Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejmentes diétán lévő gyermeke...

Tejmentes diétán lévő gyermekek (főleg fiúk) szüleitől kérdeznék?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy már pici kortól tejmentes diétán lévő fiúk esetében tapasztaltatok-e magasságbeli elmaradást? Vagy, ha esetleg a kiskönyvben vissza tudjátok keresni a 18 hónaposan mért adatokat az is segítene. Csak tejmentes diétán lévők esetén érdekelnek az adatok, a normál értékeket ismerem. Kérlek azt is írjátok le, hogy az amúgy tejmentes diéta mellett eszik-e, vagy meddig evett gyógytápszert, és milyet (csak hidrolizált, vagy laktózmenetes is, aminosav alapú, szója...stb).


Az én fiam korához képest viszonyított testmagassága 3 percentil alatt van. 18 hónapos és 74 cm (kb. 11 hónaposnak megfelelő). A súlya ehhez képest rendben van, teljesen normális testalkatú, nem sovány egyáltalán, normál "hurkái" vannak, nem volt gond az étvágyával sosem. 3050 grammal 48 centivel született. 8 hetes korától voltak egyre nyilvánvalóbb tünetei. 10 hetes koráig kizárólag szoptattam, onnantól Milumil Pepti pótlást kapott, 13 hetes koráig szopott.

Kb. 15 hetes korától kapta helyette a Pregomint, onnantól javulni kezdett a helyzet, elmúltak a fura zselés, nyálkás (néha kicsit véres) székletek, a bukások maradtak. Bőrtünete soha nem volt. 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, soha nem evett még semmilyen tejterméket. A Pregomint 14 hónapos koráig kapta, akkoriban még reggel és este. De le kellett szoktatnom róla, így végre megszűntek, a még mindig fennálló délelőtti bukások, csuklások, és az éjszakai felsírások, köhögések.

Azóta teljes tejmentes diétán van. (Egyszer fordult elő egy kisebb diétahiba 2 hete, /utólag derült ki, hogy olyat evett ami "rejtett" tejszármazékot tartalmaz/ , egész éjszaka sírt, böfögött, minimális bukás, hajnalban kakilt, utána már jobban lett, kiütése nem volt)

18 hónapos most.

Diagnózisa még nincs amúgy, csak gyanúja, 2 évesen lesz tejterhelése.



2015. aug. 31. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem ugyan 1 éves lányom van,de nem tapasztaltam elmaradást,szép nagylány sem kisebb,sem soványabb a többinél sőt. a kalcium pótlását,étrendjét megbeszélted gasztrologussal?
2015. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A gasztroenterológus szerint 1 éves kor után nincs szüksége semmilyen formában a tejre, vagy tápszerre. Ő javasolta, hogy szoktassam le a Pregominról, hátha akkor abbamaradnak a bukások (így is lett), vagy másik alternatívaként felírt kétféle gyógyszert neki, ami végülis nem kellett.

A normál vegyes étrenden kívül semmilyen pótlást sem javasolt. Calciumot csak megfázáskor szokott kapni, ezen kívül téli időszakban D vitamint kap.

2015. szept. 1. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém fiú, 21 hós március óta 0-s tejmentes diétán, nincsenek hurkái, csak pocak, igazi energia és izom gombóc. 3 hetes kora óta tejproblémás, minimális anyatej volt így Pregomint evett. 7 hetes korától refluxos lett, erre nekünk a tápszerbe tett Nutriton Nutrilon sűrítő vált be, majd a hozzátáplálás. Most a reflux témában már egész jól vagyunk, de a paradicsommal óvatosan kell bánunk, citromot, narancsot még csak picit kapott.

15 hósan 81 cm, 18 havi nem lett beírva, most 21 hósan kb 90 cm lehet. 17 hósan voltunk gasztrós dokinál (magándoki), de már 0-ás diétán, így a tejet nem mutatta a vizsgálat, csak a korábbi tünetek alapján "felvette" tejérzékenynek. Ő javasolta újra a Pregot, vacsi előtt 180ml-t kap és bele 1-2 csepp laktáz enzim, mert pici laktóz ebben a tápiban is van. Reggeli előtt kalciumos rizstej u.ennyi és 1x Robokid kalcium 4 ml. Zöldségeket, magokat még mindig rosszul tűri, pedig régóta kapja és házi készítésűt.

Én úgy gondolom, hogy el kezdek neki sajtot adni kis lépésekben, főleg a vizsgálatra készülvén kb 1 hónapig kellene neki tejterméket adni, hogy kimutassa, ha ki tudja. Mert akkor nem kellene a tejterhelés és nem kellene kórházba menni, mert neki az maga a rémálom, már kipróbáltuk. Kicsit túlmozgásos és térigényes a gyerekem, most megyünk családsegítőben gyógytornára és pszihóra.

2015. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk most 2 hónap híján 6 éves, és hivatalosan 22 hónaposan diagnosztizálták nála a tej-, tojás allergiát. Azonban már szinte születésétől foltos a bőre, először ekcémát, majd atópiás dermatitiszt állapítottak meg nála.


