Van itt anyuka akinek a gyermeke kis korban pl 1 évesen csináltak neki vese izotópos vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Lányomnak akarják mert húgyuti fertőzése volt és hogy nem e károsodott stb. Hallottam mozdulatlanul kell feküdni akkor altatni fogják?....remélem nem...
2015. máj. 28. 14:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Igen a fiamnak csináltak, a Honvédkórházban.

Nem altatják, le kell fogni... Készülj fel, kemény menet. Kb 20 percig neked kell szorosan lefogva mozdulatlanul tartanod. Ha elmozdul, értékelhetetlen az eredmény, lehet kezdeni elölről.

2015. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt róla szó, ugyanezen okból kifolyólag, de nem egyeztünk bele. Sűrűn járunk ultrahangra, és mivel semmi elváltozást nem mutat ki, ezért a doktornő elfogadta a visszautasítást, de sűrűbben kell mennünk ellenőrzésre.
2015. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom nem tudom hogy mit is döntsek :(( itt helyben nincs ilyen vizsgálatra lehetőség majd csak 3 hónap múlva de ha baj lenne addig nem várhatunk.Ultrahangon nekünk is minden rendben volt.Crp is jó most már csak a süllyedés magas de az állítólag sokkal később jön helyre.
2015. máj. 28. 18:59
 4/28 anonim ***** válasza:
Milyen fertőzés? Mennyi ideig tartott?
2015. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Hosszú történet nagyon.....

Elsőnek azt hittük a foga miatt van hőemelkedése/védőnő szerint is/ aztán fura volt nekem nagyon a hangulata..kedvtelen stb tudtam hogy nem a fog majd kértünk laborba beutalót.Aznap hírtelen felment a hője, remegett lelilultak a kezei 3 óránként kapta a lázcsillapítőt ami nem nagyon használt..Közben meglett a labor eredmény.Crp 223 ami max 5 lehet süllyedés 75 és sok minden nem volt még jó.Tenyésztés csak pár nap múlva jött.Azonnal kórház ott felvettek az osztályra.Elsőnek azt hitték hogy vesemedence gyulladás majd tüdőgyulladás végül a vizeletből kiderült hogy húgyuti fertőzés meghatározatlan helyen.Kapott antibiotikumot de nem nagyon használt neki majd kapott mellé másikat is ami mindennap egy óra alatt folyt le neki.10 napig voltunk bent.Pár napja 0,4 lett a crp süllyedés 59.Azért akarják ezt a vizsgálatot megcsinálni hogy nem e károsodott a vese ennyi antibiotikumtól stb mert még itthon is szedni kellett szájon át. Utolsó miért kérdezted? válaszod köszönöm

2015. máj. 29. 08:03
 6/28 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nekünk súlyos húgyvezeték szűkület (ultrahangon igazolt) miatt kellett mennünk. Én csak azért, hogy nézzük meg, minden rendben van-e, nem tenném ki ennek a vizsgálatnak a gyereket. De ez természetesen a ti döntésetek.

Ki akar a vizsgálatra küldeni? Háziorvos? Vagy nefrológus? Ha az utóbbinál nem voltatok, szerintem keressetek fel egyet, ő tud a leghitelesebben nyilatkozni ebben...

2015. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Kettő napja voltunk háziorvosnál tanácsadáson mert sajnos pont 1 éves szülinapján kerültünk be és elmaradtak az 1 éves mérések.Mi dr nénik szerintem véletlen szólhatta el magát hogy mit is akar a kezelőorvosa a lányomnak/aki bent kezelte a kórházban/Elsőnek fel sem fogtam de itthon utána jártam és nem örülök neki főleg hogy ép hely nincs a kezén annyiszor vettek vért.Elméletileg a kezelőorvos nefrológus de őszintén megmondom nem jártam még utána semminek kipihenem az ott eltöltött székes napokat-éjszakákat és örülök hogy rendbe jött a lányom mert még olyan pici.Voltunk ultrahangon és ott mindent rendben találtak de állítólag nem mindent mutat ki.Én nem szeretném ezt a vizsgálatot azért is írtam ide hát ha lesz itt olyan anyuka akitől tudnék tanácsot kérni mert elég furán mondta a mi dr nénink háziorvosunk.Vasárnap kell visszamenni a kórházba a vizelet tenyésztés eredményért és akkor kell felkeresni a kezelőorvost is.
2015. máj. 29. 10:06
 8/28 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem írni hogy nagy valószínűséggel bárányhimlő szövődményét szenvedjük.Ezek szerint csak kisérletezni akarnának a lányomon?!
2015. máj. 29. 10:14
 9/28 anonim ***** válasza:

Hol laktok?

Ez egy komoly vizsgálat. Azért szokták leggyakrabban végezni, hogy amikor már biztos hogy VAN gond (vesetágulat, elfolyási akadály valahol a húgyúton, vagy vizeletreflux), megállapítsák a pontos helyét, mértékét, és a vesekárosodás mértékét. Olyat még nem hallottam, hogy megelőzés képpen csinálják...

2015. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Dinamikus veseszcintigráfia a vizsgálat neve hivatalosan, így tudsz rákeresni.
2015. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!