Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy kis biztatást szeretnék,...

Egy kis biztatást szeretnék, akinek a gyerek már volt kórházban?

Figyelt kérdés

Másfél éves, minden előzmény nélkül kruppos rohama lett éjjel. Ügyelet, majd kórház. Úgy néz ki, hogy nem súlyos verzió, de két napig megfigyelésen bent tartják.


Ami jobban aggaszt: szegény nagyon keveset tud bent pihenni, aludni. Éjjel 12 órát szokott aludni, nappal kétszer másfelet. Most éjjel 5 órát aludt. Szegény reggel ezért nyűgös, hisztis is volt (pedig nem jellemző rá).

Próbálkoztam, hogy hazahoznánk, de nem engedik, mert jöhetmég roham, egy tünetmentes éjszakát kell produkálnia.

Két tizenévessel tették egy kórterembe, ami valahol jó, mert ők nem sírnak/visítanak, mint a saját korosztálya, de a kórházi körülmények miatt alig tud pihenni. Nagyon rossz passzban van az alvásmegvonás miatt.


Ez később, ha már itthon van, vissza fog állni? Ha 1-2 napig ismét annyit alhat nyugodtan, amennyit szeretne, akkor az visszabillenti?


Ráadásul hivatalos szakvélemény még nincs is az állapotáról, ez is nyugtalanít. A nővér, aki előtt egy második rohamot is produkált (hányás, ugató köhögés), nem hivatalosan azt mondta, hogy szerinte enyhe verzió. Bízom benne, hogy a sok éves tapasztalata nem hazudik, hiába nem orvos.


Ha bárki járt hasonló cipőben (kórház/alvásmegvonással), esetleg kruppal és megírná a tapasztalatait, nagyon megköszönném.

A férjem vállalta a nappalt, én az éjszakát, úgyhogy most itthon rágom a körmömet :(


2015. okt. 19. 10:25
 1/8 A kérdező kommentje:

Ráadásul a tündéri éjszakás nővérek után reggelre bejött egy Ursula, aki szerintem azért ezt a hivatást választotta, hogy gyerekeket kínozhasson. Minden beavatkozást (orrszívás, stb) durván, kiabálva végez.


Csak azért nem rúgtam fel, mert félek, hogy a gyereken csattanna.

Bocsánat, csak muszáj kiírnom a feszültésget magamból...

2015. okt. 19. 10:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán értelek, éjjel kruppos rohama volt a gyerekednek, mégis mennyit kellett volna aludnia?


nekem 6 éves a gyerekem, ő is befulladt éjjel, 3ig ébren volt, sípolt, ugatott, húzott, egyikünknek sem jutott eszébe, hogy aludjon, azzal voltunk elfoglalva, hogy kapjon végre levegőt!

3 éves korig rohamnál kórházba kell menni, mert élettanilag túl szűk a légcsöve, és ugye kruppnál bedagad ezért nem kap levegőt. vacak leírni, de azért kell kórházba lennetek, mert ha éjjel befullad és mondjuk megijed, elkezd sírni akkor elzáródik a légcsöve és egyből intubálni kell, hogy ne fulladjon meg. ha enyhe ha nem, ugyanúgy dagad sajnos.

3 éves korra lesz akkora a légcsöve, hogy már nem fenyegeti fulladás és elméletileg 6 éves korra növik ki, de mondom, enyém is befulladt éjjel :(


szóval nem azért vagytok kórházba, hogy Ursula kiszívja a gyerek orrát, ott vagytok, mosolyogva köszönjétek meg és csináljátok ti, ennyi az egész! én mindig ezt tettem, gyereknek is jó, nővérkék is örülnek neki, nincs konfliktus. a gyerek meg könnyen alkalmazkodik, majd fog aludni egy nagyot.

jobbulást

2015. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már voltak a gyerekeim kórházban, és igen, ott sajnos jóval kevesebbet tudnak pihenni a gyerekek. Meg a bent levő felnőttek is. Ne félj, természetesen vissza fog otthon állni az alvókája.


Kruppos nem volt nálunk senki, de ismerek ilyen kisfiút, szépen kordában tudják tartani.


Jobbulást a kicsidnek, Neked pedig sok erőt kívánok!

