Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ovis ikreknél te hogyan...

Ovis ikreknél te hogyan csinálnád? Adott egy állandóan beteg iker és egy egyáltalán nem beteges másik iker-vinnéd oviba az egészségest?

Figyelt kérdés
4 évesek, bölcsibe is jártak. Beteg iker: 2-3 nap ovi után 1-2 hét otthon, mindez már 2 éve így megy. Egészséges ikertesó: évi max. 2-3 max. 1 hetes betegség. Ha az egészségest is mindig itthon tartanám, akkor kvázi őt is kizárnám az ovis életből az állandóan beteg tesó miatt. Viszont azt kristálytisztán érzékelem az óvónők részéről, hogy nem szívesen látják az egészségest sem, mondván úgyis otthon vagyok a betegessel. Ennek tettekkel nyomatékot is adnak (alulöltöztetés, egyéb módon való megfázatás). Sokszor hozom haza az oviból az egészségesemet erős megfázással, délutánra fullra betaknyosodva. Aztán estére már hőemelkedése is van, másnap meg persze már köhög is. Kérdéseimre persze a gyerek elmeséli, hogy nem adtak rá sapkát vagy sálat, vékony benti nadrágban vitték ki az udvarra,pedig az udvarra szánt naci is ott volt a cuccai között. De olyat is mesélt már, hogy hidegben sarkig nyitották melletük az ablakot, amikor reggeliztek. Nyilván nem lehetek biztos benne, hogy így volt, de a csúnyán megfázott gyerek mégiscsak megfázott valamitől, nemde? A bölcsiben egyáltalán nem tapasztaltam ellenérzést amiatt, hogy csak az egyiket vittem. Ők megértették, hogy az egészséges ne üljön otthon az egyik betegségből másikba eső beteg tesót nézegetve, amikor nincs rá ok, hogy ne menjen.
2015. márc. 15. 13:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves 6. köszi a jótanácsot. Én is igyekszem megértetni az egészségesemmel az öltözködés fontosságát, de neki acél immunrendszere van és egyáltalán nem fázós. Nem érzi a súlyát még annak, ha nem öltözik fel, mert akkor sem lesz közel sem annyira beteg, mint a tesója. Az óvónőket már kértem udvariasan, hogy figyeljenek oda, de hiába! A saját szememmel is láttam a délután az udvaron lévő gyerekeket, amikor érte mentem. Mindegyiken annyi ruha volt, amennyit magára vett. Sem én, sem több ovistárs szülője nem tartja normális dolognak, hogy egy 4 évessel senki felnőtt nem foglalkozik és ő dönti el, mit vesz fel az udvarra.

Kedves 7. gratulálok Neked! Kívánom, hogy segítség hiányában te se tudj elmenni dolgozni beteg családtagod miatt.

Kedves 8. a te helyzeted még kacifántosabb. Szintén ikresként azt tudom javasolni, hogy az ikreid egyéni betegség-hajlama legyen a döntő. Ha mindketten elkapnak mindent, akkor nyilván célszerű otthon maradniuk. De ha az egyik semmit nem kap el, akkor az ikreiddel te is nagyjából az én cipőmben jársz.

2015. márc. 15. 13:54
 12/14 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező, nem érzed magad kicsit bunkonak, hogy nonstop atkozodsz? Időszerű lenne tukorbe nézni
2015. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
37%

Elolvastam a hozzászólásokat. Nagyon sokan bántjátok a kérdezőt, gondolom nektek nincs gyereketek, és nem tudjátok átérezni a helyzetét. Ahhoz meg pláne senkinek semmi köze, hogy ő miért nem dolgozik, és miért ül otthon. Nyilván csak irigyek vagytok, hogy ő megteheti azt, hogy otthon maradjon.


Kedves Kérdező én a helyedben kelkapnám az óvónőt és elmagyaráznám neki, hogy a sajat dolgával törődjön, és semmi köze ahhoz, hogy dolgozol vagy sem, és igenis figyeljen oda a gyerekre. Biztos vagyok benne, hogy a gyerkőcöd nem csak kitalálta, hogy rányitják az ablakot rendszeresen. Ha nem juttok közös nevezőre az óvónővel, váltsatok ovit. Nekem is ikreim vannak, igaz még picikék, de ha az egyikük beteg lesz, az egészségesre fogom bízni a döntést, hogy itthon marad-e velünk, vagy szeretne menni.

Akik pedig azt írták, hogy nem kötelező az ovi Velük nem értek egyet, ugyanis attól Függetlenül, hogy ikrek vagy sem, nekik is szükségük van a szocializálódásra.

2015. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
*elkapnám
2015. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!