Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen jogon küldik el a...

Milyen jogon küldik el a kórházból a szülőt, a gyereke mellől?

Figyelt kérdés
Elsősorban kórházi dolgozók véleménye és magyarázata érdekelne, miért jobb ha az anyja után üvölt a gyerek, mint ha ott van a szülő és megvigasztalja. Az ápolószemélyzetnek kevesebb a dolga, a gyerek és a szülő nyugodtabb, mindenki jól jár. Miért jó ha vizitkor kizavarják a szülőket, hogy nehogy szót válthassanak az orvosokkal. A 4éves gyerekem volt kórházban. A nővérek napi egyszer néztek rá. Minden vizsgálatnál, és vizitnél kizavarták a szülőket. Én legalább mellette lehettem ezen kívül, de sokan nem, mert nem volt hely a fizetős szobában. Nem értem ez miért jó. Az én gyerekem nem tudta elmondani hogy érzi magát, a nővérnek meg fingja nem volt, róla, mert se nem nézett rá a reggeli lázmárásen kívül, sem engem meg nem kérdezett hogy hogy van a gyerek.
2015. szept. 3. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Nálunk a kórházban (vidék) ez nem okoz problémát, sőt ha jól emlékszem, még a kifüggesztett szabályzatban/házirendben is feltüntették, hogy egy szülő a nap 24 órájában a gyereke mellett tartózkodhat. Az más kérdés, hogy térítés ellenében biztosítottak csak ágyat a szülő részére (azt is korlátozott számban), de adott esetben az sem érdekelt volna, ha széken kell aludnom, viszont a gyerkőcömet akkor sem hagytam volna magára.
2015. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Azt kihagytam, hogy nálunk vizitkor nem küldték ki a szülőt (kivéve az éppen nem érintetteket), illetve az orvosok és az ápolók is mérhetetlenül kedvesek és segítőkészek voltak mindenben.

Egyébként a törvény szerint egy szülőnek joga van a gyerekével maradni, de ezek szerint magasról tesz rá néhány intézmény.

2015. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos így van. Sok helyen csorbulnak a gyerek jogai, és a szülők a kiszolgáltatott helyzetben nem mernek ellenkezni.

Ez Miskolcon történt velünk. Vol tolyan gyerek akit műtétről hoztak vissza a vizitkor, és hiába üvöltött az éppen ébredező gyerek, az anyukát kiküldték 1 órára, míg a vizit tartott. Utána kb fél óra volt még mire megnyugtatta a gyereket.

2015. szept. 3. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem gyerekosztályon dolgozom,de úgy tudom,a szabályzatban az áll,hogy egy ember 24 órában a gyermek mellett lehet.Persze,ha vizit van,akkor addig ki szokták küldeni a szülőket,de az 5 perc.
2015. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jogilag nem helyes, és panaszt tennék. A szülő folyamatosan a gyermeke mellett lehet. A vizit szerintem necces, mert a saját gyermeked jogán bent lehetnél, kellene lenned, de valószínűleg a többi gyermek jogai ezt kérdésessé teszi. Ha a gyermekedet vizsgálják, ott lehetsz.
2015. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is gyermekosztályon dolgozom, de nálunk egyértelmű, hogy az anyuka marad a gyerekkel. Pótágyat, kaját, mindent ugyanúgy kap. Vizitnél a kisebb gyerekeknél bent lehet a szülő, épp úgy mint egy vérvételnél vagy EKG-nál, egyebeknél. A többi gyerek szülője addig kint vár - ennek jogi okai vannak. Nagyobb gyereknél (12 felett) azért küldjük ki a szülőket, mert sokszor könnyebb velük anyuka nélkül szót érteni. Jobban mer válaszolni a kérdésekre, stb.
2015. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyok a különbségek kórházanként. De több osztály is van, ahonnan éjszakára elküldik a szülőt, és a vizsgálatoknál sem lehet jelen. Nagyobbaknál már el tudom fogadni amit írtál, de kicsiknél így senki nem tud korrekt tájékoztatást nyújtani a gyerek állapotáról, és az orvosokkal szinte lehetetlen beszélni. Vizitnél ugye kiküldik a szülőket, utána meg a másik ajtón angolosan távozik az orvos. Utána meg vagy műt, vagy egyéb ami miatt nem ér rá beszélni a szülőkkel.
2015. szept. 3. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:

#6. vagyok. Sem anyaként, nem nővérként nem tudom megérteni, hogy miért kell egy kicsi gyerek mellől elszakítani az egyetlen személyt, aki meg tudja nyugtatni egy idegen helyen. Szomorú.

Még szomorúbb, hogy elég ideje vagyok az egészségügyben, hogy tudjam az okát ezeknek:

- éjszaka nincs ott a szülő, a kicsi gyerek nem tud csengetni, vagyis a nővér nyugodtan filmezhet, aludhat.. no comment

- vizitnél pedig valószínű, hogy pont azért küldenek ki, hogy az aggódó szülők hada nehogymár feltartsa az elfoglalt istenkomplexusos doktorurakat. Sajnos szörnyen hangzik, de ez az igazság :(

2015. szept. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is ez volt az érzésem, ezért is háborít fel. Mondjuk engem is el akartak küldeni, de közöltem, hogy akkor a gyerekemmel együtt a folyosón fogunk ülni, hogy közel legyen a szaksegítség ha kell, de én tuti nem hagyom egyedül. Ezután kerítettek szobát.
2015. szept. 4. 08:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos hasonlót tapasztaltam én is. A gyerekem sugárban hányt, és tartottam a fejét, mert alig volt magánál, amikor jött a vizit. A ruhája és az ágya is tele volt, a gyereknek bekötve az infúzió. Felszólítottak 2x, hogy menjek ki, de nem akartam, így biztonságiakat akarták rám hívni. Még most is ideges vagyok, ha rá gondolok.
2015. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!