2015. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly télen a 8 hónaposommal jártam meg a kórházat kruppos roham miatt. Hétfő éjjel befulladás, majd mentünk a kórházba és pénteken délelőtt engedtek ki. Szoptattam még a gyerkőcöt, így végig én voltam vele, apuka pedig otthon készítette neki a főzeléket és gyümölcsöt. Sajnos az 1 ágyas fizetős szoba foglalt volt (rácsos ágy + anyukának ágy), így 2 ágyas fizetősben tudtak csak elhelyezni minket (2 rácsos ágy + 2 anyukának ágy), ahova csak következő éjjel jött egy 7 év körüli gyerek ugyanazzal a bajjal. Úgy érzem, mi nem zavartuk egymást, az anyukával jól elbeszélgettünk, én pedig ügyeltem arra, hogy a gyerkőcöm se zavarja őket, így napközben és este is ringatva altattam el. Nehéz napok voltak, hiszen lekötni egy 8 hónapost, aki még járni sem tud, nem egyszerű, de túl lehet élni. Itthon pár napba telt, mire visszaszokott az önálló elalvásra, de viszonylag könnyen ment.

Nem szeretnélek elkeseríteni, de nagy eséllyel nem ez volt az utolsó rohama. Az én gyerkőcöm is hajlamos rá, az első alkalmas kórház után már megtanultuk kezelni és eddig otthon sikerült átvészelni a további rohamokat.

2015. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 hónapossal voltam kórházban 4 napig, alapból hörghurutja volt, csak egy gyógyszer durva mellékhatása miatt rohamai lettek és elvitte a mentő. :( Szóval 4 napig bent voltunk. Hát ugye ahogy a felnőtteknél, itt is senki le se szrja, hogy ki akar aludni és ki nem.

De nem lesz semmi baj, nyugi. Vissza fog zökkenni a rendes kerékvágásba.

Jobbulást.

2015. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem gondolj arra, hogy van ennél rosszabb is...


Az én fiaim is voltak kórházban, a nagyobbik 7 hetesen egy hetet vesemedencegyulladással. A kisebbik pedig 9 napot az ország másik végén koponyaműtét miatt 6 hónaposan.


Van aki pedig a fél életét kórházban tölti...


Majd alszik, ha meggyógyult, valószínűleg otthon sem aludna többet, a betegség zavarja, nem a kórház. Nekem mindkét fiam aludt a kórházban is. A kicsi még a műtét után feldagadt fejjel is ugyanúgy aludt. Viszont ha náthás, akkor ő is sokszor felébred éjjel, hiába van itthon, egy kruppos roham meg teljesen más.

2015. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Idén februárban voltam szintén éjszakai kruppos roham miatt a kisfiammal három napig kórházban ( épp betöltötte a 2 éves kort akkor). Ő sem tudott semmit aludni se nappal sem pedig éjszaka de szerintem nem csak a sok zaj miatt hanem azért is mert nagyon megviselte a dolog. Amikor hoztuk haza az apja kezében egy pillanat alatt elaludt és fel sem kelt amíg haza nem értünk ( majdnem másfél órát utaztunk). Itthon utána visszaállt a nap rutin de még majdnem három hónapig minden éjjel nyugtalanul aludt, többször felkelt, sírdogált, nyögdécselt. A védőnő és az orvos is azt mondta ilyen kicsiknek még idő amíg feldolgozzák ezt a helyzetet. Egyik napról a másikra elhagyta és nyugodtan teltek az éjszakák. Több kruppos kisgyerek anyukájával is beszéltem, náluk is megvolt ez a kórház utáni nyugtalanság éjszakánként, ha esetleg nálatok is előfordul legyetek vele türelemmel. De minden rendben lesz, bent majd elmondanak mindent, felkészítenek, hogy legközelebb tudjátok kezelni otthon is az esetleges enyhébb rohamokat. Nálunk utána még kétszer volt, nem kellett mentőt hívni és sokkal nyugodtabban is kezeltük a helyzetet. Lehet most hülyén hangzik de belejöttök, nyugi nem lesz gond :-)
2015. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! :)


Ma még megparáztattak minket egyszer. A röntgenen idegentestet láttak, mondták, hogy bronchoscopia (altatásban lenyúlnak a tüdőbe egy eszközzel), ne egyen, ne igyon. Érthető módon betojtunk.

Majd miután vagy 5 orvos átnézte alaposan a felvételt, kiderült, hogy csak bemozdult a röntgenkép készítése alatt és amiatt lett elmosódott, árnyékos, semmi baja a tüdejének.

De azt az egy órát, amíg megszülték a diagnózist, nem kívánom senkinek...

2015. okt. 20. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!