Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beteg gyerekkel látogatás,...

Beteg gyerekkel látogatás, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Egy meghívásunkra sógornőm betegen hozta a gyerekeit (látható brutál orrfolyás stb). MÉG CSAK NEM IS SZÓLT ELŐRE, nemhogy megkérdezte volna jöhet-e! A gyerekünk elkapta és 2-3 hétig benne voltunk rendesen a betegségben.


Mikor mondtuk, hogy legalább szóljon, sógornőm és anyósom váltakozva estek nekünk.


Azóta elcsendesült a helyzet, viszont az alakult ki, hogy akármilyen családi eseményről legyen szó és sógornőm egyik gyereke beteg, akkor küld egy sms-t, hogy "egyébként beteg a gyerek, ennek ellenére visszük...".


Konkrétan a karácsonyi családi összejövetelre nem vittük a gyerekünket, hanem ő jött a beteg gyerekeivel. Valahogy ez lett a természetes, hogy ő jön ha beteg ha nem a gyerek, mi pedig "kényeskedhetünk" azzal hogy nem visszük oda a gyerekünket.


De akárhányszor ez van, mindig belegodolunk, hogy most akarjuk-e "direkt" megbetegíteni a gyerekünket, lázmérőzni, éjjel 5-ször kelni...és inkább nem visszük.


Nagyon rosszul esik ez, egyébként is anyósom láthatóan az azoldali unokákat preferálja, sokkal többet segít nekik míg nálunk aránytalanul mi segítünk neki többet (hosszú történet).


Sógornőmmel olyan semmilyen a viszonyunk, kicsit harpagon és ajándékok terén mindig drága ajándékokat kér a gyerekeinek míg visszonzásul valami apróságot kap a mi gyerekünk, találkozások terén hát pár havonta találkozunk.


Épp most gondolkozom, hogy kicsit gyakrabban kellene áthívni hozzánk (én a hátam közepére kívánom őket, de a férjemnem kiányzik a "normális testvéri kapcsolat" meg a gyerekünk odavan az unokatesókért).


Másrészről meg mikor belegondolok ezekbe a bicskanyitogató sms-ekbe (nem megkérdezi mi legyen hanem simán közli, hogy ő jön mi meg csináljunk amit akarunk)...hát azon gondolkodom akkor ezentúl nem visszük a gyereket de minimum én sem megyek, esetleg a férjem sem.


Csak hát mégis a jó családi viszony...meg ne mi borítsuk a bilit stb.


Vagy vinnünk kéne és tényleg mi neveljük ennyire burokban a gyereket?


Mi a véleményetek?



2015. febr. 23. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a gyereketek? Ha már nem csecsemő, akkor kicsit túlzásba estek.

Megértem, hogy nem akarod lebetegíteni a gyerekedet és a sógornőd hozzáállása sem jó, de burokban sem lehet nevelni a gyerekeket. Amikor közösségbe kerül nem fogod tudni elkerülni sajnos a betegségeket, minden családi eseményt ezért nem hagynék ki.

2015. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2 éves a gyerekünk, az övé 3,5 és 2 évesek.


Nincs olyan sok családi esemény, csak a szokásos karácsony, húsvét, szülinap stb.


Eddig úgy gondoltuk, hogyha előbb-utóbb úgyis elkapja a betegségeket majd, csak ilyen picin még nehezebben tudja elviselni/elmondani a baját és inkább nagyobb korban legyen beteg.

2015. febr. 23. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Na, nekünk milyen rokonaink vannak....!

Van egy 2 éves és egy 5 hós gyerekünk.

Ők meg odajönnek úgy, hogy az egyik rokon bent fekszik a kocsiban, m nem tud bejönni, olyan beteg. Aztán a múltkor odajöttek 4-en (felnőttek) influenzásan. Aztán pár napra rá a lányáék a 2 gyerekkel, akik szintén influenzásak voltak.

Én a gyerekeimmel az emeleten dekkoltam 4 órán keresztül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akkor úgy ki voltam akadva, h gondoltam beolvasok nekik, hogy mégis minek hoznak oda egy csecsemőhöz 2 beteg gyereket??? (6 és 4 évesek) Főleg, h nem is lett vna muszáj jönniük. Na de aztán nem szóltam, nem akartam balhét :/ De ha még párszor ezt eljátszák, akkor nem tudok mit tenni, megmondom nekik, h gondolkodjanak már!

Én nem értem az embereket, h ennyi eszük van!

Mert ha vagyok én és a párom és így jönnek ide betegen, az még vhol elmegy, de gyerekekhez full betegen.

Ááá...

Na szóval én veled értek egyet. Betegen nem kéne rokonlátogatást tenni.

2015. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, mikor még csecsemő volt mi is így gondoltuk. Csak most már lassan 2 éves és lehet "megragadtunk" a csecsemőkori szokásnál és vihetnénk már egy kis betegséget összeszedni.
2015. febr. 23. 17:46
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egyikőtök se teljesen normális. Beteg gyereket nem vinnék közösségbe, mert NEKI meg nekem sem lenne jó (nyűgös, inkább csak feküdne, olyankor a hisztihatár is alacsonyabban van). De te meg egy kis takony fölött hisztériázol, a leírás alapján.
2015. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ti a karácsonyi összejövetelre elmentetek a gyerek nélkül? Én nem mentem volna. Érezzék, hogy te komolyabban veszed.
2015. febr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elmentünk mert sokan rég látott rokon volt ott és őket nem akartuk megbántani.


És nem "csak" taknyos volt a gyerek. A taknyosságot láttuk. Valamilyen vírusos betegsége volt amitől 2-3 hétig lázas, taknyos, nyűgös volt a gyerekünk. De nem kérhetünk orvosi igazolást és ő csak annyit mondott, "áá valami vírus, nem kell vele foglalkozni".

2015. febr. 24. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Számomra alapvető, hogy beteg gyereket nem viszek látogatóba. Majd ha meggyógyult, bepótoljuk. Mi is összeszedtünk most egy "kis" Influenzát. A gyerekeknél tüdő-és középfülgyulladás lett a következmény. Még egy kis megfázást is komolyan szoktam venni, mért nem szeretném, hogy más gyereke miattunk legyen beteg, pláne ennyire direkt módon. Szerintem igazad van. Lesz még eleget beteg a közösségben, nem kell ennek elébe menni.
2015. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!