Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kihez fordulhatnék kislányomma...

Kihez fordulhatnék kislányommal, akinek encopresis betegsége, székletvisszatartási problémája van?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kislányom négy és fél éves lesz decemberben, két teljes éve küszködünk azzal, hogy habár otthon nagyon hamar, probléma nélkül szobatiszta lett, miután közösségbe került, rendszeresen bekakált. Volt, hogy naponta többször is felpattant, hogy kakálnia kell, de akkor már bent is volt a cucc a bugyiban. Sokszor, kis adagok, mert próbálta visszatartani. Viszont volt, amikor két-három napig nem is kakált, a hasát viszont fájlalta. Sokáig meg sem tudtam fogalmazni, mi is ez pontosan. Amikor sokszor pici bement, egyfajta lelki eredetű hasmenésnek tituláltam, de ezzel párhuzamosan voltak székrekedéses időszakai is. Gasztroenterológus megvizsgálta, ételallergiát, gyulladást, stb. nem talált, az összes tünet egy encopresis nevű betegségre utal, gyakorlatilag pszichés okokra visszavezethető székletvisszatartási probléma, nem érzi (időben), ha jön a kaka. Nagyon el vagyok keseredve, és meg vagyok ijedve, azt sem tudom, milyen szakemberhez kellene fordulnom. Gyerekpszichológusnál már voltunk, de szerintem ő nem ilyesmire specializálódott, mert nem sokat segített a kezelés. Ismertek terapeutát, aki tapasztalt ezen a téren? A szakirodalom szerint azt is meg kellene nézetnem, nem rekedt-e nagyobb mennyiségű széklet a beleiben a gyakori visszatartás miatt, mert az kitágíthatja a beleket. Erre vajon egy sima röntgen elég, vagy van rá valami más vizsgálat is? A dolog igazából nagyon-nagyon lassan javulgat, de azt olvastam, egyáltalán nem biztos, hogy magától elmúlik iskolás korára, mindenképpen kezelni kell. Volt valaki ilyen helyzetben a gyermekével? Köszönöm!

#gyerek #székletvisszatartási_probléma
2015. nov. 6. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Gasztrós nem küldött tovább titeket? Úgy tudom, ilyenkor székletlazító hatású ételeket és táplálékkiegészítőket szoktak adni, illetve a kezelés kezdetekor az étkezést úgy állítják be, hogy legyen egy gyenge hasmenése (ne tudja visszatartani), és innen állnak vissza normális székletre.
2015. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, nem küldött tovább, mert akkor még nem körvonalazódott, hogy pontosan ez a probléma. Több, mint egy éve voltunk nála, és akkor még nem jöttem rá, hogy a váratlanul kicsorgó széklet nem valamiféle hasmenés, hanem pont attól van, hogy próbálja visszatartani. A hashajtót, étrendkiegészítót a háziorvos is be tudja nekünk állítani, vagy vissza kell mennünk a gasztróra? A gyerek lassacskán tényleg egyre enyhébb tüneteket produkál, és egyre ritkábban (Tavaly ilyenkor még jó nagy adagokat nyomott a bugyiba naponta többször is. Manapság is van, hogy ott van az oviban több bugyi is zacskóban, mikor megyek érte, de már csak nagy foltokat produkál, és van, hogy hetekig semmi probléma nincsen, aztán visszatér a dolog.)

Én amiatt vagyok ideges, hogy félek valamilyen drasztikus terápiába kezdeni. A szakirodalom bélmosást is ír, ami szerintem pszichésen több kárt tenne a kislányban, mint amennyit használna. Hashajtó is gondolom csak akkor kell, ha már nagy adag széklet felgyülemlett a beleiben. Egy olyan szakemberre lenne szükségünk, aki felméri, hogy ezek közül mi az, amire valóban szükségünk van, és mi az, ami csak a súlyosabb esetekben kell.

2015. nov. 6. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megtehetitek, a gasztróshoz menjetek vissza. Elmondja a véleményét, megbeszélitek a dolgokat, ez semmiképpen nem árt. Bélmosást biztosan nem fognak alkalmazni nálatok, a leírtak alapján (már) nem olyan súlyos a dolog.
2015. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is attól félek, hogy a gasztróra küldenek vissza, annak idején 3 hónapra előre kaptunk csak időpontot, ami egy botrány. Én az elmúlt két évben annyira kifáradtam ebben az egészben, lehet, hogy privát viszem el a kislányt, hogy ne kelljen várnunk. Már nagylány, egyre pontosabban ki tudja fejezni az érzéseit, valamelyik nap is kérdezte szerencsétlen, mikor cseréltük a bugyit, hoyg 'Miért történik ez velem?. :(
2015. nov. 6. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!