Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hetekig tartó szinte folyamato...

Hetekig tartó szinte folyamatos láz. Ötletek a javulásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5,5 éves. Az elmult hónapunk kb így alakult: 3 napos làzas betegség, nem ment egész héten oviba, aztan ment egy napot és làzasan hoztam haza az oviból, akkor skarlàtos lett, azon a héten otthon volt, meggyógyult szépen. Utàna ment 7 napot oviba es ma megint làzas.

Van egy 3 éves tesója, ő is hasonlóan sokat beteg.

Valakinek valami jó ötlete, hogy hogyan tudnék nekik segíteni, hogy kevesebbet betegeskedjenek?

Köszi!!


2015. júl. 28. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok vitamin, illetve amikor meggyógyul a betegségből, akkor nem viszed rögtön oviba, hanem egy pár napig otthon tartod, akkor kicsit erősödik az immunrendszere és nem kap el olyan hamar betegségeket.

Plusz szólni az óvónőknek, hogy fogják szigorúbbak a betegségeket és ne engedjenek beteg gyereket be az óvodába.

2015. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, az állandó betegeskedésnek lelki okai is lehetnek. A skarláttól az immunrendszere is kimerülhetett, de ha állandóan betegek, akkor lehet lelki oka is. Nem rég gondolkodtam el egyébként ezeken a betegeskedéseken az ovisoknál és nemrég pont egy ovinak a tájékoztató füzetében azt olvastam, igaz, hogy óvodát kezdő kisgyerekekkel kapcsolatban, hogy ha egy kisgyereknek nem sikerül az óvodai beilleszkedés, akkor ennek lehet a tünete a magatartászavar (verekedik vagy éppen visszahúzódik) és a betegeskedés. Ha a családban problémák lennének az is kihatással van rájuk.
2015. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"egy ovinak a tájékoztató füzetében azt olvastam, igaz, hogy óvodát kezdő kisgyerekekkel kapcsolatban, hogy ha egy kisgyereknek nem sikerül az óvodai beilleszkedés, akkor ennek lehet a tünete a magatartászavar (verekedik vagy éppen visszahúzódik) és a betegeskedés"

Ne vedd piszkálásnak, amit most írni fogok, de nálunk az óvoda első 2 évében a gyerekek 90 százaléka 2 havonta beteg. És nem csak azok, akik abban az évben kezdték az óvodát. Akkor ők mind lelki betegek lennének a kisfiammal együtt? Nem gondolnám...Általában nagy csoportra szokták úgymond kinőni ezt, de igazából arról van szó, hogy jóval ellenállóbb lesz a szervezetük, erősebb lesz a immunrendszerük.

Illetve nálunk az is a probléma, hogy az óvónők egyszerűen nem tudnak határt szabni a beteg gyerekek szüleinek, akik akkor is viszik a gyereküket az óvodába, amikor beteg.:( És nem egy kis nátháról beszélek, hanem torokgyulladás, bakteriális fertőzés, előző nap hányt a gyerek, de reggel már nem, elviszi oviba, durr hány az oviba, közben átadta a betegséget a többinek és hasonlók...

2015. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem azt írtam, hogy lelki okai vannak, hanem hogy lelki okai lehetnek. Érdemes ezt is megnézni, amikor egy gyerek vagy egy testvérpár sokat betegeskedik. Mivel én is szülő vagyok, feltettem magamnak korábban is a kérdést, hogy miért van az, hogy olyan gyerek, aki óvodás koráig rendszeresen járt gyerekközösségbe, zárt programokra, játszóházba, színházba, koncertekre, sokat utazott vonaton is, használt nyilvános wc-ket, éttermekben evett, tehát egy nagyon mozgalmas életet élt, nem vagy alig volt beteg, majd bekerül az oviba és ott beteges lett. Azelőtt sem volt búra alatt, beteg gyerekekkel is találkozott, sőt beteg felnőttekkel is, mégis az ovi óta állandóan van valami csúnya baja. Lehet, hogy nincsenek eleget friss levegőn. Mindegy, én csak azt akartam mondani, hogy lelki dolgok is lehetnek a háttérben.
2015. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is azt írtam volna, hogy lehet lelki oka van, de már félve teszem meg :D

kisfiam is ügyeletes volt 1 hónapig, 2x lázasodott be, az orvos nem talált nála semmit... ő nem szeret ügyeletben lenni, idén a kis barátja sem volt szóval én arra fogtam.


próbáld meg az immunerősítőt. lesznek otthon a nyáron a gyerekeid? mert igazából akkor kéne beszedniük, jól megerősödne az immunrendszerük őszre. én most a béres multit fogom megpróbálni az orvosunk javaslatára

2015. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!