Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek függhet attól is,...

Szerintetek függhet attól is, hogy mennyit beteg a gyerekünk, hogy milyen "állapotú" gyerekekkel találkozik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha én igyekszem odafigyelni rájuk, úgy mint vitamindús, változatos étrend, immunerősítő, időjárásnak megfelelő ruha, viszont tele van az ovi meg a szomszédság olyan gyerekekkel, akik egyfolytában köhögnek meg taknyosak, lehet emiatt nem ér semmit az igyekezetem? Olyanok, hogy képesek 15 fokban rövidnadrágban kiengedni őket, nem nagyon esznek gyümölcsöt, zöldséget, cigiznek a lakásban. Ráadásul pont ezeknél a családoknál nem számít, hogy megy-e vagy nem, mert az anyukák nem dolgoznak. Mit tehetnék még, hogy ne betegeskedjünk mi is ennyit?
2015. máj. 3. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

igen, szerintem csak ettől függ.

én babám pl soha nem volt és nem lett volna beteg, ha egy ovis rokongyerek nem ragasztja rá a taknyos bacijait, 1 hónapon át nem evett az akkor 8 hósam!

valahogy megutáltam azt a kislányt, pedig tudom nem tehet róla, csak annyit szenvedtünk, kikészültem idegileg a nem evéstől és azóta hiába mindjárt 1 éves, soha nem tért vissza többé az étvágya, pedig a betegség előtt tökéletes volt reggelizett tízóraizott,stb., megevett mindent, most meg miből áll?!: reggel tápszer, dél ebéd, este tápszer! és ennyi!!!


és még csak nm is bölcsis, ovis, nem tudom mi lesz, írtam is ki erről kérdést hogy normális hogy ennyi nyavaja van eg közösségben? hogy miért nem fertőtlenítenek rendszerrel?

és még engem néz mindenki h*lyének!!(talán a "kivert biztosítékos kérdések" között is van ez a kérdésem) meg hogy ez kell az immunrendszer fejlődéséhez!

2015. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig az immunrendszer így működik; bizonyos számú kórokozóval találkoznia kell. Ez eleinte betegséggel jár, később már felismeri és tünetmentesen legyőzi.


El lehet tolni ezt iskoláskorig, de akkor ugyanúgy át fog esni a betegségeken.

2015. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alap dolgokat kellene megatnulnia minden szülőnek és gyereknek.

Értem ezt azon, hogy pl egy bacival milyen mennyiségben találkozik a kicsi szervezete. Régen nem voltak pl babáknak játszóház... közös játékok stb.

Ha ezek nincsenek ferőtlenítve, bizony ezt okozza.

Attól mert pl a szabad levegőn kint játszottak a gyereke..mondjuk fociztak, vagy hintáztak, nem volt gond. A bacikkal szép lassan találkoztak. Most akár pár hónapos gyereket elvisznek zárt térbe, bármit megrágnak szép egymás utánban... és terjednek a bacik.

A megoldás valamiféle köztes út lenne. Közösség, de mértékkel, mondjuk játszótér.. szabadtéri játékok...

Meg a kézmosás.. meg hogy zsepkendőbe tusszentünk. orrfújás után ismét kézmosás.

Az ebben a legnehezebb, hogy te, megtanítod a gyerekednek, de a másik szülő nem. Ez sajnos ilyen ördögi kör.

Én nem viszem az enyémet zene bölcsibe, játszóházba, csak nyáron. Játszótérre rendszeresen.

Ha pl elérjük azt a kor, kispajtás átjön és megyünk ki az udvarra. Régen sem volt más. Én gyerekként akárkihez mentünk szinte be sem mentünk a lakásba.

Kaptunk vajas/zsiros kenyeret és azt is kihozta a szülő. kézmosás meg a kerticsapon szappannal.

Lehet nyersen hangzik. De ez lenne a normális..számomra!

2015. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Járvány idején mindig elhangzik a médiában az orvosi ajánlás, hogy étkezzünk vitamindúsan, legyünk sokat friss levegőn és mossunk kezet, ne tüsszentsünk egymásra. Én a gyerekemet kb. 1 éves kora után rendszeresen vittem közösségekbe, előtte sok értelmét nem láttam, bérleteink voltak ide-oda, ennek ellenére 2 éves koráig semmilyen betegsége nem volt és még most sem beteges. Én betartottam az orvosi ajánlást, mindig mostam a kezét, kinnt altattam napközben még télen is, de ennek ellenére nem lehet elkerülni, hogy nem rágjon, érintsen meg dolgokat idegen helyen is. Ha azt nézzük, egy egészséges csecsemőt számtalanszor kell orvoshoz vinni kontrollra, oltásra, ahol elkerülhetetlen, hogy kórokozókkal találkozzon. Meg kell tenni minden óvintézkedést és akkor elkerülhető a baj. Az viszont nem megoldás és teljesen életszerűtlen, hogy úgy viselkedjünk, mintha rajtunk kívül mindenki pestises lenne. Még valami: tőlünk nyugatabbra nem szokás a gyerekeket nagyon beöltöztetni, sapka nélkül rohangálnak a nagy hidegben oviban, iskolában, nap mint nap alul vannak öltözve, öltöztetve. Mégis kutya bajuk.
2015. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy írod függhet, de nem csak ettől. A saját gyerkőcöd állapota (immunrendszere) a legfontosabb. Tehát aki azt írja, csak azért lett beteg a gyereke, mert találkozott "fertőzőtt" gyerekkel jó nagy butaságot ír.

Nekem 3 éves a gyerekem, fél éves kora óta járunk különféle foglalkozásokra, évente 1x szedett össze valamit, mióta szeptembertől oviba jár 2x volt beteg, pedig folyamatosan beteg valaki az oviban. A kistesója is ezt a 2-t kapta el tőle, hiszen nem tudtam tőle elszeparálni, hogy ne ölelgesse, puszilgassa... De pl az elsőnél még nagyban anyatejes volt 1 nap alatt túl lett rajta, a másodiknál majd 2 hét volt mire teljesen felépült, mert egyrészt ugye a tápszer nem ad annyi immunerősítést, másrészt ilyen pici babáknak csak végső esetben adnak gyógyszert, így várni kellett míg a szervezete elkezd ellene dolgozni.

Úgyhogy legnagyobb mértékben a saját gyerek egészsége/immunrendszere a döntő.

2015. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!