Lehet hogy autista?

Figyelt kérdés

20 hònapos kisfiamnàl a következő dolgokra lettem figyelmes

nem figyel ha szòlìtjàk a nevèn, olyan mint aki teljesen bele feledkezne a jàtèkba.

Nem tartja a szem kontaktust, ha adunk neki valamit, azt elveszi, de rànk se nèz

a tv ben a relkàmokèrt szinte meg "bolondul", annyira tetszik neki, viszont mikor a film, vagy mese megy, az nem èrdekli

ha pròbàlok vele közösen jàtszani, pl auto tologatàs, nem vesz rèszt benne, hanem fèlre vonul az autoval, ès vizsgàlgatja

a közeli boltba egyedūl eltalàlna

Idegen helyeken fèl, pl ha olyan helyre megyūnk, ahova nem minden nap.

Csak hozzàm jön oda, akkor bùjik, de sem az apja sem a testvèrei nem èrdeklik

màr beszèltem a doktornővel, ès adott beutalòt kivizsgàlàsra, de szeretnèm tudni mira szàmìtsak. Autizmus vagy ezeket a dolgokat el fogja majd idővel hagyni? Előre is köszönöm a vàlaszokat


2015. aug. 5. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem teljesen normális a gyereked, maximum kicsit félénk.
2015. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg a szakértő véleményét. Az is lehet, hogy az anyai aggódás miatt felnagyítod ezeket a jeleket, amikor kétségbe vagyunk esve, hajlamosak vagyunk felnagyítani az apróságokat is.

Remélem minden rendben lesz veletek.

2015. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem elég infó, amit írtál, pl. kéne tudni, hogy érti-e amit ti mondtok neki, normális volt-e a mozgásfejlődése, rendesen eszik-e, vannak-e dolgai, amihez túlzottan ragaszkodik, túlmozgásai (pl. pörgés), furcsa kéztartás, túlérzékenység hangokra, fényre, stb. De az autizmust úgyis csak annak diagnosztizálásában jártas gyermekpszichiáter mondhatja ki. Én csak egy anyuka vagyok.


Amiket írtál, azok alapján sajnos felmerülhet, hogy érintett a kisfiad. 20 hónaposan kicsi még, de 18 hónapos kortól diagnosztizálható az autizmus.


Ajánlom ezeket a figyelmedbe:

ez egy szülői kérdőív, ami az enyhébb eseteket nem minden esetben szűri ki

[link]


ez az Autizmus Alapítvány diagnosztikus kérdőíve, érdemes elolvasni, még ha nem is oda mentek kivizsgálásra. Olyan szempontokra is rákérdez, amire esetleg nem is gondolsz, velünk is így volt.

[link]


Tudom, hogy mit érzel, én tavaly nyáron éltem át mindezt. Azóta sokkal könnyebb nekünk, nagyjából elfogadtuk. A fejlesztések mellett most csak egy okos kis csodabogár, csak a szűk családi kör tudja.

Ma sok enyhe esetet is diagnosztizálnak, és minél korábban kap fejlesztést egy gyerek, annál jobbak az esélyei. Ne gondolj a legrosszabbra, sok enyhe eset is van, akik ma felnőttként elboldogulnak az életben, és ha kapott volna kiskorában vagy bármikor fejlesztést, nem lennének nehézségei.


Ajánlom, hogy kérj időpontot a budai Korai Fejlesztőbe, vagy a BHRG Alapítványhoz, ha budapestiek vagytok. Mozgásfejlesztést (TSMT-vagy Ayres-torna) akkor is jó minél hamarabb elkezdeni, ha nem autista, és jó a mozgása, mert javítja a figyelmét is, beindítja beszédfejlődést.


Kívánok sok erőt, és remélem, nem igazolódik a gyanúd!

2015. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem kell félni szerintem tök normális csak félénk és egy kicsit majd az az elkalandozósabb tipus lesz :)
2015. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!