Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem akarom, hogy sűrűn átjöjjön a szomszéd autista unokaöccse pancsolni?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag nagy medencénk. A szomszéddal nagyon jóban vagyunk. Nemrég mondtam a fiuknak,hogy ha akar néha jöjjön át a melegben csobbanni. Vasárnap át is jött, de nem egyedül. Hozta a barátnőjét, a nagybátyját és az autista unokatesót.

Az autista fiú ha jól tudom 13 éves. Amíg itt voltak, egyfolytában káromkodott, felmérgelte,hogy leesett a matracról és nekiállt csapkodni. Mindeközben ott volt az én 3 éves fiam. Apuka nem is nagyon próbált meg rászólni, a szomszéd fiú próbált, de nem sok sikerrel. Alig vártam,hogy hazamenjenek. Ma bezártam a kaput, mert akkor is szólás nélkül jöttek (tudják hogy kell kinyitni a kaput).

A lényeg,hogy a srác is itt lesz még 2-3 hétig. Megmondom őszintén nem örülnék,ha ezt a "műsort" kellene látnia a fiamnak ,meg nekem sem. Hogy lehet ezt finoman közölni velük?


2015. jún. 15. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem is az szúrná a szemem, hogy átjött a sérült gyerek, hanem, hogy valakit meghívtál, aki nem egyedül jött, hanem hozott magával egy rakás embert.

Hogy hogyan lehet közölni, azt neked kell tudni, te ismered a szomszédodat, hogy mit és hogy kell neki mondani, hogy értse, de ne sértődjön meg. Minden esetre, én bunkóságnak érezném, hogy valakihez így berontsak csapatostul. Nem az autista gyerkőc miatt, Ő az egyetlen, aki a helyzetről, vagy a saját viselkedéséről picit sem tehet. Az meg, hogy meg sem próbáltak rászólni..., nyilván nem ismered ezt a betegséget, vagy a fiú állapotát. Gondolom, hogy a rászólás nem sokat segített volna.

2015. jún. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nehogy már neked legyen kellemetlen! a meghívás a szomszédodnak szólt, nem a pereputtynak!

mond meg ezt így kerek perec, hogy ne haragudjon, őt szívesen látod, de az általad nem is ismert ismerőseit, barátnőit, rokonait nem. neki kéne kellemetlen legyen, hogy strandod csinál a ti kertetekből. ha legközelebb jönnének, mond meg, hogy menjenek fizetős strandra...

2015. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ok, de akkor én küldjem be azért a 3 éves fiam,hogy ne hallja, meg nézzem végig, ahogy szét akarja szedni a matracot?

Nem annyira ismerem a betegséget, az igaz, de gondolom, akkor is kell velem vmit csinálni!

2015. jún. 15. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy autistánál a rászólás nem olyan egyszerű.Lavinát indíthat el.Sokszor pont az ellenkező hatást éri el,mint amit szeretnének.Ám ez ne legyen a Te gondod,hiszen Te NEM hívtad át Őt.Kimondhatatlanul és felfoghatatlanul bunkó szomszédaid vannak!Ha engem áthívnak evidens,hogy nem viszek mást.Ha meg mégis szeretném,megkérdezem.Én nem lennék szívbajos,és megmondanám,hogy nem vagyok nyilvános fürdő,jószándékból ŐT meghívtam.Viszont innentől sajnos ez nem működik.Fene tudja ki pisil bele,kinek mi baja van(körömgomba,bőrgomba,stb.).Nekünk is van 3 m-es fűtött medencénk,de-még ha rosszul hangzik is-nem hívjuk meg a szomszéd gyerekeket.Nekünk is van 3 gyerek,a legkisebb egy 2.5 kislány,nem akarom,hogy csőstül jöjjenek "idegenek".Persze a nagyobbak 1-2-3 barátja,akit ismerek,jöhet,hiszen én hívom Őket.De érdekes módon egyiknek se jut eszébe,hogy elhozza az 1-2-akárhány testvérét.Pláne nem KÉRDEZÉS nélkül!Szóval:legyél finom,de ŐSZINTE!
2015. jún. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen is mond meg a szomszédodnak a helyzetet. Az jöjjön át akit meghívtál. Esetleg meséld el neki mi történt és mond el, hogy hiába tudod hogy beteg a fiú, tekintve hogy te nem ismered se őt se a betegséget, nem tudsz még csak rá szólni sem. És ezt ne a te fiadnak kelljen már végignéznie.
2015. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, félreértés ne essék, tök jogosan vagy felháborodva. Irtózatos pofátlanság, hogy áthívsz valakit és vendéget hoz, ráadásul ennyit, ráadásul még beteget is. Csak arra a részre reagáltam, hogy nem szóltak rá, hisz ez náluk nem így működik.
2015. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az időjárás meg is oldotta a kérdést. Majd ha pár nap múlva vagy jövő heten ujra strandidő lesz, lehet hogy mar nem jönnek át hivatlanul. Addig meg tervezzetek vmi elmenos programot, hogy ne zavarjanak.
2015. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a betegséggel van a baj, hanem hogy átjönnek kérdezés nélkül. Te a fiút hívtad meg, erre jönnek négyen, akiket nem is ismersz, ráadásul nem is szólnak, csak beállítanak.

Nyugodtan mondj nemet, ha jönnek, ez pofátlanság egészséges emberek esetében is.

2015. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek: lehetek én nagyon jóban a szomszédommal, de nem engedném be a medencénkbe higiéniai okokból.

Főleg ha kisgyerek is van. TUDOM...a strandom meg 1000 ember ázik egy medencében, pont ezért a miénk, legyen CSAK a miénk.


Az autista fiú témájához nagyon nem tudok mit szólni. Az őszinteség, a legrövidebb járható út szerintem. Lehet, úgy szólni, hogy ne legyen sértő, de mindenképpen szólj, ha később nem szeretnél magyarázkodni.

2015. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező!Mi történt azóta?Gondolom a rossz idő segített a helyzeten,bár egész nyárra nem oldotta meg a dolgokat.
2015. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!