Idegen női tejet kapott 13 hónapos koráig, akitől hoztuk a tejet, a mi fiunk kedvéért nem evett tejterméket. majd 5 éves koráig még naponta 3 dl Pregomin tápszert ivott.


13 hónapos korától tartjuk a szigorú tejmentes diétát, bár előtte sem igen találkozott tejtermékkel: 10 hónaposan kellett bevezetnem a joghurtot, nem mindegyiktől lettek súlyosabbak a tünetei tőle, de 2 hónap után befejezte a gasztrós doki a próbálgattatást, mondván, láthatóan tünetes a gyerek.


Majd mivel a tünetei fél év után sem enyhültek, 1,5 éves korától 0-s tejtermékes diétát tartunk, olyat sem eszik, ami tartalmazHAt tejterméket.


1 évesen 9,6 kg (4 kilóval született) volt és 77,5 cm; 18 hónaposan 85,5 cm és 11,3 kg. 27 hónaposan 92 cm és 14,8 kg volt, sovány volt, pontosabban tipikus ételallergiás gyerek kinézete volt: sovány test, felpuffadtan tűnő has a diéta ellenére is. Endokrinológus szerint inkább alultápláltnak számított a csontjai vastagsága miatt.


Most már inkább a másik oldala aggaszt bennünket, mert inkább pocakos a gyerek, vaskos, magas. Az endokrinológus a csontjai alapján 18 éves korára 190-195 centinek és 95-100 kilónak tippeli. És fogalmuk sincs, mitől hízott meg, tartjuk a speciális étrendet, rendszeresen látja orvos (havonta járunk kontrollokra), vitamint se kell neki adnunk, a vegyes táplálkozással pótolni tudunk neki minden vitamint. D vitamint adok neki ősztől nyárig. Már 4 foga csontfog, küzdősportot űz, focizik.

Most 125 centi körül van és 30 kiló. Bár a dokik szerint a szteroid is ludas a dologban, és az állandó krémezés, amivel egyensúlyban lehet tartani a bőrét elvékonyítja a kötőszöveteket, a bőrt, így "kinyúlik" a bőr, nem tart.

2015. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: azért a méreteknél a felmenők méretét se felejtsd el, mert nálunk a férjem és én is 184-186 centisek vagyunk. A felmenőink között is vannak 190 centi magas nagypapák, dédpapák, a testvérem is jó fejjel magasabb nálam. Én kövér vagyok/voltam mindig, ő sovány. Ugyanazon szülőktől, nagyszülőktől származva, ugyanazt ettük, sőt, mindenki úgy emlékszik, gyereknek se ettem sokat. Most se, mégis kövér vagyok.

A barátnőm kisfia kb. 2 évesen volt 77 centi, most 5,5 évesen éppen meghaladja az 1 métert, és még mindig nincs 13 kiló.

2015. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nálunk valószínűleg a laktóz a probléma, legalábbis ez lenne a logikus. De ezek szerint azt a minimális mennyiséget sem bírja, ami a Pregominban volt. Az utolsó bizonyíték nekem az volt amikor egyik napról a másikra megszűntek a tünetei, amikor leszokott róla. Amúgy ő sima gyümölcsteát kap azóta helyette, nem akartam növényi tejekkel pótolni a dolgot, mert annak értelmét nem látom, semmi plusz dolog nincsen benne amit ne ehetne meg az ételekkel, ahhoz képest meg nagyon drágák. Ízügyileg meg nem hiányzik neki a pregomin, mondjuk ezen nem is csodálkozom :D

A gasztroenterológus szerint tejfehérjeallergiás (gondolom a statisztikára alapozva, mert ugye egy 2-3 hónapos csecsemőnél szinte kizárt a laktózérzékenység)


Neki nagyon gyorsan jöttek a fogai, 4 hónaposan kezdte, 13 hónaposan pedig kint volt már 16 foga. Az utolsó négy még egyenlőre nem jön. Idegenek közül sokan mondják rá, hogy kis vasgyúró. Mert alacsony, de széles a mellkasa, válla, és egyáltalán nem sovány, mint általában azok a gyerekek, akiknek valami gond van a felszívódásával, vagy az étvágyával.

A családban van magasabb és alacsonyabb is, 153-tól (nő) 182 (férfi) centiig, de átlagosan olyan 170 felett.


Majd 20 év múlva kiderül, mekkora lesz :D Kár ezen agyalnom :) Amúgy neki van egy ritka csontosodási zavara is, de ez elviekben nem érinti a hossznövekedést.

2015. szept. 6. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam súlya és magassága is elmaradt az átlagtól. Júliusban volt 3 éves és most 92 cm és 12,8 kg. Tejfehérje, benzoesav, szorbinsav allergiája van és refluxos.
2015. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem csak azt kell nézni, hogy most 3 pc alatt van, hanem azt is, hogy eddig milyen volt. Ha születése óta 3 pc alatt van, de egyenletesen nő, akkor semmi gond, ő ilyen. Ha később maradt csak el, akkor annak lehet keresni az okát. De jellemzően inkább súlyállásuk van a táplálékallergiás gyerekenek.
2015. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!