Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek volt szalmonellás...

Akinek volt szalmonellás óvodás korú gyermeke, ha tünetmentes lett, mehetett óvodába?

Figyelt kérdés
Az ANTSZ azt mondja mehet, és a tb nem támogatja a széklet vizsgálatokat. Az ovibol kitiltottak minket, mig nem viszünk negativ székletmintáról igazolást. Igy most saját zsebből fizetjük a vizsgálatokat. Ilyenkor nincs valami kiskapu, hogy ne mi fizessünk. Úgy hallottam máspk mehettek oviba. Ezt nem tartom jónak persze,de olyan igazságtalan ez az egész.
2014. nov. 9. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A szalmonella az a betegség, ami még sokáig ürül a szervezetből a fertőzés után, sőt maradhat a gyerek "fertőzés hordozó". Ez a megfelelő higiénés szabályok betartása mellett nem fertőz, járhat közösségbe. Egyedül az élelmiszer iparban nem dolgozhat "hordozó" személy. Vigyél papírt az orvostól, hogy közösségbe mehet, azt úgy tudom el kell fogadniuk.
2014. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igy sem fogadják el. :-( , nem érdekli őket mit mond az antsz.
2014. nov. 9. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem Magyarország? Mi addig nem mehettünk, amíg negatív székletmintát nem produkáltunk, ez konkrétan 7 hónap volt! 2-3 hetente küldtünk az antsz-nek székletmitát , végig minden ingyenes volt.
2014. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De,Magyarország. Csak a bölcsis gyermeknek fizeti a tb, az obinak nem,mert igy lehet óvodába menni. Az oviba viszont nem engedik.
2014. nov. 9. 23:36
 5/8 anonim ***** válasza:
3,5 éves fiamnak fizette a tb, sőt az egész családnak ingyenes volt, szóval a nagytesónak is, akinek nem volt tünete, de nyilván kíváncsiak voltunk tünetmentes hordozó e.
2014. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A házi orvosnak kell a beutalót megírnia és akkor ingyenes. Nem kell érte fizetni, főleg ha indokolt, nem is hallottam még ilyen, hogy bölcsinek fizetik ovisnak nem. nekem amikor volt beutalóm fizették, amikor nem akkor nem ennyi... Amúgy valóban amíg nem negatív a széklet nem mehet, ez így korrekt a többi gyerekkel szemben.
2014. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van beutalónk.Ennek ellenére fizetni kell az ovisnak, mert azt mondják nem indokolt a vizsgálat.
2014. nov. 11. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Newm értem miért nem indokolt. Széklettel fertőz a gyerek. Ha kakil, rosszul száll le a wc-ről kicsit olyan lesz az ülőke, vagy a keze vagy bármi, máris fertőz. Ezért nem mehetnek közösségbe, sőt dolgozni sem azok az emberek, akik tünetmentes hordozók.
2014. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!