Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Minden esetben kell antibiotik...

Minden esetben kell antibiotikum meddig lehet húzni csak ne kelljen?

Figyelt kérdés

Mert a 2,5 èves kislányom 1 hete köhög most már hurutosan hálistennek mert mondták sokan milyen jó a Sinupret nekünk már csak azèrt is mert picibaba is van a családban így megvettem!

Ez volt a 2.nap hogy adom a lánykámnak de csak 2x mert soknak találtam a 3mat neg nem is köhög sokat!!

Termèszetesen orrcsepp orrszívás , megy

meg A torkára Tantum Verde spray

Ha ezejet használom akkor ugye nagyobb baja nem lehet?

Kinek vált be a Sinupret?

Leirnátok a tapasztalatokat?

köszönöm szèpen előre is


2015. márc. 29. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem javul akkor mutasd meg dokinak, az a biztos.

Nem kell minden esetben antibiotikum, van hogy kihagyható és ha pár nap alatt javulás észlelhető akkor ki lehet hagyni. Ha nincs javulás akkor én nem huznam sokáig a dokit. Ő sem ad antibiotikumot ha nem muszáj. De ha nem javul akkor valószínűleg kell is.

2015. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kell minden esetben antibiotikum, ha náthás a gyerek, akkor egy óvodás folyamatosan szedhetné... A Sinupret nálunk bevált, nyugodtan add háromszor is, mert csak gyógynövény. Meg ami még nálunk nagyon bevált, az a Baby Luuf, nagyobb gyereknél (3 éves kortól) pedig Kinder Luuf. Két nap alatt elmulasztotta a köhögést.

Ha a gyerek lázas lesz vagy levert, vagy hangosabb, hörgősebb a légzése mint szokott, mindenképp vidd orvoshoz, mert komolyabb betegség is lehet.

2015. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell antibiotikum, ha bakteriális fertőzése van. ha vírus okozza, akkor kifejezetten káros.

Olvastad a Sinupret betegtájékoztatóját?

Terhes vagy szoptató nők, gyermekek és magas rizikófaktorú betegek (pl.: májbetegség, vagy epilepszia) esetén a készítmény szedése megfontolandó.

Biztos nem adnám a gyerekemnek, csak ha orvos mondja.

Egyébként hurutos köhögéssel igenis elvinném orvoshoz. Majd ő eldönti,h milyen gyógyszer kell, felír köptetőt, hallja,h a tüdőt érinti-e...stb.

2015. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon nen èrtem miért mobdod ezt 3 gyerekem van ennyit csak meg tudok ítèlni hogy köptetőt adjak neki amúgy senki nem mondta hogy csak orvis mobdhatja meg hogy lehet e szedni mivel mint az előttem irták hogy gyógynövèny nyilván ezèrt lehet vèny nèlkül kapni amugy a 6 hónaposomnak egxèrtelmüen nem adnám magamtól!! Nem tudom miért kell beszaratni az embert!!
2015. márc. 29. 22:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált a Sinupret, szépen felszakítja a váladékot egy-két nap alatt, érdemes utána is adni pár napig. A gyerekorvosunk is ezt ajánlotta már a gyereknek akkor is, mikor még pici volt

Nálunk is a nagyobbik lányom (hasonló korú) nemrég hasonló köhögéssel küzdött, felszakadt szépen, de nem akart elmúlni. Hallani is lehetett, hogy megváltozott a köhögés, mélyebbről jött. Elvittem a gyerekorvoshoz, meghallhatta a mellkasát, hátát és kiderült, tényleg a tüdejében lejjebb is van egy kis letapadás. Ekkor írt antibiotikumot, nehogy tüdőgyulladás legyen belőle.

Énis 2x adtam neki addig amíg fel nem szakadt a köhögése, délelőtt, és kora délután. Nem mertem este lefekvés előtt adni, nehogy az alvás közben felköhögött váladékkal gond legyen, de én túl aggódó vagyok. HA már felszakadt a váladék, onnantól 3x ment a Sinupret kb még 5-6 napig.

2015. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát remèlem nem lesz nagyobb baj csak az a gondom hogy nagyon nehezrn jutunk el az orvoshoz mert nem tudom úgy megoldani hogy csak a beteg gyerekkel menjek hanem vinnem kell a másik 2 is magammal mert nem tudom megoldani ki vegyázzob råjuk ès mindig sokan vannak ès minimum 2 óråt kell várni szóval katasztrófa az egèsz!!!
2015. márc. 29. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!