Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Antibiotikum szedése után...

Antibiotikum szedése után újból láz? Jártatok már így?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak Múlt szerdán Augmentint írt fel az orvos, torokgyulladása volt és köhögött. Kedden fogyott el az antibiotikum, úgy tűnt minden rendben, már csak minimális, hurutos köhögése volt. Erre ma délután újra lázas lett. Mitől lehet és mit csináljak? Ha magas láza lesz, vagy többször előjön a hétvégén, természetesen viszem ügyeletre, de azonnal nem szeretnék vele rohanni.

Köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 17. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Augmentint írt fel? Azt hiszem, az a legerősebb antibiotikum. Vírusra semmilyen antibiotikum nem használ, csak a szervezetet terheljük vele! Szerintem ne adj a gyereknek több antibiotikumot, csak lázat csillapítsál, akkor is csak akkor, ha 38,5-re megy föl. A láz gyógyít, a forróság öli meg a vírust, és a baktériumokat is. És ha engedjük, hogy a szervezet saját maga végezzen ezekkel a mikroorganizmusokkal, akkor az immunrendszer sokkal erősebb lesz, kevesebbszer betegszik meg.
2015. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez már tutira nem vírus!

Szerintem itt valami felülfertőződésről van szó.

És elképzelhető, hogy először valóban egy vírusról volt szó, amire potyára kapott ilyen antibiotikumot és pechére nem ez itt a gond. Mert az Augmentin sem jó éppen mindenre.

Én bizony vinném a helyedben orvoshoz!

Nálunk pont így volt múltkor. Neki fülgyulladása volt, kapott antibiotikumot, mert nem vírusos volt, hanem bakteriális és az mellett egy pár nap után belázasodott, kiderült, hogy lett még egy tüszős mandulagyulladása is, így ment tovább a lázcsillapítás és aztán mikor végig megvolt azt antibiotikum kúra, akkor rendbe jött.

Szerintem valami gyulladás megint. Mandula, fül...biztosat az orvos tud mondani.

És bizony, ha lázas, akkor csillapítsd neki!

Ugyanis nagyon szép és jó, hogy a láz öli a kórokozókat, de azért egy gyerek teljesen más, megvan az a "képességük", hogy rövid idő alatt fel tud nekik ugrani és bármikor lázgörcs alakulhat ki, pláne, ha olyan kórokozóval van dolga, akkor a láz a semmit nem fog segíteni!

Illetve jómagam már 10 éve nem voltam lázas, viszont múltkor elkaptam egy jó kis betegséget a fiamtól és az lettem, hát köszönöm, én s...rul éreztem magam, akkor mi a fenének érezze magát sz...ul a gyerek?!

Tessék neki csillapítani a lázát és mindenképpen mutasd meg orvosnak!

2015. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Augmentint bakteriális fertőzésre írják, vírusra nem.


Kislányomnál is volt ilyen. Hétfőn befejeztük az antibiotikumot, kedd este belázasodott, vírust kapott el☹. Amikor mondtam a doktornőnek, hogy hogy lehet, hogy antibiotikum után megint lázas 1 nap ovi után, azt mondta a vírus független az antibiotikumtól. Valószínű Nálatok is ez van.

2015. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Szerencsére szombatra elmúlt a láz, azóta kutyabaja a kisfiamnak. :) Kopp-kopp-kopp. :) Nem tudom mi lehetett, de a lényeg, hogy már rendben van!
2015. ápr. 20. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!