Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy adjátok be a Nurofent a...

Hogy adjátok be a Nurofent a babátoknak?

Figyelt kérdés

Biztos velem van a baj, de ugye adnak egy ilyen felszívó csövet hozzá, ami nekem helyből nem fér bele az üveg száján...így kiöntök egy kis pohárba és onnan szívom fel, így csak 1 ml megy pocsékba adagonként.

Ezen még túl is teszem magam, de a babám úgy haragszik érte hogy próbálom a szájába tenni, nem csoda, szegényke 38,5-es lázzal, fogzással, nem túl kompromisszum kész....ételbe, italba nem lehetne beletenni?


2015. szept. 2. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az üveg tetején lévő lyukba éppen belepasszol a fecskendő. Fejrefordítod, felszívod a kellő mennyiséget. A babád szájába rakod a fecskednőt, és gyorsan belenyomod az adagot. Nem tudok humánusabb módszert.
2015. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem tudom, hogy italba bele lehetne-e tenni de az én fiam például kivétel nélkül mindig kihányta ezt a szuszpenziót. Három alkalommal próbálkoztunk a gyorsan be a szájba módszerrel de mindig visszajött. Átálltunk a kúpra. Lehet kapni már három hónapos kortól adhatót és ráadásul gyorsabban is hat mint a szuszpenzió. Amúgy a fecskendő pont belefér a lyukba és fejre állítva szépen felszívható.
2015. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nurofen felszívó csöve pontosan illik a palack szájába. Beledugod az üveg nyakában lévő fehér betétbe a felszívó csövet összenyomva, megfordítod az üveget, felszívod amennyit kell, visszafordítod, kihúzod a csövet.


A gyerek természetesen tiltakozik a gyógyszer ellen, de időnként muszáj beadni. Érdemes a nyelvgyökér közelébe, tehát elég hátra beadni úgy, hogy lassan kezded el nyomni (így nem nyeli félre).

2015. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírták, hogyan lehet felszívni az adagolóval, nincs azzal semmi probléma.

Mennyi idős babáról van szó? Kanállal nem próbáltad?

Ha nem megy, kúpot kell venni.

2015. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ja hogy meg kell fordítani :)))) jó.


13 hónapos. kúpot is kap, de ugye ezt is azt is csak 6 óránként lehet, ha 3 óra múlva újra belázasodik, nurofent kell adnom neki a gyerekorvos utasítására.

Erőszakkal tuszkoltam a szájába, de visszaköhögte egy részét.

2015. szept. 2. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Kanállal beadni, majd gyorsan cumi a szájába, hátha úgy nem köhögi vissza. Biztos csak a fogzásról van szó? Ilyen magas és makacs láz nem másra utal?

2015. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem, valószínű a fogzás miatt legyengült és összeszedett valamit. a doki nem látott semmit nála, azt mondta csillapítsam a lázát és vigyem vissza holnap vizeletre ha nem javul. most már egyébként jó ideje nincs láza, mégsem alszik, hanem 30 perc alvás után fel kel és üvölt (éjjel 15 perc után), szóval valami fáj neki...és mivel nincs még kint foga de a napokban másabb az ínye, csak erre tudok gondolni.
2015. szept. 2. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne egyszerre nyomd a szájába, hanem szép lassan nyomj egy keveset, ha lenyelte, akkor tolhatod lassan a többit is. Ha egyszerre benyomod a szájába, az olyan, mintha neked egy deci folyadék teremne a nyelveden váratlanul, te is elkezdnél tőle köhögni, prüszkölni.
2015. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de megmosolyogtattal ezzel,hogy nem fér be:) amugy lehet keverni italba(igy gondolom kajaba is)viszont ennek ugye az a hatranya, hogy nsgyobb lesz a mennyiseg nem bizti, hogy mind lemegy...de tobbfele kup is van...mexaen paracetamolos, nurofen ugye ibuprofen, es a naturlandos meg a germicid c, amikben ugyanaz a hatoanyag, csak nem tudom a nevét, igy a kupokat is tudod valtogatni(nagylanyom ilyen, mint a tiéd..a kicsi elől meg dugni kell, nehofy meglassa, mert koveteli a szuszpenziot)
2015. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekünk van itthon mindig folyadékos láz-fájdalomcsillapító (algoflex baby vagy nurophen...) de ez inkább olyan biztonsági dolog - meg igazából én veszem be, ha beteg vagyok, mivel szoptatok - és a gyereknek inkább nurophen kúpot adok... (korábban germicid-c-t)

ugyanis a gyerekek tökre nem komálják az ilyen trutyikat, még szörpbe is kesernyés - kóstold csak meg, fúj, még a nyelvedet is csípi...

inkább javaslom a kúpot. 2-3 kúp beadása után profi leszel. eleve jobb a kúp, gyorsabban szívódik fel, és hát nem árt pl. az emésztésnek...

igaz, azt gondolod, nem a legkellemesebb a babának, biztosan kellemetlen, hisz a popsi kijárat - de a kis kellemetlenséget kárpótolja hogy utána elég rövid idő alatt (kb. 15-20p) szemmel láthatóan sokkal jobban lesz a gyerek.

mi most adtunk egy fél kúpot a gyereknek - 27 hónapos... nem volt boldog, de mi már nem próbálunk kisérletezni azzal, iszik-e vagy nem...


2 éves kor alatt csak az orvos által javasolt kúpot használhatjátok, szerintem a germicid-c a legjobb, van benne kissé nyugatató hatású szer is, amitől beálmosodik a gyerek. van homeopátiás fogzást könnyítő kúp is, esetleg próbáljátok ki azt (fele-fele az arány a beválásnál, ahogy láttam az anyukák véleményét a Viburcol-ról)

2015. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!