Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magas crp ujszulott babának!...

Tündi0212 kérdése:

Magas crp ujszulott babának! Volt e valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
10 napja született meg a kislányom és már másnap láza volt, vérvételen kiderult hogy magas a cpr szintje kapott antibiotikumot vénásan akkor picit lentebb ment de ra 2 napra megduplazodott most már a 3.fajta antibiotikumot kapja most 29 es a cpr szintje ! Azt mondtak hogy az elozo nem hatott neki de mar szuletesetol antibiotikumot kap es meg mindig magas most ket fajtat kap laza nincs ultrahang vizelet rendben ! Szopik rendesen volt valaki ilyen helyzetben hogy ilyen lassan megy le?
2015. júl. 4. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A CRP egy gyulladást jelző érték. Azt ennyiből nem lehet megmondani, hogy a gyulladás pontosan hol van a szervezetében, ezt célzott vizsgálatokkal lehet kideríteni.

Időre született? Szülés után mondtak valamit, hogy milyen fertőzés/betegség gyanújával kezelik?



Bár nem baba, de nekem felnőttként volt a normális tízszerese a CPR érték. Egy durva vesemedencegyulladás okozta.

Viszont a gyermek korát, egyéb laboreredményeket és szülés közbeni eseményeket is egyszerre kell figyelembe venni a diagnózishoz, ennyi információból semmi konkrétumot nem lehet mondani.

2015. júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szülés közben elkaphatott valami fertőzést. Egyik szobatársamnak pl e-coli-t kapta el a baba. De vizsgálták, néztek vért, vizeletet, orrváladékot. Meg is találták a bibit, kapja az antibiotikumot. Nálatok is valami fertőzés, gyulladás van. Azt mondták odabenn, gyakori a kicsiknél a húgyuti fertőzés is.
2015. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is magas volt a crp-je, 37 mikor először mérték. De 5 nap antibiotikum után szépen lement, 5 alá.

Biztosan rendeződik nálatok is! Vizeletet, székletet tenyészteni lenne érdemes.

2015. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én babám rekordmagas CRP szintet döntött, a baktériumot nem sikerült azonosítani, annyit valószínűsítettek csak, hogy olyan dolog lehet, amit terhesség alatt magzatként kaphatott meg és anyára nézve nem veszélyes baktérium, de a kicsire igen (volt folyásom és nem mertem szedni a doki által felírt gyógyszert, mert olyasmi volt a tájékoztatóján, hogy csak akkor szedhető terhesen, ha már semmi más út nincs. (nem emlékszem, pontosan hogy írta, de szóval valami elkerülhetetlen esetben szedhető csak)megijedtem, nem mertem szedni és ezután az orvosban sem bíztam...


kétféle antibiotikummal kezelték, 1 hét múlva lecsökkent a szint, hazaengedtek

2015. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt is mondtak igen hogy lehet szules kozben kapta el ! Ultrahangja röntgen jo neki csak anyira kikeszit ez hogy nem tudjuk az okat 29 most az érteke és már most a legerösebb antibiotikumot kapja ami a korhazban van! Vizelet tenyenysztese lesz de eddig is folyamatosan kapta az antibiotikumot es semmit nem csökkentette értem hogy gyengebb de egy ujszulottnek ennyi antibiotikumnak mar valamit mutatni kellett volna 12 napja vagyunk korhazban es 10 napja folyamatosan kap valamit :( 4150 g. 57 cm. Koszonom h irtatok
2015. júl. 4. 23:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Oké, hogy 29 az értéke, de mi az ottani referenciatartomány? Mert az laboronként eltérő.
2015. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Dr nö azt mondta 10 ig jo
2015. júl. 5. 07:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem az antibiotikum erőssége a mérvadó. Előbb ki kellett volna deríteniük és arra célirányosan kell az antibiotikum. De ha megjönnek az eredmények akkor előrébb lesztek.
2015. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

általános antiniotikumokat kapnak, mert soha nem tudják pontosan mire reagál a baktérium, mire nem. volt baba, aki 3 félét is kapott a kórházunkban.

a 29-es érték már nem annyira vészes.

nálunk amíg 5, v alá nem megy, addig bennt tartanak.

2015. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kislányomat három naposan szállították át a SOTE 1-es újszülött intenzív osztályára, ahol egy hétig kapott háromféle antibiotikumot. A kórházban, ahol született, nem tudták kideríteni, mi volt a baja, mitől volt magas a CRP-je. Többször majdnem megfulladt, véres volt a széklete, végül infúzióra kötötték, elkezdték az antibiotikumot, aztán hála istennek átszállították. A PIC-en sem tudták kideríteni, mi volt a baj, a kórházban kapott első antibiotikum miatt, de valószínűsítik, hogy méhen belüli fertőzés, ami ráment a bélrendszerére. Egy hétig volt bent, szerencsére hamar jobban lett, minden értéke helyreállt, már a PIC-en is sokat szoptattam, rengeteget evett már akkor is.

Kérdező, melyik kórházban vagytok?

Én a Szent Istvánban szültem, és az ügyeletes gyerekorvos, aki végül a PIC mellett döntött, azt mondta, hogy egy normál szülészet, csecsemőosztály egyszerűen nincs felkészülve az ilyen esetekre, nem tudnak diagnózis felállítani, nincsenek meg a megfelelő eszközeik.

2015. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!