Kotott csipo? Tobbi lent..

Figyelt kérdés
Kisfiamat rendszeresen tornaztatom,mindig nagyon szepen engedte a labat egeszen le torna kozben. De most voltunk vizsgalaton,ahol a doktorno szetnyitotta a labat,engedte is meg kacagott is,de amikor a vegen megnyomta elkezdett visitani! Azota itthol sem engedi tornaztatni egyatalan meg egy picit sem. A kiskonyvebe kisse kotott csipot irtak. Lehet az hogy valamit megnyomott neki a csipojenel ami fajhatott,vagy ott neki engedni kell barmit?! Mert eddig rendesen engedte egeszen le amikor tornaztunk! Terpesz pelust kell hordania azt mondtak,az segit egyatalan valamit? Mert tornaztatni nem lehet azota :(
2015. márc. 23. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kisfiad?

Lehet hogy nem csináltad eddig hatékonyan a tornáztatást, átmozgatást, azért nevetett csak közben. Tény hogy a torna elég kellemetlen, de inkább most sírjon mint hogy később komoly problémák legyenek vele (jobb most a sírás, mint 1-2 év múlva egy csípőműtét, ezzel most a javát szolgálod). Ahogyan lazul majd a csípője nem fog sírni. Olyan nincs hogy nem lehet, neked kell kitartónak lenni és igenis csinálni minden pelenkázásnál. A terpesz pelenka segíta ha tényleg ráadjátok (és nem csak ímmel-ámmal, néha-néha).

2015. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ortopéd orvos mondta, hogy kötött neki a csípője.

Nem tudom mennyi idős a pici, de igen megnyomhatott valamit rosszul is. Nekünk a házi gyerekorvos (egyébként sem megbízható) először azt mondta laza, majd hogy kötött a csípője :), elmentünk az ortopédiára ahol a doki közölte, hogy mi ezzel a gyerekkel a baj, tökéletesen szétmegy terpeszbe a lába, szépek a redői is. De ha akarom tornáztathatom azzal sosem árthatok és a babák is élvezik, sőt még a pocinak is jót tesz hiszen körbemozgatod a lábát. Megmutatta hogyan kell. Nálunk még nem lett ilyen mozgékony a pelusozások része volt játékként :) Már szépen kúszik mászik. Ha már neked is ilyen nagyobb akkor azt javaslom, hogy szépen lassan csináld, míg ellazul akkor szépen tudod csinálni, DE ez semmiképpen nem lehet olyan fájdalmas, hogy sírjon, hiszen még ha tényleg kötött is a csípője szépen fokozatosan kell csinálni.

2015. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első ugyanúgy írta, ahogy én is tapasztaltam kettő gyereknél. Kivéve a terpeszpelenkát. Nekem nagyobb nyűg volt, mint minden tisztázáskor tornáztatni.

A jó tornával rengeteg idő elmegy, de van eredmény. Kb. 10-15 perc egy tisztába tevés, mert nem engedi tornáztatni, úgy kell elkapni a pillanatot, hogy legalább 5-6 nyitás-csukás meglegyen, mert csak akkor használ. Kb. kettő hét után már egész jó, viszont nem szabad abbahagyni. Tapasztalatim szerint legalább 7 hós koráig rendszeresen csinálni kell. Ha jól kilazult, már elég minden tisztábatevésnél egyszer megcsinálni. Ja, és nem mindegy milyen kemény felületen csinálod. Azt érezni lehet, hogy a popsija ne süllyedjen semenyit, amikor a lábát szétnyitod. Remélem, érthetően fogalmaztam.

2015. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kötött csípő dolgot durván eltúlozzák, nem tudom mennyi idős a babád, de ha még pici, akkor persze, hogy kötött, hisz a pocidban fejlődött 9 hónapig, ott nem tudta kimozgatni, a természet nyilván kitalálta ezt a dolgot. Én lányom sem hagyta magát egy idő után tornáztatni, terpeszpelust sem adtam rá, hiába mondják minden egészséges gyereknek az ortopédián. Ahogy mozogni kezdett szépen kilazult magától, gyönyörűen mozog, járkál már a lányom, mindig elcsodálkozik a gyerekorvos, hogy milyen ügyes.
2015. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 6 hós a kisfiam. Azóta is mindennap tornázunk,de egyátalán nem engedi szétnyitni a lábát. De amikor nem tornázunk,csak játszok vele és közben mikor nem figyel szétnyitom,akkor engedi.
2015. márc. 26. 07:21
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiúnk is kötött csípő miatt kapott terpeszpelust. Visszafogta a forgásban, később kezdte el. Tornáztatni abszolút nem lehet. Hozzáerek a lábához, és befeszíti. Pedig már lassan 2 hónapja lekerült a pelus, de Még mindig. Egyre rosszabb volt. Már hagyom a lábgyakorlatokat...
2015. ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akinek kötött a csipője az nem tud valamilyen mozgásformát elvégezni? Mert nekem a kisfiam már átfordul hátról hasra és vissza mindkét irányba,és hason fekve is forog körbe. Ez akkor jó jel,vagy ebben az esetben jelentéktelen?
2015. ápr. 20. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak tényleg kötött a csípője, nem bírta kinyújtani a lábát (járunk gyógytornára). A kúszásnál-mászásnál okozhat gondot, nem képes felhúzni a lábát, így kúszni sem tud. A fiam nem is kúszott, csak mászott (ja és nem érte el a kezével a lábait pedig egy egészséges babának illene). Mászáskor alig volt terpesze, nagyon picit tudta csak mozgatni a lábait előre-hátra. A gyógytornász sokat segített, már nagyon szépen mászik, de még járni nem tud mert a kötött csípő miatt a lábait is kicsit sután tartja. A gyógytornák hatására természetesen feszíti a lábait bárki vizsgálja, sok a rossz élmény, de ha egy babának jól lehet mozgatni a lábát úgy hogy nem feszíti közben akkor nem valószínű hogy feszes, csak makacs. Most írták fel a terpeszpelust? Mutasd meg egy gyógytornásznak, sokat tud segíteni. Lesz sírás, de hatásos, és kevésbé kényelmetlen mint egy 6 hónapos babán a terpeszpelus...
2015. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!