Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Refluxos babák anyukái,...

Refluxos babák anyukái, milyen gyógyszer segített a babátokon?

Figyelt kérdés

7 hetes kislányunk szinte egész nap sír , aludni sem igazán tud.Sajnos már minden egyében túl vagyunk, ami segíthetne( gyógytápszer, ágyemelés , állandó függőlegesben tartás, alapos büfiztetés, Gastrotuss )


Nutritont még nem mertem elkezdeni, mert anno a nagyobbik lányunknak iszonyatos szorulása és így fájdalmai voltak tőle.

Most egy Omeprazol nevű savcsökkentőt kap 3 napja, de egyenlőre ez sem segít.

Motiliumot is felírt az orvos, de azt még nem kezdtem el adni, mert a nagyobbikunknál csak hasfájást hozott, javulást nem.


Főleg gyógyszeres tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinek mi segített, és mennyi idő alatt.



2015. nov. 26. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk vmi homeopátiás bogyótnadott a doki, igaz, ennyire nem volt vészes a helyzete. Nem tudom, hogy az segített idővle,mvagy amúgy is kinőtte volna, de egy éves kora óta kb nincs baja
2015. nov. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Nutritont Colieffel együtt!

Nekünk az bevált, így nem szorul bele a kaki (ha egyszer nem cseppentünk, rögtön kínozzák a szelek, a cucc pedig bent reked).


Nekünk gyógyszer nem kell, elég a sűrítő, pedig korábban olyan mértékben visszajött belőle a kaja, hogy 1000 gramm anyatej (majd tápszer) mellett is stagnált a súlya, a gyerek meg üvöltött 0-24-ben.

Most Nutritonnal benne marad a ~80 %-a (jó sűrűre csináljuk, csak a MAM-os X cumin tudja megenni, plusz hosszú büfiztetés, 30 %-os fekhely), és hízásnak is indult. Úgy összeszedte magát, hogy a harmadik hónapban ~1600-at hízott, míg előtte 2 hónap alatt 600-at!

2015. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
savcsökkentőt kap,de neki ételallergia miatti refluxa van (tejfehérje) és csak akkor múlt el,mikor kemény diétát tartottunk (én is a szoptatás miatt)
2015. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat, a Nutritont lehet, hogy bevetjük ( Colief nekünk már nem kell, mert laktózmentes a tápszere)

Sajnos nálunk is tejfehérje allergiás a baba, de a Neocate tápszer sem segített a refluxon ( ahogy a testvérénél sem )


A savlekötő nevét megkérdezhetem ? Akkor azt végülis nem is kellett sokáig szedni, mert a diéta segített ?

2015. nov. 29. 09:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a tejfehérje mentes tápszer (pepti), nutriton és espumisan vált be. Ekkor kezdett hízni és aludni. Előtte szinte folyamatosan sírt :( A sűrítés mellett is bukott, de kevesebbet, sokkal kevesebbet. Másfél éves korára nőtte ki a bukást teljesen. Persze a végén már csak heti egy-két alkalom volt.
2015. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a neocate nevű tápszer,sűrítés (keményítővel is lehet sűríteni) és a losec és a domperidon nevű gyógyszer együtt segítettek.1 éves korára elmúlt,11 hónaposan még büfiztettem... (hiába ült,nem kellett neki a járkálás)


A losec és a domperidon is 10 mg-os volt,de az adagolást már nem tudom.Az biztos,hogy fokozatosan kellett csökkenteni,a losecet pl szemenként (kapszulás,ki golyók vannak benne).

Losecből napi 2x negyed,domperidonból 2xnegyed-el kezdtünk,de utóbbit emelni kellett 2x félre.

18 hónapos,mára gyógyszer mentes :-)

2015. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az újabb válaszokat is!!! A savcsökkentő talán nekünk is elkezdett használni 5 nap után, de a Domperidon, meg a sűrítés is még kelleni fog, hogy ne jöjjön vissza semmi.Pocsék dolog, hogy gyógyszerhez kell folyamodni, de ez van
2015. nov. 30. 20:55
 8/13 anonim ***** válasza:
5 nap után kezdett használni a savcsökkentő??? Akkor még én is reménykedem. Én tegnap kezdtem adni a fiamnak az Omeprazolt. A Domperidont már régóta szedjük! 3,5 éves a fiam és ő is tejmentes diétán van. Nála most nagyon durván előjöttek a tünetek. Hetek óta nem alszunk!
2015. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én nagyon sokat próbáltam olvasni angol oldalakon is, hogy tudjam mégis mire lehet számítani.

Sok helyen írták anyukák, de felnőttek is, hogy akár 2 hétbe is beletelhet, mire kifejti a hatását

Meg ahogy nézem fontos, hogy éhgyomorra kapja , etetés előtt fél- egy órával, amit nálunk a doki egyáltalán nem említett ( csak nálunk pont ez a gond, hogy nem ürül a gyomra rendesen, szóval kell a domperidon is, hogy gyorsabban ürüljön.

2015. dec. 3. 08:55
 10/13 A kérdező kommentje:
a 8. válaszolótól ( 12-02 12:09) hadd kérdezzem meg, hat már nálatok az Omeprazol ? Napi hány mg-ot kap a babátok és ő hány kilós ? Nálunk úgy tűnik nem hat, szóval megyünk vissza a gasztrós dokihoz, hátha csak emelni kell az adagon. Nagyon szépen köszi !
2015. dec. 15. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!