Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi idő után kezdjek el...

Mennyi idő után kezdjek el aggódni, ha nem eszik a 4 évesem?

Figyelt kérdés

Szerda este evett utoljára. Csütörtökön az oviban nem reggelizett, az ebédből 2 kanállal evett, uzsonnához hozzá sem nyúlt. Amikor mentem érte délután, akkor mondták, hogy olyan kis levert volt, sokat sírt, és hőemelkedése van.

Este sem evett, csak ivott. Aztán ma reggel lementünk a dokihoz. Piros a torka is, szóval valószínűleg valami vírus lehet. A doki mondta, hogy azért próbáljam etetni, apránként. Ma reggel óta kb. 4 szál ropit evett meg, semmi mást nem volt hajlandó. Ivással nincs gond, legalább iszik. De már most olyan kis gyenge. Meddig várjak ezzel a nem evéssel? Ha estig nem eszik, menjek vele az ügyeletre?

Egyébként nem hány, nem megy a hasa sem. A torkát fájlalja, de azt sem nagyon. Inkább a pocakjára panaszkodik.


2015. ápr. 24. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nézesd meg, ez akár valami étel intolerancia is lehet.

Sokszor nagyon rejtve vannak és csak alapos vizsgálattal találják meg.

A nem evés önmagában nem akkora gond, ahogy mamám mondta "gyerekhús nem megy messze", de a betegség kiváltó okát mindenképp meg kellene keresni és megszüntetni.

2015. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig valószínűleg azért nem evett, mert fájt a torka, most azért nem kívánja, mert fáj a hasa a sok nemevéstől. Szerintem készítsd el a kedvencét, vagy bármit, amit kíván, egyszerre csak keveset egyen bármiből is, fokozatosan egyen egyre többet. Az sem baj, ha most épp egy kis csoki esne jól. A nem evéssel az a gond, hogy leesik a cukra, attól meg elájulhat, úgyhogy valami mindenképp kellen. Keksz?
2015. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg semmit nem akar enni. Pedig kínáltam ropival, csokival, még sajtos chipset is kínáltam neki, amit nem szoktam, de most már akármit adnék, csak egyen kicsit.

Most csináltam neki kamilla teát sóval és cukorral. Tudom, hülye hasonlat, de amikor az egyik kutyánk rosszul volt, és sokat hányt, az állatorvos ezt ajánlotta, mert így valamennyire lehet pótolni az ásványi anyagokat.

Egyébként az előbb hányt kicsit, de nyálkásat.

2015. ápr. 24. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kamillatea emésztési problémára nem a legjobb.


Lehet kapni rehidratáló port a gyógyszertárba. Azt elég vízzel felütni és pótolja a hasmenés/hányás miatt elvesztett folyadékot, elektrolitokat, ásványi anyagokat.

2015. ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáj a torkom meg a hasam, én se szívesen eszem. Szerintem ne erőltesd! A lényeg, hogy igyon. Ha aggódsz az ásványianyag-bevitel miatt, adj neki ORS italt, azt lehet gyógyszertárban és drogériákban is kapni. Ha majd a torka, gyomra jobban lesz, biztos eszik majd, addig legyen a keze ügyében mindig ropi, keksz, hogy tudjon csipegetni.
2015. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most azon gondolkozom, hogy talán van is itthon egy elektrolit oldat. Annak idején amikor nekem volt hányás hasmenésem, nekem a barátnőm hozott. Na majd megnézem.

Evett egy falat krumplit, ami szó szerint azonnal vissza is jött. Szóval maradunk az ivásnál, aztán meglátjuk.

2015. ápr. 24. 15:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Este fél 8-kor kapott egy B6 injekciót, mert egy korty víz sem maradt benne. Kaptunk egy beutalót is az ügyeletes dokitól a kórházba (kijött házhoz), hogy ha injekció után is hány, akkor vigyem be. Szerencsére 2 óra múlva már jobban volt, nem hányt. És bár éjszaka rosszul volt, és sokszor ébredt, azrt nem hányt, és reggelre jobban is lett.
2015. ápr. 25. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!