválik, használható? Feleslegesen nem szeretnék 6-7 e kidobni.
2015. febr. 9. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van BabyHaller-ünk, és nagyon hasznos.

A Ventolin azonnal hat, de kicsi gyereknek segédeszköz nélkül nem tudod bejuttatni.


Extra tanács: vegyetek inhalátort. Fiziológiás sóoldattal, vagy Salvus vízzel működik, porlaszt, azaz hideg párát készít. Nálunk ez is sokat segít, amikor hörghurutja van a gyereknek.

2015. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Off: megmondom őszintén, nem tudom mi az a baby inhaller, de az én fiamnak 6 hónaposan volt ugyanez a baja, a doki inhalátort javasolt, írt fel hozzá sós injekció oldatot. Igaz 15 ezer volt a gép, de már 1 nap alatt jelentős volt a javulás. Van hozzá gyerek és felnőtt maszk, orrpipa, meg szájpipa. Később is jó lesz akármelyikünknek. Azóta a fiam egyszer elkezdett köhögni, ismét ellélegzett egy ampullát és nem is lett semmi baja.
2015. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van Babyhaler-ünk, először én is feleslegesnek gondoltam, de mégis megvettük. Rá kellett jönnöm, hogy tényleg nagyon hasznos, enélkül nem tudom hogy adtuk volna be a lányunknak a Ventolint szükség esetén ..


(Nekünk is van elektromos inhalátorunk, tényleg sokat használ az is!)

2015. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-esnek írom:

Én is ezt a fajta inhalátort javasoltam, szerintem is szuper:-)

A BabyHaller amúgy egy eszköz, amivel be lehet lélegeztetni a Ventolint.

Gyakorlatilag egy üveghenger, aminek az egyik végén maszk van, a másik végén meg benyomod a gyógyszert.

Az a lényege, hogy az összes gyógyszer bejut a baba tüdejébe, mert a hengerből szívja egy egyirányú membránon keresztül a levegőt, míg a kilégzésnél egy másik membránon át távozik az elhasznált levegő.

2015. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi 4-es! :) 2-es
2015. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom mire való, csak számomra furcsa, hogy most először kapott ventolint és azért vegyek 7e egy olyan eszközt amit másra nem tudok használni. Viszont ezt is találtam és ez is arra való :

[link]


Só inhalátoron gondolkodtam helyette, az talán hasznosabb.

2015. febr. 9. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Az is jó, amit belinkeltél. Csak csöndben írom, de akár használtat is vehetsz, mert kifőzhető, szóval tudod fertőtleníteni. Én 3000-ért vettem a Vaterán.


A sós inhalátor sajnos nem helyettesíti a Ventolint, amikor gáz van:-(

2015. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is egy alternatívat vettünk. 3810 volt ingyenes házhozszállítással. Budapesten és környékén ez a számuk: 06305255396. Ha más részen laksz, biztos megadják a másik számot.
2015. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5 éves múlt a fiam, idén már 2x használtuk, szintén hörghurutos, ventolinezünk. szerintem nem felesleges pénzkidobás ha a gyerek egészségére költöd. mi pici korában sziruppal kezdtük de az nem volt jó. viszont az antibiotikumnak semmi köze a ventolinhez, ez csak hörgőtágító, tehát vagy ez vagy a szirup, plusz az antibiotikum ha azt is kiírta az orvos.

egyébként tényleg használtan is lehet venni, mi ingyen kaptuk, egy helyi facebook csoportba írtam ki, és odaadták... :)

2015. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!