Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni egy autista...

Mit lehet tenni egy autista gyerekkel ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A húgom osztálytársának a testvére. Normál iskolába jár, 13 éves de csak most megy ötödikbe.

Ami az aggodalmat okozza, az az, hogy így egy folyosóra kerül a húgommal.

Eddig is kipécézte magának, volt hogy az udvaron fogdosta, próbálta megcsokolni, és mikor a húgom nem hagyta magát, rárontott. Egyszer egy sarokba is beszorította.

A tanárok tehetetlenek, annyit tudnak csinálni, hogy próbálják távol tartani a srácot a húgomtól.

Az erőviszonyokról annyit, hogy a húgom 14 éves, 150cm 39 kiló, a fiú meg 13/165cm(tipp) és 90 kiló körüli.

A húgom már most retteg, kerülővel jön hozzánk, mert máskülönben a fiú háza előtt kellene eljönnie, és volt, hogy idáig követte és üvöltözött a kapuban.

Az anyuka semmit nem tesz, csak legyint hogy "jaj, csak szeret".

Van rá esély, hogy a nyáron elfelejti a húgomat?



2015. jún. 27. 15:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Magasabb szintre kell lépni. Igazgató, rendőrség, feljelentés. Ez szexuális zaklatás.

Ezt nem szabad hagyni, mert tönkremehet a húgod bele.

A szüleitek mit tesznek?

2015. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha autizmussal élő gyerek jár a sulitokba, akkor integráló iskola vagytok, ugye? Tehát a tanároknak érteniük kellene ehhez, de mégsem megy, akkor egy pedagógus asszisztens kell adni a kisfiú mellé, mert segítség nélkül nem tud beilleszkedni, "elfogadhatóan" viselkedni másokkal.
2015. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez egy normál falusi iskola (pont akkora a létszám, hogy ne kelljen összevonni az osztályokat).

A fiú sem az az "esőember" típus, alapvetően értelmes, csak vannak stikkjei.

(Bocsánat ha sértőt írtam, nem nagyon értek ehhez)

Apánk jobb ha nem tudja, mert a húgom a kis szemefénye, nem úszná meg a fiú nyom nélkül.

Az anyukánk próbált beszélni a fiú anyjával, de nem veszi komolyan a problémát.

Az igazgató meg egyértelműen darázsfészek témának látja, a fiú anyja nagy érdekvédő, abból is balhé volt, hogy a húgom pofonvágta a srácot. (hátulról a lába közé nyúlt)

2015. jún. 27. 20:45
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a tanárok nem tudnak segíteni, az igazgató sem, a fiú anyja asszisztál a dologhoz, az anyukátok nem elég erélyes (nem hibáztatom), és még a húgodat akarják meghurcolni. Az egyetlen erélyesebb családtagnak meg nem szóltok.

Ha ez szeptemberben folytatódik, akkor szerintem szóljatok apukátoknak. Ha ő sem tud segíteni, mert túl nagy a darázsfészek, akkor én továbbmennék a polgármesterhez, mert úgy tudom, hogy az igazgatók az ő hatáskörébe tartoznak. Hatalmas nagy galibát kell csapni, ha nincs más lehetőség.

2015. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Jó lenne egy fiú barát, aki ott lenne mellette a szünetekben.
2015. jún. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Jézusmária, ez elég durva.

Szerintem is ki kell pukkasztani a dolgot. Ha az igazgató nem lép önként, akkor akár feljelentéssel fenyegetőzni, vagy ha az sem elég, ténylegesen feljelentést tenni.

És igen, szerintem is be kéne vonni apukádat, ha nem is a legdurvább részletekbe, csak gondosan annyit adagolni neki, hogy a tettek mezejére lépjen. Lehet, hogy annyi elég is lenne, ha ő beszélne a srác anyjával. Vagy a sráccal.

2015. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"a fiú anyja nagy érdekvédő" - ööööö, izé, fel kellene világosítani arról, hogy mit jelent az autisták érdekvédelme.

Az ilyen viselkedésnek nem az autizmus az oka ÉS az autizmus erre nem lehet mentség.

Szerintem se hagyjátok ezt annyiban.

2015. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A nővérem exének kiverte a fogát, a férjemet halálosan megfenyegette, hogy nem kerül elő, ha megríkat.

Szóval apámat nem kéne belevonni.

De azt fogom anyukámnak javasolni, hogy említse meg a rendőrséget.

2015. jún. 28. 10:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Akkor:


www.nane.hu

2015. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól kéne félnetek, hogy tesztek valamit, hanem attól, hogy nem. Számomra ez sokkal félelmetesebb képet mutat. Ez a fiú egy arra alkalmas helyen és időben meg fogja erőszakolni a húgodat, az anyja jóváhagyásával. Én ettől félnék inkább. Semmilyen korlát nincs előtte.

Tényleg kéne egy fiú az iskolából, aki mellette tud lenni. Talán ez távol tartaná a gyereket. Ezt nem lehet megoldani?

2015. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!