Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a baba fenékíve (a popója...

Ha a baba fenékíve (a popója közepén, a csípő feletti vonal-bemélyedés, ami a gerince felé megy) csak féloldalas, elhajló, akkor sebészeti eljárásra mikor van szükség? Volt valakinek ilyen műtétje a babáján?

Figyelt kérdés
Az ortopédus azt mondta megtapintás után, hogy "ott nincs semmi" (=nincs baj), de ezt sebész szokta nézni. Összezavarodtam.

#fenékív
2015. aug. 13. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen, itt a válaszolók így leírás alapján eldöntik, hogy kell-e műtét, és azonnal meg is operálják.
2015. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

menj el nyaralni, rád fér a pihenés.


ha valaki találkozott már a fenti esettel, valszín van rálátása a problémára

2015. aug. 13. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:

én más kapcsán ugyan, de ortopédiai szempontból találkoztam olyannal, hogy szempont az is, ha a babán a vonalak és hurkácskák nem szimetrikusak.

én, mint laikus szerint bőven nem adnék 100 %-ot arra, hogy esztétikai eltérés.

2015. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*ja, hogy ortopédus nézte. érdekes, ne a popsin keresendő a baj..nem azt kell tapogatni...

megnézte pl hogy a gyerek különböző testhelyzetekben szimmetrikusan mozog e? vagy kiválthatók mindkét oldalom ugyanazok a reflexek? nics egyéb látható tünet? csípői lazák? stb stb

ne is érte ezt a "tapintósdit" amire a kérdésben utalsz


vidd el másik ortopédushoz, esetleg dévényeshez, talán neurológushoz is(mivel a mozgást és azzal együtt a testtartást, gerinctartás, stb az idegrendszer működteti)

2015. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*nem

nem értem

2015. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján, ahogy az előttem válaszoló is írta, a jelenség utalhat valamilyen fokú féloldalasságra. Az én babámnak is ilyen volt pár hónapos koráig, mert az egyik oldalát kevésbé használta. Aztán megerősödött. Kétszer voltunk tornán. Keress fel egy Dévény tornászt,hogy megnyugtasd magad!
2015. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dévényre hordom, ő mondta, hogy nézze meg ortopédus. Hát megnézte, és szinte elzavart, hogy ez a gyerek egészséges, holott a jobb lábán több hurka van, és jobbfelé ível a popsi. Ránézett a gyerekre, hogy jó, le sem kell vetkőztetni, de ahogy erősködtem, na jó vetkőztesse le... Látta, ahogy épp hasra fordult, hogy milyen szépen tartja a fejét, nagyon ügyes. Megkérdezte, miket csinál, jó az rendben. Azt mondta, hogy az egyik lábon több hurkácska az neurológiai dolog. A körzeti nem ad beutalót neurológiára - bár ha elmondom neki h mit mondott az ortopédus, lehet h most már ad - merthogy szerinte nincs baja, és az ortopédus is azzal zárta le az ottlétünket h nincs semmi baja... Pedig mondtam h túl sok levegőt is nyel, bajlódunk a büfivel, tehát mégiscsak van valami...
2015. aug. 13. 19:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Az ortopédián egyedül a csípőjét nézte meg igazán, hogy az jónak tűnik. Egy hepciás pasas volt, sajnos a körzetim is olyan :-(
2015. aug. 13. 19:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Erre a popsiívre lettem volna kíváncsi, hogy akinek műtötték, pontosan mi-hogy volt.
2015. aug. 13. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!