Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elképzelhető az, hogy azért...

Elképzelhető az, hogy azért lesz autista egy gyerek, mert az anya nem szed terhesvitamint az első 3 hónapban?

Figyelt kérdés
2015. szept. 28. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Ekkora buta feltételezéseket us csak itt olvasni!
2015. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért is?Akkor fejldődik ki a kicsi idegrendszere.
2015. szept. 28. 22:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
amiket találok, folsavhiány, vagy terhesség alatt fogyasztott halak higanytartallma, de olyat is, hogy terhességi influenza is autizmus okozójának valószínűsíthető, konkrétumot nem látok, de csak átfutottam, ill rengeteg anyag van az autizmusról a vitaminszintekkel összekapcsolva.
2015. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A folsav hiánya nyitott gerincet okozhat. Anyám 3 hónapos terhesen tudta meg a terhességét, nem szedett semmit (folsav talán akkor a köztudatban sem volt), illetve dohányzott.

Enyhe nyitott gerincem van, ami alapvetően nem akadályoz semmiben, csak nagyobb súlyt nem emelhetek.

Az idegrendszer fejlődése nem csak a pszichés képességeket jelenti, hanem a gerinc fizikai kialakulását, ahogy a csigolyák "körbenövik" a gerincvelőt.


Autizmus inkább öröklött tényezők, vagy teratogén (méhen belüli negatív vegyi hatás) miatt alakulnak ki.

Vegyi hatás alatt értem a szervezetbe bevitt vegyi anyagokat és a szervezet saját kémiáját is.

2015. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

és hogyhogy a terhesvitaminok feltalálása előtt sem volt az emberek nagy része autista?

anyám szedett mindenfélét, mégis asperger szindrómás lettem

bocsi, de ha ennyire buta vagy, lehet, hogy nem kéne szülnöd

2015. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én a jódra voltam terhesen rákattanva

ahogy most olvasom az autizmust is megemlíti

a jódhiány..

.."Kihatással van a magzati fejlődésre: a szellemi képesség, az autizmus és szélsőséges esetben a kreténizmus kialakulásáért felelős a jód"


[link]


itt meg a keresőszavakban szerepel az autizm, a cikkben meg nem..de ez is a jódhiányról szól

[link]

2015. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4-es

a folsav elsődlegesen a nyitott gerinc ellen véd, de úgy vitatkozol, hogy szerinted és hasra írom, amiket írok...?

mindjárt linkelem akkor

2015. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A folsavhiány következtében kialakuló kórképek:

megaloblasztos anaemia (vérszegénység)

neurológiai zavarok (perifériás neuropathia, myelopathia, funikularis myelosis)

vegetatív zavarok

pszichiátriai zavarok (álmatlanság, ingerlékenység, feledékenység, depresszió; egyes kutatások kapcsolatot találtak a folsavhiány és az autizmus között is[2])

Magzatvédő vitamin[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A terhesség során a magzat növekedését és fejlődését leginkább a sejtosztódás határozza meg, ezért a megfelelő mennyiségű folsav bevitele a DNS előállításában betöltött szerepe miatt rendkívül fontos."


de még a D vitaminnal is összefüggésbe hozzák az autizmus okait..



lényeg a lényeg, szerintem elenyésző esélyű, hogy vitaminhiánytól legyen más egy magzat, elvégre mégsem Etiópiaiak vagyunk..

2015. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]



megkérdezhetem hogyan lett diagnosztizálva az enyhe nyitott gerinced? hol nézik, hova kell ezzel menni?

2015. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
8as ezt a d vitamint honnan veszed?
2015. szept. 28. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!