Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Antibiotikum mindenképpen kell?

Antibiotikum mindenképpen kell?

Figyelt kérdés

20 hós lányom csütörtökön magas láza volt, este 40 fok. Másnap már csak hőemelkedés. Az orvos másnap azt mondta a torka piros, felírt antibiotikumot. A férjemmel úgy döntöttünk, ha nem lesz láza nem adjuk neki, nem igazán örülök ha antibiotikumot írnak fel. Viszont azóta hőemelkedése van. Másnap volt 38, vagy alatta, azóta 37,5 körül.

Kezdjem el adni a gyógyszert, vagy érdemes hagyni dolgozni a szervezetét?


2015. nov. 22. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Az egy dolog, hogy a lázát nem csillapítod, de az antibiotikumot nem viccből írja fel az orvos. Tényleg rosszat akarsz a saját gyerekednek?
2015. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Ha bakterialis a fertozes, es nyilvan ezt allapitotta meg az orvos, akkor miert nem adod az antibiotikumot?

En sem adom nyakra-fore, de azert a doki tudja, ha felirja, beadom.

2015. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Én is beadtam kb ennyi idősen aztàn kb 1,5 hónapig volt beteg. Azóta én egyszer sem adtam/ adok neki. Persze biztos van amikor hasznàl,de pl a méz,fokhagyma,fahéj,gyömbér ugyanolyan baktériumölő hatàsú.

Nem vagyok egy természet lànya,otthonszülő ősasszony,de azt sem hiszem,hogy minden torokfàjàsàra a gyereknek antibiotikum kellene.

Max akkor gondolnàm meg,ha vmi durvàbb baja lenne,mint a kicsit piros a torka,pl gennyes mandulagyuszi vagy hasonló.

2015. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak orvosok, akik felírják tényleg, ha kell, ha nem. Szinte be sem kell menni a rendelőbe, máris írja fel. A mienk is ilyen sajnos. Sokszor át sem vinném, mert nem annyira beteg csak itthon tartom , nem viszem oviba, és kell az igazolás. Átviszem, antibiotikum...egyértelmű a javulás, még ne add.
2015. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Mi is úgy kaptunk, hogy egyedüli tünete sz enyhe piros torok és némi köhögés. Ki se váltottam. Helyettesítő orvos volt, szerencsére nem látom többet.

Ha ezt tapasztalnám, amit írsz, nem adnám neki az antibiotikumot.

2015. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Szerintem biztosra megyek és visszaviszem holnap a dokihoz.

2015. nov. 22. 20:54
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Meséld el neki, hogy nagyokos vagy és felülbíráltad.
2015. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
En egy dolgot nem ertek: ha nem bízol az orvos szakértelmében és tudásában, mi a pcsaert viszed hozzá a gyereket?
2015. nov. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Arra készülj fel, hogy leüvölti a hajad, ha visszaviszed, és megtudja, hogy nem adtad be az antibiotikumot. Ő a orvos...
2015. nov. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Antibigyó csak akkor kell, ha bakteriális a fertőzés ÉS a szervezet nem tudja leküzdeni magától. A leírtak alapján én nem adnám be a gyerekemnek. Az orvos meg nem volt lelkiismeretes, mert nem is tenyésztette a kórokozót, hogy melyik baktérium, nem várta meg h a kicsi szervezete megbirkózik-e vele, és nem adott tippeket hogy mivel segítheted a gyógyulást, hogy az antibiotikumot elkerüljétek.
2015. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!