Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti meddig vittetek vasalt...

Ti meddig vittetek vasalt textilpelust a gyerekorvoshoz?

Figyelt kérdés
Mi ma voltunk,14 hónapos,most kapta meg a 2.bárányhimlő elleni oltást,Értelmét már nem látom,mert csak leül a vizsgálóasztalra,a pólóját vettük csak le,hogy megvizsgálja a doki.Nem tudom,eddig kell,meddig illek vinni szerintetek? (mielőtt valaki leszólna,nem vagyok lusta vasalni,de nem akarom,hogy bután jöjjön ki,hogy még mondjuk 3 évesen is viszek-bár,lehet,hogy addig kell,tényleg nem tudom.) Köszi a választ.

2015. aug. 5. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Minden státuszvizsgálatra.


A legutolsó a 6 éves volt tavaly. Vizsgálta a doktornő, de előtte a saját pelenkánkra ültettem rá a gyereket, úgy mint mindenki más.

2015. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én azért viszem, hogy ne érintkezzen a gyerekkel a vizsgálóasztal, és azért vasalom, mert úgy szebb. Néha viszont csak eldobható pelusozóalátétet viszek. Másfél éves.
2015. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Hú, hát 2-3 évesen már biztos nem volt nálam vasalt textilpelus, sőt azt hiszem már 1 éves kora után nem vasaltam.
2015. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk minden vizsgálatra új papírlapot tesznek a gyerekek alá, úgyhogy a textilpelust max. 1-1,5 éves koráig vittem magammal. Most 4,5 éves a lányom, és már rég nem baba, valahogy eszembe sem jutna textilpelust alá tenni, főleg úgy, hogy már bárhol, bármivel érintkezhet. Nem egy vizsgálóasztal lesz a legkoszosabb, amihez hozzáér az életében.
2015. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ameddig egyszercsak el nem felejtettem. Ülni már biztosan tudott magától, a bodyját tettem alá fektetéskor - szerintem 6-8 hónap körül volt.

Később, amikor beteg volt, szerintem egyszer sem vittem, mert mindig elfelejtettem és a rendelőben van papírterítő is amúgy. A 15hós oltása most volt, örültem, hogy le tudom gyűrni az asztalra, hogy ne akarjon mindent megszerezni, nem még teregetni alá bármit is :P

Nem szóltak sosem, hogy hiányolnák.

2015. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem azért viszem,hogy nehogy bármit elkapjon a gyerkőc,ettől nem félek,bárhol máshol (busszal megyünk pl) elkaphat akármit.

Tegnap jegyezte meg egy anyuka,hogy egy éves alá már minek kell pelus.Mondtam,hogy én szoktam hozni,megszokásból.(amúgy már feleslegesnek tartom)

Felpontoztam mindenkit!

2015. aug. 6. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
1 éves alá még oké, de ne haragudjatok, én most jót nevettem azon, hogy valaki 6 évesnek is textilpelust visz...
2015. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy őszintén szólva tök mindegy mi van a gyerek valaga alatt, ha jól esik anyukának vigyen magával textilpelust (legfeljebb furcsán néznek rá, ha a 14 évese alá is azt tesz), ha meg nem tesz, hát nem.

Röhejes, hogy a válaszok itt is le lettek pontozva. Mindig az ilyen egyszerű kérdéseknél jövök rá, hogy az anyukák többsége agybajos.

2015. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, örülök, hogy jót nevettél.


Nálunk nincs gyermekorvos, a háziorvoshoz járunk, ő adja az oltásokat. Tanácsadás napján kell menni, ilyenkor viszik az egy év alatti babákat is. Mindenki visz a gyereke alá pelenkát, ugyanis itt nem ad a doktornő eldobhatót, én sem vettem, minek? Ha egyszer hófehér textilpelenkáim vannak még így, a 3 gyerek után is. Bőven jó arra a 20 percre.


Igen, teszek alá pelenkát, mert az oltás előtt a gyerek ül a vizsgálóasztalon, ahol fülét, torkát stb. átnézik.


1. voltam.

2015. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ohh, bocs. Tehát nincs eldobható papír, tehát nincs gyerekorvos, tehát semmi sincs. Így már érthető és valóban nem is vicces, hogy ilyen helyen még egy retek eldobható papírt sem adnak, még babák alá sem...
2015. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!